kupuję   0,00 zł
Kategorie bloga
Tagi bloga
Kanał YouTube

YouTube Lampomat

Odkryj nasz kanał YouTube, to idealne uzupełnienie bloga lub wygodna alternatywa dla zabieganych. Znajdziesz tam prezentacje produktów, poradniki montażu i inspirujące aranżacje wnętrz.

Łącznik mechaniczny "T" do szyn magnetycznych

0
Łącznik mechaniczny "T" do szyn magnetycznych

Łącznik mechaniczny "T" do szyn magnetycznych

Łącznik mechaniczny „T” jest to element aluminiowy, który służy do łączenia ze sobą trzech szynoprzewodów magnetycznych. Sam łącznik nie przewodzi prądu i musi być w nim zamontowany łącznik elektroniczny giętki potrójny. Niektóre marki oferują łącznik elektroniczny giętki potrójny w komplecie razem z łącznikiem mechanicznym „T” jednak nie jest to reguła i najczęściej element należy dokupić oddzielnie. Łącznik „T” występuje w wersji natynkowej i podtynkowej (na płyty kartonowo gipsowe), w typie głębokim i płytkim szyn magnetycznych, głównie w kolorze czarnym oraz białym.

W tym miejscu znajduje się nasz Ranking szynoprzewodów magnetycznych. Zapraszamy do zapoznania się z nim przed zakupem.

Przykładowe zestawy szynoprzewodów magnetycznych:

W przypadku gdy dana marka nie oferuje łącznika T, a projekt zakłada zestawienie trzech szyn, przesył energii elektrycznej między nimi może być kłopotliwy. W tej sytuacji można przysunąć do siebie szyny i dokupić łącznik potrójny u innej marki, gdyż w większości przypadków elementy różnych dostawców pasują do siebie. Inna możliwość to zakupienie łącznika kątowego mechanicznego i zamontowanie w nim łącznika elektronicznego giętkiego oraz przysunięcie do niego trzeciej szyny. Oddzielna szyna może być włączana z użyciem dodatkowego zasilacza lub jeżeli zasilacz obejmujący pozostałe szyny ma wystarczającą moc, można do dodatkowej szyny zamontować jedynie końcówkę zasilającą i w ten sposób doprowadzić do niej zasilanie.

Na poniższych zdjęciach zaprezentowano łącznik mechaniczny metalowy w kształcie litery T oraz łącznik giętki potrójny, który można zamontować w elemencie metalowym.

Łącznik T do szynoprzewodów magnetycznych

Wskazówka dla Ciebie. Już teraz zacznij oglądać nasz niezrównany kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych poradników, filmy z prezentacją produktów i dobre rady w aranżacji wnętrz. Dzięki temu zakupy oświetlenia przeprowadzisz łatwo i dokonasz dobrego wyboru.

Nasz artykuł skomentowano 0 razy. Podziel się swoją opinią.

Submit

YouTube Lampomat

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Kiedy stosować lampy na Bluetooth, Zigbee i Dali

Systemy smart home cieszą się dziś ogromnym zainteresowaniem – i trudno się temu dziwić. Dla wielu osób to po prostu sposób na wygodniejsze codzienne funkcjonowanie: możliwość sterowania roletami, bramą garażową, oświetleniem czy ogrzewaniem bez wstawania z kanapy, a nawet wtedy, gdy jesteśmy poza domem. Inni traktują to jako ciekawą zabawę technologią i sposób na stworzenie wnętrza przyszłości.

Zdalnie możemy sterować nie tylko roletami czy kamerami, ale też oświetleniem – od pojedynczych żarówek, przez całe lampy, po nowoczesne systemy szynoprzewodowe. Do wyboru mamy kilka różnych rozwiązań technologicznych, które umożliwiają sterowanie światłem: Bluetooth, Zigbee i DALI. Każde z nich ma swoje mocne strony i sprawdza się w trochę innych sytuacjach. W tym artykule podpowiemy, kiedy które z nich będzie dobrym wyborem i na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji.

Czym się różni barwa ciepła 2700K od 3000K

Lampy i żarówki LED mogą świecić światłem o różnym kolorze – nie chodzi tu jednak tylko o światła RGB, czyli kolorowe (np. czerwone, zielone czy niebieskie), ale o różne odcienie bieli. To właśnie one są najczęściej spotykane w codziennym oświetleniu wnętrz. Mamy tu do czynienia z trzema podstawowymi barwami: ciepłą białą, neutralną białą i zimną białą. Ich kolor określany jest przez tzw. temperaturę barwową, wyrażoną w kelwinach (K). 

Wśród barw ciepłych najczęściej spotykamy 2700K i 3000K. Na pierwszy rzut oka są bardzo podobne, ale różnica jest zauważalna, zwłaszcza w domowych wnętrzach. W tym artykule opiszemy, czym się różnią i kiedy warto wybrać każdą z nich.

Jakie funkcje mają lampy sterowane przez Bluetooth

Lampy wyposażone w moduł Bluetooth to coraz częściej wybierane rozwiązanie, które zyskuje popularność ze względu na prostą obsługę i intuicyjną instalację. Wystarczy podłączyć je do prądu, pobrać aplikację na smartfon i można od razu korzystać z ich funkcji – bez konieczności konfiguracji czy inwestowania w dodatkową automatykę, jak w systemie DALI. Przyjrzyjmy się, jakie możliwości oferują lampy sterowane przez Bluetooth.





do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium