
Czy kinkiet można podłączyć do instalacji w ścianie?
Wśród wiadomości, które otrzymujemy od klientów naszego sklepu często pojawiają się pytania dotyczące podłączania lamp ściennych. jak zamocować kinkiet posiadający przewód z wtyczką, tak aby po podłączeniu do instalacji elektrycznej można było zapalać światło włącznikiem ściennym, a nie przyciskiem na obudowie lub przewodzie?
W tym poradniku odpowiemy na pytanie: czy kinkiet można podłączyć do instalacji w ścianie?
W tym miejscu znajduje się kolekcja lamp ściennych z kablem z wtyczką: kinkiety z kablem.
Dlaczego odłączamy przewód z wtyczką i podłączamy lampę do ściany?
Zazwyczaj wybieramy takie rozwiązanie kiedy brakuje nam kontaktów do podłączenia wtyczki, lub gdy włączniki ścienne zostały już ostatecznie rozplanowane - na przykład po bokach łóżka w sypialni. W takiej sytuacji możemy spróbować przerobić lampę, aby pasowała do instalacji oświetleniowej w naszym wnętrzu.
Wskazówka dla Ciebie: Poniżej znajdziesz najciekawsze kinkiety, które nasi Klienci wybierają do montażu w ścianie. Więcej podobnych produktów zobaczysz w kategorii lampy ścienne, kinkiety.
Czy kinkiet można podłączyć do instalacji w ścianie?
W przypadku gdy mamy do czynienia z lampą na tradycyjne żarówki zawsze jest taka możliwość. Pod obudową odłączamy od kostki przewód prowadzący do włącznika i doprowadzamy tam kabel wychodzący ze ściany.
W przypadku lampy z wbudowanym modułem LED nie zawsze jest taka możliwość lub może to być to utrudnione. Diody LED pracują na obniżonym napięciu przez co wymagają zastosowania zasilacza. Taki zasilacz nie może być pominięty przy podłączeniu do ściany, dlatego w niektórych przypadkach trzeba będzie uwzględnić miejsce na transformator w ścianie. Czasami nie da się też uniknąć większych przeróbek, przy których potrzebna będzie pomoc elektryka.
Z tego typu problemem często spotykali się kupujący, którzy wybierali lampę Nordlux Drop chcąc podłączyć ją bezpośrednio do instalacji w ścianie, z pominięciem przewodu.
Dodatkowym problemem był fakt, że producent na zdjęciu aranżacji prezentował produkt bez kabla, co może sugerować, że podłączenie lampy w ten sposób jest uwzględnione w produkcji. Dlatego na stronie modelu informujemy, że takie dopięcie nie jest podstawową funkcją lampy i może być kłopotliwe.
Lampa Drop posiada zasilacz na przewodzie, dlatego nie ma możliwości łatwego odpięcia przewodu i podłączenia do instalacji w ścianie.
W tej sytuacji należy zapewnić tyle miejsca, aby zasilacz z podłączeniem znalazł się w ścianie, lub z pomocą elektryka zmienić zasilacz na inny, np. dopuszkowy. Tego typu modyfikacja może jednak wiązać się z utratą gwarancji, a przy tym jest dosyć skomplikowana. Dlatego w takich przypadkach polecamy zrezygnować z próby podłączenia danego produktu do instalacji w ścianie i wybrać inny model.
Kategorie kinkietów dostępne w naszym sklepie internetowym
Nagranie ze streszczeniem całego artykułu i prezentacją
Podsumowanie i nasze sugestie
Lampę na żarówki wymienne można podłączyć do instalacji w ścianie.
W przypadku lampy z modułem LED należy przed zakupem skontaktować się ze sklepem, aby potwierdzić, czy możliwe będzie zamontowanie lampy w ścianie.
Wskazówka dla Ciebie. Już teraz zacznij oglądać nasz niezrównany kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych poradników, filmy z prezentacją produktów i dobre rady w aranżacji wnętrz. Dzięki temu zakupy oświetlenia przeprowadzisz łatwo i dokonasz dobrego wyboru.
Sylwia
Takich informacji szukałam. Przydatny wpis.
Lampomat
@Sylwia, w takim razie bardzo się cieszymy.
Damian
Podłączenie takiej lampy do kabla w ścianie jest bardzo dobrym rozwiązaniem, kiedy potrzebujemy mieć wolne gniazdko i nie chcemy mieć kabla widocznego. Minus jest taki, że musimy mieć przyciski włączające światło na ścianie.