kupuję   0,00 zł
Kategorie bloga
Tagi bloga
Kanał YouTube

YouTube Lampomat

Odkryj nasz kanał YouTube, to idealne uzupełnienie bloga lub wygodna alternatywa dla zabieganych. Znajdziesz tam prezentacje produktów, poradniki montażu i inspirujące aranżacje wnętrz.

Łączniki do szynoprzewodów

0
Łączniki do szynoprzewodów

Łączniki do szynoprzewodów

Łączniki są nieodzownym elementem rozbudowanych zestawów szynowych i pozwalają na łączenie ze sobą szyn w celu tworzenia różnorodnych kształtów i układów szynoprzewodów, a także przesyłania energii między kolejnymi szynoprzewodami. Łączniki występują najczęściej w kolorze czarnym oraz białym.

Ze względu na metodę montażu można wyróżnić:

Łączniki do szynoprzewodów

Ze względu na technologię łączniki dzielą się na:

  • łączniki do szynoprzewodów 1-fazowych;
  • łączniki do szynoprzewodów 3-fazowych;
  • łączniki do szynoprzewodów magnetycznych:
  • łączniki mechaniczne do szynoprzewodów magnetycznych;
  • łączniki elektroniczne do szynoprzewodów magnetycznych.

Łączniki proste do szyn oświetleniowych

Łączniki od poszczególnych typów montaży szyn, a także od różnych technologicznie szynoprzewodów nie pasują do siebie. Tzn. łącznik od szyny 1-fazowej nie będzie pasował do szynoprzewodu magnetycznego itp.

Ze względu na typ łączenia wyróżniamy następujące typy łączników (linki prowadzą tylko do 1 wersji szyn):

W przypadku szynoprzewodów 3-fazowych do każdego łącznika można doprowadzić kable zasilające.

W przypadku szynoprzewodów 1-fazowych zasilanie można doprowadzić do łącznika prostego zasilającego lub końcówki zasilającej.

W przypadku szynoprzewodów magnetycznych z łącznikiem metalowym należy dodatkowo zastosować łącznik zasilający (w wersji prostej lub giętkiej), który umożliwi przekazanie energii elektrycznej pomiędzy szynami. Łącznik metalowy i elektroniczny nie zawsze są sprzedawane razem.

W miejscu zastosowania łącznika najczęściej nie ma możliwości montażu reflektora.

Przykładowe zestawy szynoprzewodów 1-fazowych:

Przykładowe zestawy szynoprzewodów 3-fazowych:

Przykładowe zestawy szynoprzewodów magnetycznych:

Wskazówka dla Ciebie. Już teraz zacznij oglądać nasz niezrównany kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych poradników, filmy z prezentacją produktów i dobre rady w aranżacji wnętrz. Dzięki temu zakupy oświetlenia przeprowadzisz łatwo i dokonasz dobrego wyboru.

Nasz artykuł skomentowano 0 razy. Podziel się swoją opinią.

Submit

YouTube Lampomat

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Dlaczego szynoprzewody magnetyczne są na 48V

Szynoprzewody magnetyczne są obecnie popularnym rozwiązaniem w przestrzeniach prywatnych i komercyjnych. Jednakże, charakteryzują się one napięciem 48V, co wymusza konieczność stosowania zasilacza, co dla wielu osób może być uciążliwe. W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego szynoprzewody używają napięcia 48V i dlaczego nie są projektowane bezpośrednio na napięcie 230V, co pozwoliłoby uniknąć potrzeby stosowania dodatkowego zasilacza.

Oświetlenie salonu z aneksem za pomocą białych szynoprzewodów 3-fazowych i 1-fazowych

W tej realizacji inwestor zmierzył się z wyzwaniem oświetlenia salonu z jadalnią i aneksem kuchennym, tak aby każda część wspólnego pomieszczenia była odpowiednio oświetlona. Jednocześnie chciano, aby lampy włączone w jednej części nie przeszkadzały osobom znajdującym się w innym obszarze. Dlatego zdecydowano się na połączenie szynoprzewodów 3-fazowych i 1-fazowych, w kolorze białym. Efekt? Funkcjonalne, estetyczne i zróżnicowane oświetlenie, które można zobaczyć w pełni w tym artykule.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium