kupuję   0,00 zł

Jak dobrać odpowiednią żarówkę

0
Jak dobrać odpowiednią żarówkę

Jak dobrać odpowiednią żarówkę

Przedstawiamy najważniejsze cechy żarówek, na które należy zwrócić uwagę przed ich zakupem. Po przeczytaniu tego poradnika każda osoba będzie potrafiła samodzielnie dobrać odpowiednią żarówkę. Dzięki temu nasi użytkownicy dokonają dobrego wyboru właściwego źródła światła. Na końcu artykułu znajduje się film, w którym przekazujemy wszystkie zawarte w nim informacje, wraz z prezentacją poszczególnych typów żarówek.

1. Trzonek żarówki

Każda lampa na żarówkę wyposażona jest w gwint, który umożliwia zastosowanie jedynie źródła o odpowiednim trzonku. Wybór żarówki warto więc rozpocząć od określenia właściwego trzonka. Po przejściu na kategorię żarówki spośród filtrów na górze strony należy wybrać "Trzonek żarówki" i zaznaczyć właściwy typ. Informację dotyczącą gwintu w lampie można znaleźć w zakładce dane techniczne - trzonek, na stronie każdego produktu. 

2. Kształt bańki żarówki

Prócz odpowiedniego trzonka ważny jest rozmiar bańki. Przy wyborze żarówki należy upewnić się, że kształt bańki pozwoli na to aby zmieściła się do oprawy. Do małych lamp może nie zmieścić się duża żarówka. Gdy żarówki są widoczne można rozważyć wybór lampy o dekoracyjnym kształcie bańki. Kształt bańki należy wybierać poprzez obserwację zdjęć żarówek. Często produkty posiadają wizualizacje z rekomendowanym wyglądem żarówek.

3. Moc żarówki

W naszej ofercie są tylko żarówki LED. Dla uproszczenia można przyjąć, że ich moc odpowiada 6-krotności mocy tradycyjnych żarówek. Tzn. żarówka LED 10W świeci z mocą porównywalną do zwykłej żarówki 60W. Więc w pomieszczeniu o metrażu około 20 m2 możemy zastosować lampę z 3-4 żarówkami LED 10W, co zapewni światło na poziomie 3-4 żarówek o mocy 60W. Gdy potrzebujemy dużo światła warto wybrać żarówki o mocy około 12-15W.

4. Barwa światła żarówki

Najczęściej wybierane barwy to ciepła biała 2700K lub 3000K oraz neutralna na poziomie 4000K. Barwę neutralną polecamy do łazienki, na korytarz lub do miejsca, gdzie ma być bardzo jasno. Barwa ciepła biała doskonale nadaje się do salonu lub sypialni. Warto zadbać o to aby żarówki w jednym pomieszczeniu miały tę samą barwę. Preferowaną barwę również można zaznaczy w filtrach na górze kategorii.

Podsumowanie i film z omówieniem

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, na którym prezentujemy poszczególne typy żarówek, trzonki, bańki i barwy światła.

Zaprezentowany materiał powinien ułatwić każdemu dobór odpowiedniej żarówki. Jeżeli potrzebne jest więcej informacji zachęcamy do przesłania do naszego sklepu wiadomości e-mail z zapytaniem o poradę.

Pozostałe nasze wpisy na temat żarówek:

Najpopularniejsze typy żarówek

Kliknij na żarówkę aby przejść do kategorii i zobaczyć produkty.

Wskazówka dla Ciebie. Już teraz zacznij oglądać nasz niezrównany kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych poradników, filmy z prezentacją produktów i dobre rady w aranżacji wnętrz. Dzięki temu zakupy oświetlenia przeprowadzisz łatwo i dokonasz dobrego wyboru.

Nasz artykuł skomentowano 0 razy. Podziel się swoją opinią.

Submit

YouTube Lampomat

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Co to jest strumień świetlny?

Każdy z nas korzysta z oświetlenia, znacznie mniej osób zastanawiało się do tej pory, co oznacza pojęcie "strumień świetlny"? To jeden z terminów, który może wydawać się tajemniczy dla osób spoza branży oświetleniowej, jednak w rzeczywistości jest to bardzo przystępne i jednocześnie istotne zagadnienie, które warto poznać.

Co oznacza źródło światła w lampie?

Ze względu na zastosowaną technologię lampa może emitować światło za pomocą żarówki lub modułu LED. Żarówka stanowi wymienne źródło światła i może również występować w wersji LED-wej. W przypadku diod wbudowanych w lampę źródłem światła jest LED. Oznacza to, że oprawę wyposażono w diody, które emitują światło. Jaki typ produktu wybrać, zależy od naszych potrzeb.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium