kupuję   0,00 zł

Klosze do lampy - gdzie kupić klosz do lampy?

1
Czy można zamówić klosz do lampy?

Czy można zamówić klosz do lampy?

Delikatne szklane klosze lub nietypowe klosze do lamp często mogą ulec zniszczeniu. Co zrobić, jeśli przydarzy nam się taka sytuacja i zbijemy np. klosz do lampy wiszącej lub klosz do lampy sufitowej? Na rynku nie ma sklepów, które oferują sprzedaż kloszów lub części zapasowych do lamp. Nie znaczy to jednak, że nie można ich zamówić i należy wymieniać cały produkt. W tym poradniku wyjaśniamy, w jaki sposób i gdzie możliwe jest zakupienie nowego klosza do lampy.

W tym miejscu znajduje się lista kloszy do lamp, które można zamówić przez naszą stronę, są tam między innymi klosze do lamp stojących i klosze do żyrandoli. Umieściliśmy tam najczęściej zamawiane modele. Pozostałe wersje dostępne są na zapytanie e-mail, zgodnie z poniższym poradnikiem.

Wskazówka dla Ciebie: aby wyświetlić lampy tylko danego rodzaju wybierz z górnego menu zakładkę typ lampy, a następnie odpowiednią kategorię, np. lampy wiszące. Na stronie z listą produktów zaznacz potrzebne filtry aby ułatwić sobie znalezienie właściwego modelu.

Dlaczego chcemy kupić sam klosz do lampy?

Najczęstszym powodem jest uszkodzenie w trakcie użytkowania lub czyszczenia oprawy. Z oczywistych względów o wiele korzystniej jest wymienić sam popsuty element zamiast całej oprawy oświetleniowej. nie zawsze jednak mamy taką możliwość. Niektóre firmy zajmujące się dystrybucją oświetlenia nie prowadzą sprzedaży części zapasowych. W naszej ofercie jest to m.in. marka Nordlux, która nie handluje oddzielnymi elementami.

Poniżej przedstawiamy listę kroków, które należy wykonać w celu zakupu nowego, odpowiedniego klosza, oraz przykładową sytuację.

1. Ustalamy kto jest producentem lampy

Informację na temat marki możemy znaleźć pod podsufitką lub na rachunku. Bez tej informacji zakup nowego klosza będzie bardzo trudny.

2. Ustalamy numer katalogowy

Ta informacja również podawana jest pod podsufitką lub na rachunku.

3. Wyszukujemy sklep, który oferuje daną markę

W tym celu skorzystajmy z wyszukiwarki. Wpisując frazę "sklep z lampami Alfa" znajdziemy dystrybutora lamp Alfa. Możemy również skontaktować się bezpośrednio z producentem i zapytać w jakim sklepie oferowane są produkty danej marki (nie każdy producent prowadzi sprzedaż detaliczną).

4. Wysyłamy zapytanie do sklepu

Kontaktujemy się ze sklepem za pośrednictwem wiadomości e-mail, w której podajemy, że potrzebny jest nam klosz do lampy danego producenta, o określonym numerze katalogowym. Sklepy najczęściej nie mają na stanie magazynowym zapasowych kloszy. 

5. Czekamy na odpowiedź

Sprzedawca skontaktuje się z producentem i ustali czy klosz jest dostępny, jaka jest jego cena oraz czas oczekiwania, a następnie przekaże informację zwrotną.

Wskazówka dla Ciebie: jeśli nie ma klosza do produktu, którego szukasz, zakup nową lampę w naszym sklepie. Lampy wiszące znajdziesz w tym miejscu. Skorzystaj z filtrów wyszukiwania umieszczonych po lewej stronie menu aby ułatwić sobie nawigację.

Poniżej prezentujemy szkic przykładowej wiadomości, którą można wysłać do sklepu internetowego.

Tytuł: Pytanie o możliwość zakupu klosza do lampy Alfa 27583.
Treść: Proszę o informację, czy można u Państwa zakupić klosz do lampy Alfa 27583. Proszę podać cenę, czas oczekiwania i koszt wysyłki.

W naszym sklepie najczęściej otrzymujemy zapytania o możliwość zakupu kloszy do marek takich jak Aldex, Alfa, Britop, Jupiter, czy Dar Lighting. Najczęściej na dostawę należy poczekać około dwa tygodnie. W większości przypadków cena klosza jest proporcjonalna do kosztu całej lampy, jednak niektóre marki sprzedają elementy zapasowe drożej. 

W przypadku gdy nie dysponujemy nazwą producenta i numerem katalogowym produktu, zakupy mogą być utrudnione. Wielokrotnie spotykaliśmy się z sytuacją, w której klosz zakupiony na podstawie zdjęcia, a nie numeru katalogowego, okazywał się nieodpowiedni i konieczne było zwracanie zamówienia do sklepu.

Osoby, które szukają odpowiedzi na pytanie dotyczące montażu klosza do lampy zapraszamy do naszego innego poradnika - Jak zamontować klosz do lampy.

Wskazówka dla Ciebie. Już teraz zacznij oglądać nasz niezrównany kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych poradników, filmy z prezentacją produktów i dobre rady w aranżacji wnętrz. Dzięki temu zakupy oświetlenia przeprowadzisz łatwo i dokonasz dobrego wyboru.

Nasz artykuł skomentowano 1 razy. Podziel się swoją opinią.

23 lutego 2022

Dzięki za ten wpis, okazał się bardzo pomocny w poszukiwaniu klosza do uszkodzonej lampy podłogowej.

Submit

YouTube Lampomat

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Co to jest strumień świetlny?

Każdy z nas korzysta z oświetlenia, znacznie mniej osób zastanawiało się do tej pory, co oznacza pojęcie "strumień świetlny"? To jeden z terminów, który może wydawać się tajemniczy dla osób spoza branży oświetleniowej, jednak w rzeczywistości jest to bardzo przystępne i jednocześnie istotne zagadnienie, które warto poznać.

Co oznacza źródło światła w lampie?

Ze względu na zastosowaną technologię lampa może emitować światło za pomocą żarówki lub modułu LED. Żarówka stanowi wymienne źródło światła i może również występować w wersji LED-wej. W przypadku diod wbudowanych w lampę źródłem światła jest LED. Oznacza to, że oprawę wyposażono w diody, które emitują światło. Jaki typ produktu wybrać, zależy od naszych potrzeb.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium