kupuję   0,00 zł

Moc żarówki - co to jest maksymalna moc żarówki w lampie?

2
Co to jest moc maksymalna żarówki w lampie

Co to jest moc maksymalna żarówki w lampie

Lampy posiadają oznaczenia o dopuszczalnej mocy maksymalnej żarówki, która może być w nich zastosowana. W tym krótkim poradniku odpowiadamy na pytanie co oznaczają te symbole i jak dobrać odpowiednie żarówki biorąc pod uwagę dopuszczalną maksymalną moc żarówki LED w lampie.

Moc maksymalna żarówki

Moc maksymalna oznacza najwyższą moc jaka może mieć żarówka zamontowana w danej lampie. Przy montażu źródła światła o większej mocy lampa może zostać uszkodzona.

  • Przykładowo, napis 1 x 60 W oznacza, że w lampie można zastosować jedną żarówkę, a jej moc może wynieść maksymalnie 60 W.
  • Oznaczenie 3 x 50 W określa, że w lampie mogą być zastosowane trzy żarówki, a moc każdej z nich może wynieść maksymalnie 50 W.

Moc maksymalna żarówki LED

W przypadku żarówek LED często podawana jest informacja o mocy i odpowiedniku.

Np. w sytuacji gdzie jest moc żarówki 18W, która stanowi odpowiednik żarówki o mocy 107W. W tej sytuacji należy wziąć pod uwagę jedynie rzeczywisty pobór mocy, który wynosi 18W. Moc 107W to porównanie, które mówi, że żarówka przy poborze mocy 18W świeci tak, jak by miała 107W, ale jej pobór to 18W. Więc taka żarówka może być z powodzeniem zastosowania w lampie, której moc maksymalna to 1 x 60 W.

Pozostałe nasze wpisy na temat żarówek:

Najpopularniejsze typy żarówek

Kliknij na żarówkę aby przejść do kategorii i zobaczyć produkty.

Answer Moc maksymalna oznacza najwyższą moc jaka może mieć żarówka zamontowana w danej lampie. Przy montażu źródła światła o większej mocy lampa może zostać uszkodzona. Przykładowo, napis 1 x 60 W oznacza, że w lampie można zastosować jedną żarówkę, a jej moc może wynieść maksymalnie 60 W. Oznaczenie 3 x 50 W określa, że w lampie mogą być zastosowane trzy żarówki, a moc każdej z nich może wynieść maksymalnie 50 W. Schema.org's references: FAQPage Google's documentation: FAQ Page

Wskazówka dla Ciebie. Już teraz zacznij oglądać nasz niezrównany kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych poradników, filmy z prezentacją produktów i dobre rady w aranżacji wnętrz. Dzięki temu zakupy oświetlenia przeprowadzisz łatwo i dokonasz dobrego wyboru.

Nasz artykuł skomentowano 2 razy. Podziel się swoją opinią.

31 sierpnia 2023

Czy mogę wkręcili żarówkię o mocy 80w do lampy 60 w

1 września 2023

@Bartek bąk nie, ponieważ uszkodzi to lampę. Ale możesz wkręcić żarówkę LED o mocy np. 10W, która będzie odpowiednikiem około 80W. Wtedy jej pobór wyniesie 10W, a światło emitowane będzie porównywalne do starej żarówki 80W.

Submit

YouTube Lampomat

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Jaka lampa do kuchni?

W każdym domu kuchnia pełni nie tylko funkcję kulinarną, ale również stanowi serce całego mieszkania. To tutaj rodzi się aromatyczna magia smaków, a przy jednym stole zbierają się domownicy, dzieląc chwile radości i codziennego życia. Kuchnia staje się miejscem inspiracji, a odpowiednie oświetlenie odgrywa kluczową rolę w tworzeniu atmosfery tego istotnego obszaru domowego. W niniejszym artykule skupimy się na kluczowych aspektach, które warto rozważyć, wybierając odpowiednią lampę do kuchni i odpowiemy na pytanie jaka lampa do kuchni. Przeanalizujemy czynniki, które wpływają zarówno na funkcjonalność, jak i estetykę oświetlenia w tym ważnym pomieszczeniu domowym. Sprawdzimy co sprawdzi się lepiej - lampa wisząca, czy może nowoczesny plafon?

Ile lumenów do salonu

W naszym salonie nie tylko odpoczywamy po intensywnym dniu, ale również spędzamy czas z najbliższymi, czytamy ulubione książki, oglądamy filmy czy też przyjmujemy gości. Z tego powodu właściwe oświetlenie w tym pomieszczeniu ma kluczowe znaczenie. To nie tylko kwestia estetyki, ale także funkcjonalności i atmosfery, którą chcemy stworzyć. Prawidłowo dobrana i rozmieszczona lampa może znacząco wpłynąć na komfort naszych codziennych czynności, a także podkreślić charakter wnętrza, nadając mu niepowtarzalny klimat. W naszym salonie stawiamy na oświetlenie, które nie tylko spełnia praktyczne funkcje, ale również stanowi stylowy element dekoracyjny, nadający pomieszczeniu wyjątkowy wyraz.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium