kupuję   0,00 zł
O sklepie

Co wyróżnia Lampomat.pl na tle konkurencji

Dane firmy

Nazwa: Lampomat sp. z o.o.
NIP: 7792534323
Regon: 520831282
KRS: 0000940099
Adres: ul. Grunwaldzka 73, 60-312 Poznań

Kontakt: sklep@lampomat.pl
Telefon 1: 667 004 470
Telefon 2: 667 004 881
(8:00 - 16:00 | Pn. - Pt.)

Nr konta: 09 1050 1520 1000 0097 3627 7113
Bank: ING Bank Śląski

Nasza wizja

Wyznaczamy standardy jakości w obsłudze klienta i e-commerce.
Mówiąc przyjazny sklep internetowy, myślisz Lampomat.

Nasza misja

Umożliwić kobietom w Polsce zamówienie w sklepie internetowym,
w wygodny i bezpieczny sposób, ładnych lamp, w przystępnej cenie.

Nasz cel

Być wiodącym sklepem z lampami w Polsce,
który jest przyjazny dla klientów, pracowników i środowiska.

Kim jesteśmy?

Zespół Lampomat.pl powstał przez połączenie grup ekspertów w dziedzinie oświetlenia i specjalistów z branży e-commerce oraz obsługi Klienta. Dzięki takiej konfiguracji wiemy, jakich produktów oczekują Konsumenci oraz jak świadczyć najwyższej jakości usługi w zakresie wygody sklepu i życzliwego kontaktu.

W dzisiejszych czasach dominujący udział w rynku mają wielkie korporacje, pozakładane w latach dziewięćdziesiątych. Niestety ich model zarządzania jest już przestarzały, a Klient nie jest w centrum zainteresowania. Mimo tego ogromne fundusze wciąż pozwalają im na przedmiotowe traktowanie Konsumentów. Dlatego tak wiele spraw kończy się w UOKiK lub przynajmniej niesmakiem Kupujących.

W Lampomat.pl, dzięki temu, że prowadzimy małą działalność, możemy być bliżej ludzi i rozpatrywać każdą sprawę indywidualnie. Sprzeciwiamy się korporacyjnej polityce wielkich firm i przedmiotowemu traktowaniu Konsumentów oraz Zatrudnionych. Wiele osób uważa, że w tym starciu jesteśmy trochę jak Dawid walczący z Goliatem, jednak my mamy swoją pasję i wartości, a Klientów i naszych Pracowników traktujemy zawsze życzliwie i z szacunkiem.

Wyznajemy Klientocentryzm

Z naszego informatora PDF dowiesz się czym jest Klientocentryzm i dlaczego przyświeca nam właśnie taka filozifia. Dokument pobierz tutaj. Możesz go też wydrukować, aby mieć pełną gwarancję bezpieczeństwa i nasze oświadczenie na piśmie.

- zespół Lampomat.pl

Znasz już naszą historię i filozofię, która nam przyświeca. Teraz zapoznaj się z kosztami wysyłki, a następnie możesz rozpocząć zakupy.

Dlaczego warto kupować w naszym sklepie z lampami?

Nasz showroom oświetleniowy w Poznaniu

Sklep z lampami w Poznaniu Sklep z lampami w Poznaniu Sklep z lampami w Poznaniu

Sklep z lampami w Poznaniu Sklep z lampami w Poznaniu Sklep z lampami w Poznaniu

Współpracujemy z Producentami

Oferujemy tylko oryginalne oświetlenie, które kupujemy bezpośrednio u producentów. Nasz sklep internetowy jest autoryzowanym dystrybutorem następujących marek.

Lampy 2BM
Lampy 4Concepts
Lampy Aldex
Lampy Alfa
Lampy Altavola Design
Lampy Amplex
Lampy AQForm
Lampy Argon
Lampy Auhilon
Lampy Azzardo
Lampy Berella Light
Lampy BPM Lighting
Lampy Brilliant
Lampy Britop
Lampy Candellux
Lampy Cleoni
Lampy Cora Lighting
Lampy COSMO Light
Lampy Dar Lighting
Lampy Duolla
Lampy Elem
Lampy Elkim-Lighting
Lampy Elmarco
Lampy Elstead Lighting
Lampy EMIBIG
Lampy Endon
Lampy Globo Lighting
Lampy Grok Lighting
Lampy Helam
Lampy Hellux
Lampy Ideal Lux
Lampy Italux
Lampy INQ
Lampy Jupiter
Lampy Kaja
Lampy Kanlux
Lampy Kaspa
Lampy Keter Lighting
Lampy Kolorowe Kable
Lampy Kreatywny Kolektyw
Lampy Lamkur
Lampy Laura Ashley
Lampy Leds C4
Lampy Lemir
Lampy Libet
Lampy Light Prestige
Lampy Linea Light
Lampy Lis Lighting
Lampy Loft Light
Lampy Lucide
Lampy Luminex
Lampy Lutec
Lampy Mabrillo
Lampy Mantra
Lampy MarkSlojd
Lampy MaxLight
Lampy Maytoni
Lampy Mexlite
Lampy Nordlux
Lampy Norlys
Lampy Nowodvorski
Lampy Nova Luce
Lampy Opviq
Lampy Orlicki-Design
Lampy Ozcan
Lampy Ozzo
Lampy Paulmann
Lampy Ramko
Lampy Reccagni Angelo
Lampy RL
Lampy Shilo
Lampy Sigma
Lampy SLAMP
Lampy Sinus Lighting
Lampy Sollux Lighting
Lampy Sotto Luce
Lampy Spot Light
Lampy Steinel
Lampy Steinhauer
Lampy Step Into Design
Lampy SU-MA
Lampy Thoro
Lampy TK Lighting
Lampy Trio
Lampy UMMO
Lampy Vitaluce
Lampy Vivida International
Lampy XD Lighting
Lampy Zuma-Line

Bezpieczeństwo

Do kwestii bezpieczeństwa w naszym sklepie internetowym podchodzimy bardzo poważnie i drobiazgowo. Dlatego wprowadziliśmy podział na trzy obszary, które zapewniają Kupującemu pełen spokój i pewność w relacji z nami.

1. Bezpieczeństwo przed zakupem. Zdecydowaliśmy się na gromadzenie opinii na temat przebiegu transakcji w naszym sklepie na zewnętrznych, niezależnych platformach, które poświadczają ich wiarygodność przez odpowiednią autoryzację i kontrolę. Bierzemy udział w programie Słucham Swoich Klientów z Opineo oraz Zaufane Opinie z Ceneo. Dzięki temu nasi użytkownicy mają możliwość upewnienia się, jeszcze przed zakupem, czy jesteśmy wiarygodnym partnerem handlowym i co piszą o nas inni Kupujący.

2. Bezpieczeństwo w trakcie zakupu. Nasza domena posiada certyfikat SSL, który zapewnia wysokiej jakości szyfrowane połączenie HTTPS, co zapobiega przechwytywaniu i zmienianiu przesyłanych danych. Natomiast obsługę płatności elektronicznych zleciliśmy polskiej firmie Przelewy24. Dzięki temu każdy transfer środków finansowych w naszym sklepie posiada zabezpieczenie Payment Card Industry (PCI) i Data Security Standard (DSS). Są to najwyższej jakości standardy bezpieczeństwa opracowane wspólnie przez VISA i MasterCard.

3. Bezpieczeństwo po zakupach. Na początku 2018 roku uruchomiliśmy akcję Pewny Termin Wysyłki zgodnie z którą, w przypadku opóźnienia w dostawie chociaż o 1 dzień zwracamy kupującemu 25% wartości produktów. Tego typu rekompensata finansowa jest zabezpieczeniem przed potencjalnymi problemami i opóźnieniami w remoncie. Dodatkowo nasi Klienci mają możliwość zwrotu produktu bez podania przyczyny w terminie 45 dni. Okres ten pozwala swobodnie przetestować zamówiony produkt i podjąć rozsądną decyzję. Spełniamy wszelkie wytyczne RODO i maksymalnie dbamy o bezpieczeństwo przetwarzanych danych osobowych.

Co dalej?

Poświęciłeś już trochę czasu aby przeczytać powyższy tekst i dotrzeć do końca strony. Jestem Ci za to bardzo wdzięczny, ponieważ ułożeniem jej treści zająłem się sam, zamiast zlecać to zadanie komuś innemu. Dlatego chciałbym podzielić się z Tobą moimi przemyśleniami na temat polityki cenowej naszej oraz innych firm.

Z pewnością nie raz zetknąłeś się z sytuacją, gdzie niektóre sklepy internetowe miały znacznie niższe ceny produktów niż ich konkurencja. Niekiedy różnice potrafiły sięgać nawet kilkudziesięciu procent. Nie dotyczy to tylko branży oświetleniowej. Czy zastanawiałeś się z czego to wynika? Przecież wszyscy jedziemy na tym samym wózku i mamy bardzo zbliżone warunki u producentów. Kupujemy produkty w cenach hurtowych i sprzedajemy w detalicznych. Dlaczego więc jedna firma może przez dłuższy czas sprzedawać towary nawet 1/2 taniej niż inne i utrzymać się na rynku?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta i jednocześnie trochę przykra. Chodzi o mocne cięcie kosztów na innych płaszczyznach. Sklep, który oferuje bardzo niskie ceny produktów nie ma lepszych warunków u dostawców. Zamiast tego znacząco obniża wydatki na poszczególne aspekty swojej działalności takie jak obsługa klienta, pakowanie przesyłek, miejsce magazynowe, przeszkolenie pracowników, czy szybkość obsługi reklamacji. W ten sposób odnosząc minimalny zysk ze sprzedaży produktu jest w stanie utrzymać się na rynku. Nieuniknionym następstwem obniżki wydatków na poszczególne obszary jest jednak spadek ich jakości. Jeżeli oszczędzam na pakowaniu przesyłek wysyłane produkty częściej ulegają uszkodzeniu w transporcie. Jeżeli przycinam wydatki na obsługę klienta mam słabiej wykwalifikowanych pracowników, z mniejszą wiedzą, a procesy reklamacji wymagają więcej czasu. Mniejsze wydatki na obszar magazynowy oznaczają dłuższy czas wysyłki. Natomiast mniejsza liczba pracowników przekłada się między innymi na dłuższy czas odpowiedzi i obsługi.

W rezultacie bardzo często dochodzi do sytuacji, gdzie Kupujący chcąc oszczędzić kilkanaście/kilkadziesiąt złotych naraża się na ryzyko utraty czasu spowodowane długim terminem wysyłki. Otrzymanie zniszczonego produktu, w transporcie lub jeszcze przed wysyłką (niedostateczna kontrola jakości). Kolejną utratę czasu wynikającą z przewlekłego rozpatrywania reklamacji, a także możliwość uzyskania nieprzychylnej, nieuczciwej decyzji. Nie bez znaczenia są również takie kwestie jak nieuprzejmy i nieprofesjonalny kontakt z obsługą klienta.

Dlatego moim zdaniem nie warto sugerować się jedynie kryterium ceny. Prowadząc Lampomat.pl staram się podążać taką ścieżką, aby zaoferować naszym Klientom konsensus pomiędzy ceną produktu, a jakością usługi. 

Mariusz Grabowski
- Prezes Zarządu Lampomat.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium