kupuję   0,00 zł
Kategorie bloga
Tagi bloga
Kanał YouTube

YouTube Lampomat

Odkryj nasz kanał YouTube, to idealne uzupełnienie bloga lub wygodna alternatywa dla zabieganych. Znajdziesz tam prezentacje produktów, poradniki montażu i inspirujące aranżacje wnętrz.

Łącznik giętki zasilający do szyn magnetycznych

0
Łącznik giętki zasilający do szyn magnetycznych

Łącznik giętki zasilający do szyn magnetycznych

Łącznik zasilający giętki do szynoprzewodów magnetycznych umożliwia przesyłanie zasilania pomiędzy kolejnymi szynami. Łącznik może być stosowany podczas montażu szyn na suficie i ścianie, a także przy konstruowaniu kątów (np. 90 stopni lub nieregularnych) w układzie szynowym magnetycznym.

W tym miejscu znajduje się nasz Ranking szynoprzewodów magnetycznych. Zapraszamy do zapoznania się z nim przed zakupem.

W przypadku niektórych marek łącznik zasilający występuje w zestawie z łącznikiem mechanicznym (np. łącznikiem kątowym lub sufit-ściana), jednak nie jest to reguła i zdarzają się sytuacje, gdzie łączniki mechaniczne należy dokupić oddzielnie.

Niektóre marki posiadające reflektory do szyn magnetycznych kątowe lub reflektory sufit-ściana oferują modele tych lamp, które nie przewodzą zasilania i wymagane jest dokupienie do nich łącznika giętkiego zasilającego.

Poszczególne marki oferują również szyny magnetyczne płytkie, bez łączników mechanicznych. Wtedy szyny łączy się ze sobą docinając je pod odpowiednim kątem i dodając łączniki zasilające giętkie.

Łącznik zasilający giętki może być stosowany zamiennie z łącznikiem prostym. W miejscu podłączenia łącznika zasilającego giętkiego nie ma możliwości wstawienia reflektora lub zasilacza, chyba że jest to reflektor kątowy nieprzewodzący energii pomiędzy szynami.

Łączniki zasilające giętkie są takie same dla szynoprzewodów natynkowych, podtynkowych, płytkich i głębokich. Najczęściej łączniki pasują do wszystkich marek szynoprzewodów magnetycznych np. Oxyled Multiline albo Maytoni Exility i mogą być stosowane zamiennie w przypadku braku u poszczególnych dostawców.

Przykładowe zestawy szynoprzewodów magnetycznych:

Różne typy łączników zasilających giętkich (wszystkie pasują do różnych szyn)

Łącznik giętki zasilający magnetyczny

Wskazówka dla Ciebie. Już teraz zacznij oglądać nasz niezrównany kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych poradników, filmy z prezentacją produktów i dobre rady w aranżacji wnętrz. Dzięki temu zakupy oświetlenia przeprowadzisz łatwo i dokonasz dobrego wyboru.

Nasz artykuł skomentowano 0 razy. Podziel się swoją opinią.

Submit

YouTube Lampomat

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Dlaczego szynoprzewody magnetyczne są na 48V

Szynoprzewody magnetyczne są obecnie popularnym rozwiązaniem w przestrzeniach prywatnych i komercyjnych. Jednakże, charakteryzują się one napięciem 48V, co wymusza konieczność stosowania zasilacza, co dla wielu osób może być uciążliwe. W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego szynoprzewody używają napięcia 48V i dlaczego nie są projektowane bezpośrednio na napięcie 230V, co pozwoliłoby uniknąć potrzeby stosowania dodatkowego zasilacza.

Oświetlenie salonu z aneksem za pomocą białych szynoprzewodów 3-fazowych i 1-fazowych

W tej realizacji inwestor zmierzył się z wyzwaniem oświetlenia salonu z jadalnią i aneksem kuchennym, tak aby każda część wspólnego pomieszczenia była odpowiednio oświetlona. Jednocześnie chciano, aby lampy włączone w jednej części nie przeszkadzały osobom znajdującym się w innym obszarze. Dlatego zdecydowano się na połączenie szynoprzewodów 3-fazowych i 1-fazowych, w kolorze białym. Efekt? Funkcjonalne, estetyczne i zróżnicowane oświetlenie, które można zobaczyć w pełni w tym artykule.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium