kupuję   0,00 zł
Kategorie bloga
Tagi bloga
Kanał YouTube

YouTube Lampomat

Odkryj nasz kanał YouTube, to idealne uzupełnienie bloga lub wygodna alternatywa dla zabieganych. Znajdziesz tam prezentacje produktów, poradniki montażu i inspirujące aranżacje wnętrz.

Jak kupić szynoprzewody 3-fazowe

0
Jak kupić szynoprzewody 3-fazowe

Jak kupić szynoprzewody 3-fazowe

Szynoprzewody 3-fazowe to popularne rozwiązanie stosowane do oświetlenia pomieszczeń. Choć pierwotnie zaprojektowane dla sektora komercyjnego, zwłaszcza sklepów i salonów, system ten świetnie sprawdza się również w przestrzeniach prywatnych, takich jak domy i mieszkania. Ze względu na możliwość podziału na trzy fazy, zakup szynoprzewodów i dobór elementów może być skomplikowany, dlatego przygotowaliśmy ten poradnik, aby ułatwić ten proces.

Ustal czy to rozwiązanie w ogóle jest dla Ciebie

Na początku warto zapoznać się z tym jakie mogą być problemy przy zakupie szynoprzewodów 3-fazowych. W tym celu przygotowaliśmy poradnik 5 problemów z szynoprzewodami 3-fazowymi i ich rozwiązania. Po jego przeczytaniu może okazać się, że niektóre problemy są nie do rozwiązania i szynoprzewody 3-fazowe nie będą dla nas dobrym rozwiązaniem. Wtedy można skłonić się w stronę szynoprzewodów 1-fazowych lub szynoprzewodów magnetycznych.

Często w zapytaniach od klientów okazuje się, że szynoprzewody 3-fazowe mylone są z szynoprzewodami magnetycznymi podzielonymi na dwa obwody. Dlatego przygotowaliśmy dwa poradniki, które warto przeczytać, aby mieć jasność co do swoich oczekiwań:

Ustal kształt i długości szyn

Następnym krokiem jest stworzenie prostego projektu układu szyn i określenie ich długości. Przygotowanie rysunku na kartce lub w programie graficznym, takim jak Paint, znacznie ułatwi ten proces. Dzięki temu łatwo ustalimy, jakie elementy są potrzebne i gdzie podłączyć zasilanie. W przypadku szynoprzewodów 3-fazowych zasilanie można podłączyć w dowolnym miejscu – do łącznika prostego, L, X, T, lub do końcówki zasilającej.

Rysunki z układem szynoprzewodów

Ustal przybliżone więcej parametry lamp, których potrzebujesz

Kiedy mamy już wstępny projekt i podstawową wiedzę o szynoprzewodach 3-fazowych, należy określić przybliżone parametry lamp, które będą nam potrzebne. To pozwoli dobrać odpowiednią ilość, typ i kształt lamp, a także określić ich rozmieszczenie na szynach. Warto zacząć od ustalenia barwy światła, która może być neutralna lub ciepła. Więcej na ten temat piszemy w poradniku: Co to jest barwa światła i temperatura barwowa?

Kolejną istotną kwestią jest określenie, ile światła mają emitować lampy. W tym celu należy zmierzyć metraż pomieszczenia, które chcemy oświetlić, i sprawdzić, ile lumenów powinno przypadać na metr kwadratowy takiej przestrzeni. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w naszym poradniku Co to jest strumień świetlny.

Jeżeli rozważamy zakup lamp w wersji na wymienną żarówkę lub z modułem LED, przydatne będą te dwa poradniki: Jaki kąt świecenia lampy wybrać oraz Lampy LED z wbudowanym modułem czy lampy z wymienną żarówką.

Dodatkowym atrybutem, na który warto zwrócić uwagę, jest współczynnik oddawania barw (CRI). Szerzej na ten temat piszemy w poradniku Wskaźnik postrzegania barw CRI – dlaczego warto zwracać na niego uwagę

Niektóre lampy mogą być wyposażone w funkcje zdalnego sterowania. Jeśli jesteśmy zainteresowani tym rozwiązaniem, polecamy zapoznać się z tymi dwoma poradnikami: Co to jest Zigbee i jak działa w lampach oraz Jak działa sterowanie Bluetooth w lampach.

Wybierz odpowiednią markę

Kiedy mamy już gotowy projekt oraz wybrane reflektory, możemy przejść do wyboru odpowiedniej marki. W tym celu warto odwiedzić stronę poświęconą szynoprzewodom 3-fazowym, gdzie można poczytać o wadach i zaletach różnych marek, aby wybrać tę odpowiednią. Na stronie szynoprzewodów danej marki znajdziemy tylko elementy kompatybilne z tym systemem, co ułatwia dokonanie zakupu. Przydatny będzie również nasz ranking szynoprzewodów 3-fazowych, w którym wymieniliśmy wady i zalety każdego rozwiązania oraz wskazaliśmy lidera.

Wybierz elementy i dokonaj zakupu

W tym celu pomocny może być nasz poradnik dotyczący doboru szynoprzewodów. Zawiera on również nagranie, na którym w przystępny sposób omawiamy wybór odpowiednich elementów. Dzięki temu można łatwo dokonać zakupów na naszej stronie. Osoby, które nie są pewne swojego wyboru lub potrzebują konsultacji, zachęcamy do wysłania wiadomości e-mail z zapytaniem lub zadzwonienia do nas.

Można również skorzystać z naszego konfiguratora szynoprzewodów 3-fazowych on-line. Jest to wygodne rozwiązanie, które ma zastosowanie nie tylko w przypadku szyn 3-fazowych. Można w nim w łatwy sposób utworzyć projekt o określonym kształcie i długości, a następnie na każdej szynie zamontować wybrany typ lamp. Jednak co ważniejsze, projekt można pobrać na aplikację, która zainstalowana na telefonie naniesie obraz 3D na aparat i pozwoli podejrzeć szyny w pomieszczeniu.

To by było na tyle, życzymy udanych zakupów.

Wskazówka dla Ciebie. Już teraz zacznij oglądać nasz niezrównany kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych poradników, filmy z prezentacją produktów i dobre rady w aranżacji wnętrz. Dzięki temu zakupy oświetlenia przeprowadzisz łatwo i dokonasz dobrego wyboru.

Nasz artykuł skomentowano 0 razy. Podziel się swoją opinią.

Submit

YouTube Lampomat

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Co to jest klosz mikropryzmatyczny?

Klosze mikropryzmatyczne to innowacyjna technologia stosowana w oświetleniu, która zdobywa coraz większą popularność zarówno w sektorze komercyjnym, jak i prywatnym. Dzięki swojej unikalnej konstrukcji i właściwościom optycznym, klosze te oferują wyjątkowe korzyści w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań oświetleniowych, np. do mlecznych albo transparentnych kloszy.

Czarne szynoprzewody 1-fazowe Maytoni w salonie z aneksem kuchennym

W tym projekcie wykorzystano czarne, natynkowe szynoprzewody 1-fazowe marki Maytoni. Całkowity koszt realizacji wyniósł około 1300 zł, a oświetlenie zamontowano w salonie z aneksem kuchennym. Ułożono dwie równoległe linie szyn, na których umieszczono reflektory Virar. Wybór padł na te reflektory ze względu na ich interesujący stożkowy kształt oraz możliwość regulacji kąta nachylenia, co pozwala na precyzyjne skierowanie światła. Zastosowano żarówki GU10 o szerokim kącie świecenia.

Jak kupić szynoprzewody

Szynoprzewody to wszechstronne rozwiązanie, idealne do oświetlenia zarówno w domach, jak i w firmach, sprawdzi się w sklepach oraz przestrzeniach prywatnych. Dzięki możliwości dowolnej konfiguracji można łatwo tworzyć interesujące układy oświetlenia aby dokładnie oświetlać całe pomieszczenia. Bogaty wybór różnorodnych reflektorów umożliwia dostosowanie do indywidualnych potrzeb, co zwiększa funkcjonalność systemu. Inwestycja w szynoprzewody nie jest tania, a na rynku dostępnych jest wiele różnych rozwiązań i sklepów oferujących te produkty, co może być przytłaczające. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, który krok po kroku wyjaśnia, jak dokonać zakupu szynoprzewodów, jak dokładnie określić potrzeby dotyczące tego typu oświetlenia, jak unikać potencjalnych problemów i jak wybrać najlepsze rozwiązanie. Przeczytanie tego informatora jest przydatne podczas zakupów w naszym lub innym sklepie, co pozwala zaoszczędzić czas i uniknąć pomyłek w przyszłości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium