kupuję   0,00 zł
Kategorie bloga
Tagi bloga
Kanał YouTube

YouTube Lampomat

Odkryj nasz kanał YouTube, to idealne uzupełnienie bloga lub wygodna alternatywa dla zabieganych. Znajdziesz tam prezentacje produktów, poradniki montażu i inspirujące aranżacje wnętrz.

Oświetlenie salonu z aneksem za pomocą białych szynoprzewodów 3-fazowych i 1-fazowych

0
Oświetlenie salonu z aneksem za pomocą białych szynoprzewodów 3-fazowych i 1-fazowych

Oświetlenie salonu z aneksem za pomocą białych szynoprzewodów 3-fazowych i 1-fazowych

W tej realizacji inwestor zmierzył się z wyzwaniem oświetlenia salonu z jadalnią i aneksem kuchennym, tak aby każda część wspólnego pomieszczenia była odpowiednio oświetlona. Jednocześnie chciano, aby lampy włączone w jednej części nie przeszkadzały osobom znajdującym się w innym obszarze. Dlatego zdecydowano się na połączenie szynoprzewodów 3-fazowych i szynoprzewodów 1-fazowych, montowanych natynkowo, w kolorze białym. Efekt? Funkcjonalne, estetyczne i zróżnicowane oświetlenie oparte o szynoprzewody, które można zobaczyć w pełni w tym artykule.

Inwestor rozważał jeszcze wykorzystanie taśm LED ale finalnie pozostano przy szynoprzewodach, które dostarczyły odpowiednią ilość światła.

Przed doborem oświetlenia pomieszczenie podzielono na trzy części: kuchnię, jadalnię i salon. Ze względu na to, że wszystkie części znajdowały się w jednym pokoju, lampy musiały być spójne, aby efekt końcowy był harmonijny. Dodatkowym wyzwaniem było wyprowadzenie przewodów tylko w dwóch miejscach, mniej więcej na środku pomieszczenia. Chciano uniknąć kucia sufitów i prowadzenia dodatkowych kabli, co mogło nie wystarczyć na trzy sekcje.

Realizacja oświetlenia za pomocą białych szynoprzewodów inspiracja

W oparciu o poradniki z naszego bloga określono ile światła do salonu, ile światła do kuchni i ile światła do jadalni. Ustalono również jaka będzie najlepsza barwa światła. To pozwoliło na właściwy dobór reflektorów na szynoprzewód.

W głównej sekcji pomieszczenia, która obejmowała salon i jadalnię, wyprowadzono przewody umożliwiające podłączenie dwóch obwodów. Tam zastosowano biały szynoprzewód 3-fazowy natynkowy marki Nowodvorski CTLS. Dzięki temu, że w szynoprzewodach 3-fazowych można podłączyć zasilanie do każdego łącznika, nie trzeba było przesuwać układu. Kable zostały podłączone do łącznika T, co umożliwiło odpowiednie rozłożenie oświetlenia w przestrzeni bez dodatkowego prowadzenia przewodów.

Szynoprzewody białe 3-fazowe inspiracja realizacja

Nad stołem inwestor chciał mieć lampy wiszące, co zawsze jest dobrym i sprawdzonym rozwiązaniem. Lampy powinny mieć światło skierowane w dół, aby nie raziło w oczy, a odpowiedni kąt świecenia, by światło nie wychodziło poza stół. Nie znaleziono odpowiednich lamp na szynoprzewód, dlatego zastosowano adaptery do lamp wiszących i przyłączono do nich lampy Nowodvorski Eye 5455 ze względu na ich smukły kształt i niską cenę. Kabel skrócono i dołączono do adapterów. Podział szyny na dwa obwody umożliwił włączanie sekcji nad stołem oddzielnie, za pomocą przycisku na dwa klawisze. W dalszej części zamontowano cztery reflektory CLTS Mono 10236 z żarówkami GU10. Wszystkie lampy wyposażono w żarówki o barwie ciepłej 3000K.

Szynoprzewody 1-fazowe zasilane na środku zdjęcie

Do konstrukcji sekcji na 1-fazę użyto szyny, dwóch reflektorów Nowodvorski Spot Profile 7584 i zasilania środkowego do szynoprzewodów 1-fazowych, ponieważ podłączenie na końcu wymagałoby przesunięcia całego układu, co zaburzyłoby symetrię. Szynę wykonano z aluminium, co umożliwiło jej bezproblemowe przecięcie za pomocą szlifierki kątowej lub ukośnicy.

Koszt całej inwestycji w naszym sklepie, z uwzględnieniem rabatów, wyniósł około 2000,00 zł, co jest bardzo przystępną kwotą jak na zupełne oświetlenie całego pomieszczenia.

W inwestycji zastosowano następujące produkty:

Wskazówka dla Ciebie. Już teraz zacznij oglądać nasz niezrównany kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych poradników, filmy z prezentacją produktów i dobre rady w aranżacji wnętrz. Dzięki temu zakupy oświetlenia przeprowadzisz łatwo i dokonasz dobrego wyboru.

Nasz artykuł skomentowano 0 razy. Podziel się swoją opinią.

Submit

YouTube Lampomat

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Czy szynoprzewody można zamontować w łazience?

Przeglądając zdjęcia aranżacji wnętrz lub wizualizacje projektantów na Instagramie, często można zauważyć szynoprzewody. Największą popularnością cieszą się szynoprzewody magnetyczne, które obecnie montuje się niemal wszędzie, nawet w łazienkach. Jednak ze względu na większą wilgotność w łazience oraz fakt, że reflektory często zawierają systemy diod LED i wymagają zasilaczy wrażliwych na wodę, warto zastanowić się, czy montaż szynoprzewodów w łazience to dobry pomysł.

Ile kosztuje oświetlenie domu lub mieszkania za pomocą szynoprzewodów

Często pytacie nas o szynoprzewody, odwiedzając nasz sklep w Poznaniu lub dzwoniąc. Zazwyczaj pytanie dotyczy ceny, co jest całkowicie zrozumiałe. Podanie orientacyjnej ceny na początku jest pomocne, bo daje Wam ogólne pojęcie o kosztach. Jednak czasem trudno dokładnie odpowiedzieć na to pytanie bez szczegółowych informacji o Waszych potrzebach. To tak, jakby pytać w salonie samochodowym o cenę auta bez określenia jego typu czy marki. Szynoprzewody mają różne segmenty cenowe, typy, marki i parametry. W tym artykule postaramy się przybliżyć Wam temat cen szynoprzewodów oraz jakie informacje są potrzebne, aby określić je bardziej precyzyjnie.

Jak połączyć ze sobą dwie szyny magnetyczne

Szynoprzewody magnetyczne to obecnie bardzo popularne rozwiązanie, które często widzimy w aranżacjach wnętrz i różnych projektach. Wiele osób decyduje się na samodzielny montaż, ponieważ posiada odpowiednie umiejętności. Inni chcą po prostu zrobić dokładny research przed zakupem. Dlatego często pojawia się pytanie, jak łączyć ze sobą szynoprzewody magnetyczne. W tym poradniku odpowiemy na to pytanie, aby ułatwić montaż i wybór odpowiednich komponentów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium