kupuję   0,00 zł

Blog

Na blogu prezentujemy porady doboru produktów, aranżacji wnętrz i dobre praktyki. Wielu użytkowników decyduje się przeczytać wybrane wpisy przed złożeniem zamówienia, ponieważ ułatwiają one podjęcie dobrej decyzji zakupowej i dokonanie właściwego wyboru. Uzupełnieniem bloga jest nasz kanał YouTube, gdzie umieszczamy nagrania z prezentacją lamp, poradnikami montażu i dobrymi praktykami w aranżacji. Lektura wpisów z bloga wraz z oglądaniem video gwarantuje udane zakupy i pełną satysfakcję.

Co warto wiedzieć o oświetleniu schodowym 0
Co warto wiedzieć o oświetleniu schodowym

Oświetlenie schodów jest często pomijanym aspektem aranżacji wnętrz, lecz w rzeczywistości ma ogromne znaczenie w kwestii bezpieczeństwa i estetyki. Odpowiednio dobrane i umieszczone oświetlenie schodowe nie tylko ułatwia poruszanie się po schodach w ciemności, ale również podkreśla ich wyjątkowy charakter i dodaje do wnętrza elegancji. W tym poradniku zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje na temat oświetlenia schodowego. Po jego przeczytaniu każdy z łatwością wybierze odpowiedni model lamp.

Odkryj cały artykuł »
Oświetlenie punktowe LED na sufit - jak dobrać? 0
Jak dobrać oświetlenie punktowe

Odpowiednio dobrane oświetlenie punktowe ma za zadanie skierować strumień świetlny na wybraną płaszczyznę, zwracając na niego uwagę. Może to być kredens, lustro, obraz lub umieszczony na szafce RTV telewizor. Oświetlenie punktowe może wydobywać się z reflektorów, lamp wpuszczanych w sufit podwieszany, tubek oraz lamp ściennych. W tym poradniku zebraliśmy wszystkie informacje na temat oświetlenia punktowego. Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania. Doradzamy jak dobrać właściwy produkt, w jakiej odległości od siebie montować oprawy i jaki typ lampy wybrać.

Odkryj cały artykuł »
Oświetlenie na korytarz - ile lumenów do przedpokoju i na korytarz? 0
Jakie parametry powinny mieć lampy na korytarz?

Aranżacja oświetlenia na korytarzu to trudne zadanie. Najczęściej mamy do czynienia z ograniczoną przestrzenią, liczącą sobie kilka metrów kwadratowych, na której należy zmieścić produkty zapewniające podstawową funkcjonalność, takie jak szafy na ubrania lub buty, a także elementy wystroju wnętrz, takie jak ciekawe i gustowne dodatki. Całość musi doskonale ze sobą korespondować i idealnie się zgrywać. W tym poradniku zebraliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące aranżacji oświetlenia na korytarzu. Lektura tego artykułu znacznie przyspieszy wyszukiwanie odpowiedniego modelu lampy do przedpokoju i ułatwi podjęcie decyzji zakupowej.

Odkryj cały artykuł »
6 porad na perfekcyjne pierwsze wrażenie - oświetlenie korytarza 0
6 porad na perfekcyjne pierwsze wrażenie - oświetlenie korytarza

Korytarz to miejsce, które jako pierwsze widzą nasi goście, po wejściu do mieszkania. Skoro pierwsze wrażenie robi się tylko raz, warto zadbać o to, aby było ono jak najlepsze. W dzisiejszych czasach sama zabudowa i odpowiedni kolor ścian to zdecydowanie za mało. Aby uzyskać ciekawą i niepowtarzalną aranżację od progu, niezbędny jest dobór odpowiednich lamp na korytarz. Specjalnie dla czytelników naszego bloga oświetleniowego przygotowaliśmy 5 porad dotyczących oświetlenia korytarza, które uwzględniają jednocześnie aspekt funkcjonalny i estetyczny.

Odkryj cały artykuł »
Oświetlenie klatki schodowej w domu jednorodzinnym 1
Klatka schodowa - jak ją oświetlić?

Oświetlenie klatki schodowej w domu pozwala zapewnić bezpieczeństwo podczas korzystania ze schodów, dodatkowo może stanowić także jeden z elementów dopełniających aranżację tej przestrzeni. Dlatego też tak ważne jest to, aby wybierane oświetlenie na klatkę schodową było zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. Podpowiadamy więc jak skutecznie oświetlić klatkę schodową i jakie lampy w tym przypadku sprawdzą się najlepiej.

Odkryj cały artykuł »

YouTube Lampomat

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Co to jest strumień świetlny?

Każdy z nas korzysta z oświetlenia, znacznie mniej osób zastanawiało się do tej pory, co oznacza pojęcie "strumień świetlny"? To jeden z terminów, który może wydawać się tajemniczy dla osób spoza branży oświetleniowej, jednak w rzeczywistości jest to bardzo przystępne i jednocześnie istotne zagadnienie, które warto poznać.

Co oznacza źródło światła w lampie?

Ze względu na zastosowaną technologię lampa może emitować światło za pomocą żarówki lub modułu LED. Żarówka stanowi wymienne źródło światła i może również występować w wersji LED-wej. W przypadku diod wbudowanych w lampę źródłem światła jest LED. Oznacza to, że oprawę wyposażono w diody, które emitują światło. Jaki typ produktu wybrać, zależy od naszych potrzeb.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium