kupuję   0,00 zł

Efekt światła odbitego - jak go uzyskać

2
Efekt światła odbitego - jak go uzyskać

Efekt światła odbitego - jak go uzyskać?

Oświetlenie wnętrz przybiera różnorodne formy. Różni się także między sobą funkcjami oraz efektem oświetleniowym, jaki zapewnia. W ostatnich latach na coraz większej popularności zyskuje natomiast tak zwane odbite światło. Czym wobec tego jest efekt odbicia światła, w jakich wnętrzach będzie prezentował się najlepiej oraz w jaki sposób można go uzyskać? Odpowiedzi na wszystkie te pytania prezentujemy w naszym artykule. 

Wskazówka dla Ciebie: aby wyświetlić lampy tylko danego rodzaju wybierz z górnego menu zakładkę typ lampy, a następnie odpowiednią kategorię, np. lampy wiszące. Na stronie z listą produktów zaznacz potrzebne filtry aby ułatwić sobie znalezienie właściwego modelu.

Czym jest efekt odbicia światła?

Światło odbite to oświetlenie, które łączy w sobie zarówno funkcje oświetlenia głównego, jak i dekoracyjnego. Gwarantuje ono miękkie oświetlenie, które pozbawia przedmioty znajdujące się w jego zasięgu wyraźnych, ostrych cieni. Efekt odbicia światła jest więc pewnego rodzaju formą zabawy nim oraz kreowania za jego pomocą nowego wyglądu wnętrz. 

Jak uzyskać efekt odbicia światła?

Efekt odbicia można uzyskać poprzez zastosowanie oprócz głównych, także dodatkowych opraw oświetleniowych, których źródło światła skierowane jest na ściany lub inne powierzchnie, które mają zostać za jego pomocą podkreślone. Powinno ono padać zarówno na pionowe, jak i poziome płaszczyzny, dlatego też najczęściej kierowane jest ono na linię sklepienia sufitu ze ścianą. Dzięki temu odbite światło od tych powierzchni nie oświetla bezpośrednio znajdujących się wokół niej przedmiotów, a jedynie subtelnie je otula. 

Najważniejszą zasadą pozwalającą uzyskać efekt odbicia światła jest wobec tego to, że nie powinno być ono kierowane na żaden konkretny obiekt. W przypadku takiego typu oświetlenia najlepiej sprawdzają się więc oprawy ze źródłem światła zamkniętym z każdej strony za pomocą klosza lub abażuru. W naszej ofercie są nimi na przykład:

W jakich wnętrzach sprawdza się światło odbite?

Efekt odbicia światła przede wszystkim najlepiej prezentuje się w niewielkich oraz niskich pomieszczeniach. Odbite światło pozwala na ich optyczne powiększenie, a zastosowane do jego uzyskania lampy stwarzają mniejsze ryzyko oślepiania. Dodatkowo efekt odbicia warto także wykorzystać w kuchniach, do oświetlania wysp czy blatów, a także łazienkach, gdyż zapewnia on niezwykle nastrojową atmosferę. Odbite światło doskonale prezentuje się także w pomieszczeniach, którego ściany wykończone są w jednolitych kolorach. Tworzona przez nie gra świateł zmienia bowiem całkowicie ich odbiór, nadając im wielomiarowy, ciekawy i niebanalny charakter. 

Wskazówka dla Ciebie. Już teraz zacznij oglądać nasz niezrównany kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych poradników, filmy z prezentacją produktów i dobre rady w aranżacji wnętrz. Dzięki temu zakupy oświetlenia przeprowadzisz łatwo i dokonasz dobrego wyboru.

Nasz artykuł skomentowano 2 razy. Podziel się swoją opinią.

1 grudnia 2022

Efekt światła odbitego trzeba umieć dobrze zastosować, a jak to się uda zrobić, to rezultat powala.

1 grudnia 2022

@Kamila, zgadzamy się!

Submit

YouTube Lampomat

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Lampy w stylu orientalnym

Styl orientalny, zwany także stylem wschodnim, to rodzaj aranżacji wnętrz i wzornictwa, który czerpie inspirację z kultur i tradycji Dalekiego Wschodu, takich jak Chiny, Japonia, Indie, Korea czy Persja. Charakteryzuje się bogatą ornamentyką, harmonią oraz wyrafinowaną prostotą. Pomimo tego, że w tym stylu można znaleźć rozbudowane wzory i ozdoby, dominuje tu dążenie do minimalizmu i prostoty, które stanowią fundament każdej aranżacji.

Lampy w stylu cottage

Styl cottage to przytulna i urokliwa estetyka wnętrz, inspirowana wiejskim życiem i naturą. Charakteryzuje się jasnymi kolorami, naturalnymi materiałami oraz rustykalnymi detalami. Meble często są drewniane, a tkaniny - kwieciste i delikatne. Ten styl emanuje ciepłem i spokojem, tworząc atmosferę bliskości i relaksu. W niniejszym przewodniku odkryjesz istotę stylu cottage, sposoby komponowania detali, takich jak dodatki, barwy oraz oświetlenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium