kupuję   0,00 zł

Czy kinkiet z kablem można podłączyć do instalacji w ścianie?

3
Czy kinkiet można podłączyć do instalacji w ścianie?

Czy kinkiet można podłączyć do instalacji w ścianie?

Wśród wiadomości, które otrzymujemy od klientów naszego sklepu często pojawiają się pytania dotyczące podłączania lamp ściennych. jak zamocować kinkiet posiadający przewód z wtyczką, tak aby po podłączeniu do instalacji elektrycznej można było zapalać światło włącznikiem ściennym, a nie przyciskiem na obudowie lub przewodzie?

W tym poradniku odpowiemy na pytanie: czy kinkiet można podłączyć do instalacji w ścianie?

W tym miejscu znajduje się kolekcja lamp ściennych z kablem z wtyczką: kinkiety z kablem.

Dlaczego odłączamy przewód z wtyczką i podłączamy lampę do ściany?

Zazwyczaj wybieramy takie rozwiązanie kiedy brakuje nam kontaktów do podłączenia wtyczki, lub gdy włączniki ścienne zostały już ostatecznie rozplanowane - na przykład po bokach łóżka w sypialni. W takiej sytuacji możemy spróbować przerobić lampę, aby pasowała do instalacji oświetleniowej w naszym wnętrzu.

Wskazówka dla Ciebie: Poniżej znajdziesz najciekawsze kinkiety, które nasi Klienci wybierają do montażu w ścianie. Więcej podobnych produktów zobaczysz w kategorii lampy ścienne, kinkiety.

Czy kinkiet można podłączyć do instalacji w ścianie?

W przypadku gdy mamy do czynienia z lampą na tradycyjne żarówki zawsze jest taka możliwość. Pod obudową odłączamy od kostki przewód prowadzący do włącznika i doprowadzamy tam kabel wychodzący ze ściany.

W przypadku lampy z wbudowanym modułem LED nie zawsze jest taka możliwość lub może to być to utrudnione. Diody LED pracują na obniżonym napięciu przez co wymagają zastosowania zasilacza. Taki zasilacz nie może być pominięty przy podłączeniu do ściany, dlatego w niektórych przypadkach  trzeba będzie uwzględnić miejsce na transformator w ścianie. Czasami nie da się też uniknąć większych przeróbek, przy których potrzebna będzie pomoc elektryka.

Z tego typu problemem często spotykali się kupujący, którzy wybierali lampę Nordlux Drop chcąc podłączyć ją bezpośrednio do instalacji w ścianie, z pominięciem przewodu.

Montaż kinkietu do ściany

Dodatkowym problemem był fakt, że producent na zdjęciu aranżacji prezentował produkt bez kabla, co może sugerować, że podłączenie lampy w ten sposób jest uwzględnione w produkcji. Dlatego na stronie modelu informujemy, że takie dopięcie nie jest podstawową funkcją lampy i może być kłopotliwe.

Lampa Drop posiada zasilacz na przewodzie, dlatego nie ma możliwości łatwego odpięcia przewodu i podłączenia do instalacji w ścianie.

Montaż kinkietu do ściany

W tej sytuacji należy zapewnić tyle miejsca, aby zasilacz z podłączeniem znalazł się w ścianie, lub z pomocą elektryka zmienić zasilacz na inny, np. dopuszkowy. Tego typu modyfikacja może jednak wiązać się z utratą gwarancji, a przy tym jest dosyć skomplikowana. Dlatego w takich przypadkach polecamy zrezygnować z próby podłączenia danego produktu do instalacji w ścianie i wybrać inny model.

Kategorie kinkietów dostępne w naszym sklepie internetowym

Nagranie ze streszczeniem całego artykułu i prezentacją

Podsumowanie i nasze sugestie

Lampę na żarówki wymienne można podłączyć do instalacji w ścianie.

W przypadku lampy z modułem LED należy przed zakupem skontaktować się ze sklepem, aby potwierdzić, czy możliwe będzie zamontowanie lampy w ścianie.

Wskazówka dla Ciebie. Już teraz zacznij oglądać nasz niezrównany kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych poradników, filmy z prezentacją produktów i dobre rady w aranżacji wnętrz. Dzięki temu zakupy oświetlenia przeprowadzisz łatwo i dokonasz dobrego wyboru.

Nasz artykuł skomentowano 3 razy. Podziel się swoją opinią.

15 lutego 2022

Takich informacji szukałam. Przydatny wpis.

15 lutego 2022

@Sylwia, w takim razie bardzo się cieszymy.

7 września 2022

Podłączenie takiej lampy do kabla w ścianie jest bardzo dobrym rozwiązaniem, kiedy potrzebujemy mieć wolne gniazdko i nie chcemy mieć kabla widocznego. Minus jest taki, że musimy mieć przyciski włączające światło na ścianie.

Submit

YouTube Lampomat

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Lampy w stylu orientalnym

Styl orientalny, zwany także stylem wschodnim, to rodzaj aranżacji wnętrz i wzornictwa, który czerpie inspirację z kultur i tradycji Dalekiego Wschodu, takich jak Chiny, Japonia, Indie, Korea czy Persja. Charakteryzuje się bogatą ornamentyką, harmonią oraz wyrafinowaną prostotą. Pomimo tego, że w tym stylu można znaleźć rozbudowane wzory i ozdoby, dominuje tu dążenie do minimalizmu i prostoty, które stanowią fundament każdej aranżacji.

Lampy w stylu cottage

Styl cottage to przytulna i urokliwa estetyka wnętrz, inspirowana wiejskim życiem i naturą. Charakteryzuje się jasnymi kolorami, naturalnymi materiałami oraz rustykalnymi detalami. Meble często są drewniane, a tkaniny - kwieciste i delikatne. Ten styl emanuje ciepłem i spokojem, tworząc atmosferę bliskości i relaksu. W niniejszym przewodniku odkryjesz istotę stylu cottage, sposoby komponowania detali, takich jak dodatki, barwy oraz oświetlenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium