kupuję   0,00 zł
Kategorie bloga
Tagi bloga
Kanał YouTube

YouTube Lampomat

Odkryj nasz kanał YouTube, to idealne uzupełnienie bloga lub wygodna alternatywa dla zabieganych. Znajdziesz tam prezentacje produktów, poradniki montażu i inspirujące aranżacje wnętrz.

Łącznik giętki zasilający do szyn magnetycznych

0
Łącznik giętki zasilający do szyn magnetycznych

Łącznik giętki zasilający do szyn magnetycznych

Łącznik zasilający giętki do szynoprzewodów magnetycznych umożliwia przesyłanie zasilania pomiędzy kolejnymi szynami. Łącznik może być stosowany podczas montażu szyn na suficie i ścianie, a także przy konstruowaniu kątów (np. 90 stopni lub nieregularnych) w układzie szynowym magnetycznym.

W tym miejscu znajduje się nasz Ranking szynoprzewodów magnetycznych. Zapraszamy do zapoznania się z nim przed zakupem.

W przypadku niektórych marek łącznik zasilający występuje w zestawie z łącznikiem mechanicznym (np. łącznikiem kątowym lub sufit-ściana), jednak nie jest to reguła i zdarzają się sytuacje, gdzie łączniki mechaniczne należy dokupić oddzielnie.

Niektóre marki posiadające reflektory do szyn magnetycznych kątowe lub reflektory sufit-ściana oferują modele tych lamp, które nie przewodzą zasilania i wymagane jest dokupienie do nich łącznika giętkiego zasilającego.

Poszczególne marki oferują również szyny magnetyczne płytkie, bez łączników mechanicznych. Wtedy szyny łączy się ze sobą docinając je pod odpowiednim kątem i dodając łączniki zasilające giętkie.

Łącznik zasilający giętki może być stosowany zamiennie z łącznikiem prostym. W miejscu podłączenia łącznika zasilającego giętkiego nie ma możliwości wstawienia reflektora lub zasilacza, chyba że jest to reflektor kątowy nieprzewodzący energii pomiędzy szynami.

Łączniki zasilające giętkie są takie same dla szynoprzewodów natynkowych, podtynkowych, płytkich i głębokich. Najczęściej łączniki pasują do wszystkich marek szynoprzewodów magnetycznych np. Oxyled Multiline albo Maytoni Exility i mogą być stosowane zamiennie w przypadku braku u poszczególnych dostawców.

Przykładowe zestawy szynoprzewodów magnetycznych:

Różne typy łączników zasilających giętkich (wszystkie pasują do różnych szyn)

Łącznik giętki zasilający magnetyczny

Wskazówka dla Ciebie. Już teraz zacznij oglądać nasz niezrównany kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych poradników, filmy z prezentacją produktów i dobre rady w aranżacji wnętrz. Dzięki temu zakupy oświetlenia przeprowadzisz łatwo i dokonasz dobrego wyboru.

Nasz artykuł skomentowano 0 razy. Podziel się swoją opinią.

Submit

YouTube Lampomat

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Funkcjonalne lampy do zamontowania obok łóżka w sypialni

W sypialni zazwyczaj wykorzystujemy dwa podstawowe źródła światła. Pierwsze to oświetlenie główne, umieszczone najczęściej nad łóżkiem. Może to być klasyczna lampa wisząca, choć coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne rozwiązania, takie jak szynoprzewody, które dają większą swobodę w rozmieszczeniu punktów świetlnych. Drugim typem oświetlenia są lampy boczne, montowane po obu stronach łóżka. Pełnią one nie tylko funkcję użytkową - zapewniają światło do czytania lub delikatne oświetlenie nocne - ale są także istotnym elementem dekoracyjnym. Dzięki odpowiednio dobranym materiałom, np. abażurom, można je z łatwością dopasować do innych tekstyliów w sypialni, takich jak poduszki czy dywany. Coraz częściej stosuje się także dodatkowe taśm led, montowane w zagłówkach, szafkach nocnych lub pod łóżkiem. W tym artykule skupimy się na szczególnym rodzaju lamp nocnych - kinkietach - i przyjrzymy się ich funkcjom, estetyce oraz praktycznym zastosowaniom przy łóżku.

Wzory lamp zaczerpnięte z klasyki

Na świecie istnieje mnóstwo ikonicznych produktów - od mebli, przez dodatki, po oświetlenie. Wśród nich znajdziemy lampy, które mimo upływu dekad wciąż zachwycają swoją formą i funkcjonalnością. To nie są wymyślne czy przesadnie designerskie projekty - to klasyki. Proste, eleganckie i ponadczasowe.

W tym artykule zebraliśmy najbardziej znane modele lamp, które stały się wzorcem dla wielu późniejszych projektów. Dzięki temu możesz łatwiej znaleźć ich tańsze odpowiedniki lub - jeśli wolisz - zdecydować się na oryginał. Nie trzeba od razu urządzać całego domu wyłącznie w kultowych produktach (choć można!), ale nawet jedna taka lampa potrafi odmienić wnętrze. Może stać się jego najmocniejszym akcentem, szczególnie gdy znamy jej historię i wiemy, co sprawia, że jest tak wyjątkowa.

Białe natynkowe szynoprzewody magnetyczne w salonie i korytarzu

Dotarły do nas kolejne zdjęcia prezentujące aranżacje szynoprzewodów magnetycznych w domowej przestrzeni. Po raz kolejny pojawiają się białe wersje, które zyskują na popularności, choć wciąż najczęściej wybierane są czarne systemy. Mimo że jakość zdjęć nie jest idealna, sama realizacja robi bardzo dobre wrażenie i zdecydowanie zasługuje na uwagę. Tym razem mamy dwie instalacje: pierwsza znajduje się w salonie, gdzie szynoprzewody ułożono w kształt litery L nad narożnikiem; druga z kolei została wykonana w korytarzu przy schodach, również w formie litery L, prowadząc wzdłuż ciągu komunikacyjnego. W tym wpisie przyjrzymy się wybranemu systemowi, jego elementom oraz efektom, jakie udało się uzyskać.





do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium