kupuję   0,00 zł

Jak zamontować klosz do lampy

2
Jak zamontować klosz do lampy

Jak zamontować klosz do lampy

Klosz do lampy można zamontować na trzy sposoby:

  • za pomocą plastikowej nakrętki na gwint,
  • za pomocą ruchomej pokrywki,
  • przy użyciu rozporników.

W tym poradniku omawiamy każdą metodę montażu. Dodatkowo wszystkie sposoby uzupełnione zostały o film instruktażowy nagrany przez naszego prezentera.

Osoby, które szukają odpowiedzi na pytanie czy można zamówić klosz do lampy, np. w przypadku uszkodzenia, odsyłamy do innego naszego poradnika - Czy można zamówić klosz do lampy? W tym miejscu znajduje się lista kloszy do lamp, które można zamówić przez naszą stronę. Umieściliśmy tam najczęściej zamawiane modele. Pozostałe wersje dostępne są na zapytanie e-mail.

Montaż klosza za pomocą plastikowej nakrętki na gwint

To jedno z najpopularniejszych i najbezpieczniejszych rozwiązań. Odkręcamy plastikową nakrętkę, nakładamy klosz i przykręcamy nakrętkę z powrotem na gwint. Taka metoda montażu jest najczęściej stosowana przy kloszach i abażurach, które są otwarte z obu stron. Przed montażem klosza należy odkręcić żarówkę.

Montaż klosza za pomocą ruchomej pokrywki

To nowoczesna metoda, która pozwala w dyskretny sposób zamontować klosz, jednak wymaga trochę zręczności. Schemat działania zaprezentowano na zdjęciu tytułowym od tego poradnika. Prezentujemy go również, na poniższym nagraniu na lampie sufitowej Opviq Daisy 521SHN3375.

Montaż klosza przy użyciu rozporników

To bardzo popularna metoda, która niewłaściwie zastosowana może doprowadzić do uszkodzenia klosza. Warto mieć na uwadze, że klosz uszkodzony przez użytkownika lampy w wyniku nieprawidłowego montażu nie podlega reklamacji. Niektórzy producenci stosują plastikowe rozporniki zamiast metalowych, co zwiększa bezpieczeństwo (np. w lampie nocnej MarkSlojd Brooklyn 107481). Przed założeniem klosze metalowe rozporniki warto przygiąć palcami, a następnie delikatnie puszczać je wraz z wsuwaniem klosza. Aby klosz zdemontować należy go po prostu delikatne ściągnąć.

Podczas montażu kloszy warto wszystkie czynności wykonywać delikatnie i cierpliwie, aby uniknąć stłuczenia lub pęknięcia szkła.

Zachęcamy również do sprawdzenia innych poradników, które przygotowaliśmy:

Wskazówka dla Ciebie. Już teraz zacznij oglądać nasz niezrównany kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych poradników, filmy z prezentacją produktów i dobre rady w aranżacji wnętrz. Dzięki temu zakupy oświetlenia przeprowadzisz łatwo i dokonasz dobrego wyboru.

Nasz artykuł skomentowano 2 razy. Podziel się swoją opinią.

9 grudnia 2022

Metoda z rozpornikami jest bardzo często stosowana ale trzeba uważać bo można zbić sobie klosz.

9 grudnia 2022

@Marcin, dokładnie tak.

Submit

YouTube Lampomat

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Lampy w stylu orientalnym

Styl orientalny, zwany także stylem wschodnim, to rodzaj aranżacji wnętrz i wzornictwa, który czerpie inspirację z kultur i tradycji Dalekiego Wschodu, takich jak Chiny, Japonia, Indie, Korea czy Persja. Charakteryzuje się bogatą ornamentyką, harmonią oraz wyrafinowaną prostotą. Pomimo tego, że w tym stylu można znaleźć rozbudowane wzory i ozdoby, dominuje tu dążenie do minimalizmu i prostoty, które stanowią fundament każdej aranżacji.

Lampy w stylu cottage

Styl cottage to przytulna i urokliwa estetyka wnętrz, inspirowana wiejskim życiem i naturą. Charakteryzuje się jasnymi kolorami, naturalnymi materiałami oraz rustykalnymi detalami. Meble często są drewniane, a tkaniny - kwieciste i delikatne. Ten styl emanuje ciepłem i spokojem, tworząc atmosferę bliskości i relaksu. W niniejszym przewodniku odkryjesz istotę stylu cottage, sposoby komponowania detali, takich jak dodatki, barwy oraz oświetlenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium