kupuję   0,00 zł
Kategorie bloga
Tagi bloga
Kanał YouTube

YouTube Lampomat

Odkryj nasz kanał YouTube, to idealne uzupełnienie bloga lub wygodna alternatywa dla zabieganych. Znajdziesz tam prezentacje produktów, poradniki montażu i inspirujące aranżacje wnętrz.

Łącznik mechaniczny "T" do szyn magnetycznych

0
Łącznik mechaniczny "T" do szyn magnetycznych

Łącznik mechaniczny "T" do szyn magnetycznych

Łącznik mechaniczny „T” jest to element aluminiowy, który służy do łączenia ze sobą trzech szynoprzewodów magnetycznych. Sam łącznik nie przewodzi prądu i musi być w nim zamontowany łącznik elektroniczny giętki potrójny. Niektóre marki oferują łącznik elektroniczny giętki potrójny w komplecie razem z łącznikiem mechanicznym „T” jednak nie jest to reguła i najczęściej element należy dokupić oddzielnie. Łącznik „T” występuje w wersji natynkowej i podtynkowej (na płyty kartonowo gipsowe), w typie głębokim i płytkim szyn magnetycznych, głównie w kolorze czarnym oraz białym.

W tym miejscu znajduje się nasz Ranking szynoprzewodów magnetycznych. Zapraszamy do zapoznania się z nim przed zakupem.

Przykładowe zestawy szynoprzewodów magnetycznych:

W przypadku gdy dana marka nie oferuje łącznika T, a projekt zakłada zestawienie trzech szyn, przesył energii elektrycznej między nimi może być kłopotliwy. W tej sytuacji można przysunąć do siebie szyny i dokupić łącznik potrójny u innej marki, gdyż w większości przypadków elementy różnych dostawców pasują do siebie. Inna możliwość to zakupienie łącznika kątowego mechanicznego i zamontowanie w nim łącznika elektronicznego giętkiego oraz przysunięcie do niego trzeciej szyny. Oddzielna szyna może być włączana z użyciem dodatkowego zasilacza lub jeżeli zasilacz obejmujący pozostałe szyny ma wystarczającą moc, można do dodatkowej szyny zamontować jedynie końcówkę zasilającą i w ten sposób doprowadzić do niej zasilanie.

Na poniższych zdjęciach zaprezentowano łącznik mechaniczny metalowy w kształcie litery T oraz łącznik giętki potrójny, który można zamontować w elemencie metalowym.

Łącznik T do szynoprzewodów magnetycznych

Wskazówka dla Ciebie. Już teraz zacznij oglądać nasz niezrównany kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych poradników, filmy z prezentacją produktów i dobre rady w aranżacji wnętrz. Dzięki temu zakupy oświetlenia przeprowadzisz łatwo i dokonasz dobrego wyboru.

Nasz artykuł skomentowano 0 razy. Podziel się swoją opinią.

Submit

YouTube Lampomat

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Dlaczego szynoprzewody magnetyczne są na 48V

Szynoprzewody magnetyczne są obecnie popularnym rozwiązaniem w przestrzeniach prywatnych i komercyjnych. Jednakże, charakteryzują się one napięciem 48V, co wymusza konieczność stosowania zasilacza, co dla wielu osób może być uciążliwe. W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego szynoprzewody używają napięcia 48V i dlaczego nie są projektowane bezpośrednio na napięcie 230V, co pozwoliłoby uniknąć potrzeby stosowania dodatkowego zasilacza.

Oświetlenie salonu z aneksem za pomocą białych szynoprzewodów 3-fazowych i 1-fazowych

W tej realizacji inwestor zmierzył się z wyzwaniem oświetlenia salonu z jadalnią i aneksem kuchennym, tak aby każda część wspólnego pomieszczenia była odpowiednio oświetlona. Jednocześnie chciano, aby lampy włączone w jednej części nie przeszkadzały osobom znajdującym się w innym obszarze. Dlatego zdecydowano się na połączenie szynoprzewodów 3-fazowych i 1-fazowych, w kolorze białym. Efekt? Funkcjonalne, estetyczne i zróżnicowane oświetlenie, które można zobaczyć w pełni w tym artykule.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium