kupuję   0,00 zł
Kategorie bloga
Tagi bloga
Kanał YouTube

YouTube Lampomat

Odkryj nasz kanał YouTube, to idealne uzupełnienie bloga lub wygodna alternatywa dla zabieganych. Znajdziesz tam prezentacje produktów, poradniki montażu i inspirujące aranżacje wnętrz.

Montaż szynoprzewodów podtynkowy

0
Montaż szynoprzewodów podtynkowy

Montaż szynoprzewodów podtynkowy

Metoda montażu podtynkowego szynoprzewodów zależy od ich typu i może być następująca:

  • montaż w bruździe sufitu tradycyjnego;
  • montaż w suficie podwieszanym:
    • montaż w suficie podwieszanym za pomocą uchwytów/klipsów;
    • montaż w suficie podwieszanym z widocznym rantem/szkrzydełkiem;
    • montaż w suficie podwieszanym bez widocznego rantu/skrzydełka, szyna zlicowana z sufitem.

Montaż szyn podtynkowych w tradycyjnym suficie

Montaż w bruździe sufitu tradycyjnego ma zastosowanie najczęściej w przypadku płytkich szyn podtynkowych magnetycznych typu micro np. Oxyled Microline gdzie całkowita głębokość szyny wynosi zaledwie 1,4 cm.

Wymiary szyny magnetycznej micro

Inne typy szyn podtynkowych również mogą być montowane w suficie tradycyjnym, jednak rekomendowane rozwiązanie to zastosowanie płyt kartonowo gipsowych i sufitu podwieszanego.

Montaż szyn magnetycznych w suficie podwieszanym

Szynoprzewody magnetyczne można zamontować do sufitu podwieszanego w oparciu o stelaż lub bez stelaża. Szyny należy przytwierdzić do płyt kartonowo gipsowych oraz do stelaża (w przypadku jego zastosowania). Następnie płyty są szpachlowane, aby uzyskać efekt zlicowania z sufitem.

Montaż szynoprzewodów na stelażu

Montaż szynoprzewodów podtynkowy

Szynoprzewody wpuszczane w sufit najczęściej przystosowane są do płyt kartonowo – gipsowych o grubości:

  • 9,5 mm.
  • 12,5 mm.

Szynoprzewody podtynkowe mogą być montowane w suficie podwieszanym z zastosowaniem pojedynczej lub podwójnej płyty.

Montaż szynoprzewodów w płytach gk

Montaż szynoprzewodów podtynkowych na klipsy/motylki ma zastosowanie w momencie, gdy sufit podwieszany jest już położony. Wtedy należy wyciąć odpowiedni rowek w płytach i wsunąć do niego szynę ze sprężynami, które siłą wyporu utrzymają szynoprzewód na suficie. Zalety tego rozwiązania to możliwość zamontowania szyn po położeniu sufitu oraz możliwość wyjęcia szyn w dowolnym momencie (przez wysunięcie jak w przypadku lamp podtynkowych). Wśród wad wskazuje się na pozostałą krawędź/rant, która wymagana jest to tego aby sprężynki mogły trzymać szynę na płycie. Uniemożliwia to uzyskanie efektu zlicowania z sufitem.

Montaż szynoprzewodów 3-fazowych i 1-fazowych w suficie podwieszanym

Montaż szynoprzewodów 1-fazowych i szyn 3-fazowych do sufitu odbywa się na takiej samej zasadzie jak w przypadku szyn magnetycznych. Montaż jest możliwy do sufitu podwieszanego lub tradycyjnego, do przygotowanej bruzdy. W przypadku sufitu podwieszanego, w miejscach, gdzie miałaby być zamontowana szyna, a jest tam poprowadzony stelaż, należy dokonać cięcia stelaża.

Montaż szyn podtynkowych 1-fazowych i 3-fazowych

Szynoprzewody 1-fazowe i 3-fazowe są bardziej płytkie niż szyny magnetyczne przez co wymagają zostawienia mniej miejsca w pionie, jednak nie ma w nich możliwości montażu reflektorów wewnątrz korytka szyny.

Przykładowe zestawy szynoprzewodów 1-fazowych:

Przykładowe zestawy szynoprzewodów 3-fazowych:

Przykładowe zestawy szynoprzewodów magnetycznych:

Wskazówka dla Ciebie. Już teraz zacznij oglądać nasz niezrównany kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych poradników, filmy z prezentacją produktów i dobre rady w aranżacji wnętrz. Dzięki temu zakupy oświetlenia przeprowadzisz łatwo i dokonasz dobrego wyboru.

Nasz artykuł skomentowano 0 razy. Podziel się swoją opinią.

Submit

YouTube Lampomat

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Dlaczego szynoprzewody magnetyczne są na 48V

Szynoprzewody magnetyczne są obecnie popularnym rozwiązaniem w przestrzeniach prywatnych i komercyjnych. Jednakże, charakteryzują się one napięciem 48V, co wymusza konieczność stosowania zasilacza, co dla wielu osób może być uciążliwe. W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego szynoprzewody używają napięcia 48V i dlaczego nie są projektowane bezpośrednio na napięcie 230V, co pozwoliłoby uniknąć potrzeby stosowania dodatkowego zasilacza.

Oświetlenie salonu z aneksem za pomocą białych szynoprzewodów 3-fazowych i 1-fazowych

W tej realizacji inwestor zmierzył się z wyzwaniem oświetlenia salonu z jadalnią i aneksem kuchennym, tak aby każda część wspólnego pomieszczenia była odpowiednio oświetlona. Jednocześnie chciano, aby lampy włączone w jednej części nie przeszkadzały osobom znajdującym się w innym obszarze. Dlatego zdecydowano się na połączenie szynoprzewodów 3-fazowych i 1-fazowych, w kolorze białym. Efekt? Funkcjonalne, estetyczne i zróżnicowane oświetlenie, które można zobaczyć w pełni w tym artykule.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium