kupuję   0,00 zł

Jak dobrać szynoprzewody magnetyczne

0
Jak dobrać szynoprzewody magnetyczne

Jak dobrać szynoprzewody magnetyczne

W tym poradniku prezentujemy wszystkie niezbędne informacje na temat magnetycznego szynoprzewodu. Omawiamy każdy element, jego funkcję i metodę podłączenia. Podpowiadamy w jaki sposób dobrać i podłączyć zasilacz. Do artykułu nagraliśmy film, w którym podłączamy szynoprzewód magnetyczny i prezentujemy reflektory.

Osoby, które zainteresowane są poradnikiem dotyczącym montażu tradycyjnych szyn zapraszamy do tego artykułu: Jak zamontować szynoprzewód - poradnik montażu i doboru elementów.

Film jak dobrać szynoprzewody magnetyczne

Dla osób, które nie mają czasu czytać całego artykułu lub preferują wersję video przygotowaliśmy nagranie.

Gotowe zestawy szynoprzewodów magnetycznych

Poniżej prezentujemy kolekcje z gotowymi elementami szyn magnetycznych.

Jakie są typy szynoprzewodów magnetycznych?

Szynoprzewody magnetyczne dzielą się na trzy typy:

 1. Natynkowe
 2. Podtynkowe
 3. Zwieszane (natynkowe z dokupionym zawiesiem)

Szyny magnetyczne typy montażu

Ile faz mają szynoprzewody magnetyczne?

1 fazę. Oznacza to, że wszystkie reflektory włączane są jednym przyciskiem. Gdyby szynoprzewody miały 3 fazy byłaby możliwosć włączania reflektorów niezależnie od siebie, dwoma klawiszami na jednym przycisku (podział na dwa obwody).

Jakie są długości szyn magnetycznych?

Szyny magnetyczne występują w długościach 1 m lub 2 m. W celu uzyskania krótszej szyny należy ją dociąć. Aby uzyskać szynę dłuższą należy zastosować łącznik. Użycie łączników omówiono poniżej.

Jakie jest napięcie reflektorów do szynoprzewodów magnetycznych?

Reflektory do szyn magnetycznych wyposażone są w wbudowany moduł LED, który pracuje na obniżonym napięciu 48V lub 24V. Oznacza to, że wymagają zastosowania zasilacza. Informację dotyczącą napięcia podajemy w parametrach technicznych ofert.

Jak dobrać zasilacz do szyn magnetycznych?

Typ zasilacza zależny jest od łącznej mocy reflektorów. Należy dobrać zasilacz o mocy, która trochę przewyższa łączną moc reflektorów.

Przykład 1: Na szynie będzie 7 reflektorów o mocy 10W każdy. Łączna moc reflektorów wynosi 70W, więc potrzebny jest zasilacz przynajmniej 80W. Producent oferuje najniższy zasilacz o mocy 100W, więc taki zasilacz należy dobrać.

Przykład 2: Na szynie będzie 7 reflektorów o mocy 20W każdy. Łączna moc reflektorów wynosi 140W, więc potrzebny jest zasilacz przynajmniej 140W. Producent oferuje zasilacz o mocy 150W, więc taki zasilacz należy dobrać.

Zasilacz do szyn magnetycznych

W jaki sposób podłączyć zasilacz do szyn magnetycznych?

W tym celu należy skorzystać z dołączonej instrukcji lub z oznaczenia na kablu lub z pomocy elektryka. Przykład podłączenia zasilacza prezentujemy również na nagraniu video, które znajduje się na górze tego poradnika. 

Jak podłączyć zasilacz do szyny magnetycznej?

Do zasilacza należy podłączyć końcówkę zasilającą lub moduł do zasilania zewnętrznego, który z drugiej strony będzie wpięty do szyny. W ten sposób z sieci, przez zasilacz zostanie doprowadzona do szyny energia elektryczna o obniżonym napięciu.

Zasilanie zewnętrzne do szyn magnetycznych

Jak łączyć ze sobą szyny magnetyczne?

W celu połączenia ze sobą szyn magnetycznych należy zastosować łącznik prosty lub kątowy oraz łącznik zasilający giętki lub prosty.

Łączniki proste i zasilające do szyn magnetycznych

Jak zamontować reflektor do szyny magnetycznej?

Reflektory do szyn magnetycznych montowane są poprzez ich wetknięcie do szyny. Nie są wymagane dodatkowe łączniki, kable ani podłączenia. Reflektor wkłada się do szyny.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Lampomat.pl (@lampomat.pl)

Czy można zaślepić szczelinę w szynie magnetycznej pomiędzy reflektorami?

Tak, w celu zaślepienia szyny należy skorzystać z maskownicy, którą wkłada się na szynę.

Maskownica do szyn magnetycznych

Przykładowy zestaw elementów do szynoprzewodu magnetycznego 3 m z 5 reflektorami?

 1. Zasilacz 100W
 2. Końcówka zasilająca
 3. Szyna 2m
 4. Łącznik
 5. Łącznik zasilający
 6. Szyna 1m
 7. 5x reflektor 10W
 8. Zaślepka

Przykładowy zestaw szyn magnetycznych

Czy szynoprzewody magnetyczne można ściemniać?

Nie, chyba że reflektory wyposażone są w funkcje ściemniania. Wtedy informacja o możliwości ściemniania będzie podana w opisie produktu.

Przegląd reflektorów na szynoprzewody magnetyczne

Na poniższym filmie prezentujemy przegląd reflektorów na szynoprzewody Maytoni, wśród których znajduje się wiele modeli z kolekcji tradycyjnych szyn magnetycznych oraz Exility i Radity.

Wskazówka dla Ciebie. Już teraz zacznij oglądać nasz niezrównany kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych poradników, filmy z prezentacją produktów i dobre rady w aranżacji wnętrz. Dzięki temu zakupy oświetlenia przeprowadzisz łatwo i dokonasz dobrego wyboru.

Nasz artykuł skomentowano 0 razy. Podziel się swoją opinią.

Submit

YouTube Lampomat

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Lampy w stylu orientalnym

Styl orientalny, zwany także stylem wschodnim, to rodzaj aranżacji wnętrz i wzornictwa, który czerpie inspirację z kultur i tradycji Dalekiego Wschodu, takich jak Chiny, Japonia, Indie, Korea czy Persja. Charakteryzuje się bogatą ornamentyką, harmonią oraz wyrafinowaną prostotą. Pomimo tego, że w tym stylu można znaleźć rozbudowane wzory i ozdoby, dominuje tu dążenie do minimalizmu i prostoty, które stanowią fundament każdej aranżacji.

Lampy w stylu cottage

Styl cottage to przytulna i urokliwa estetyka wnętrz, inspirowana wiejskim życiem i naturą. Charakteryzuje się jasnymi kolorami, naturalnymi materiałami oraz rustykalnymi detalami. Meble często są drewniane, a tkaniny - kwieciste i delikatne. Ten styl emanuje ciepłem i spokojem, tworząc atmosferę bliskości i relaksu. W niniejszym przewodniku odkryjesz istotę stylu cottage, sposoby komponowania detali, takich jak dodatki, barwy oraz oświetlenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium