kupuję   0,00 zł
Kategorie bloga
Tagi bloga
Kanał YouTube

YouTube Lampomat

Odkryj nasz kanał YouTube, to idealne uzupełnienie bloga lub wygodna alternatywa dla zabieganych. Znajdziesz tam prezentacje produktów, poradniki montażu i inspirujące aranżacje wnętrz.

Adapter do lamp wiszących na szyny 3-fazowe

0
Adapter do lamp wiszących na szyny 3-fazowe

Adapter do lamp wiszących na szyny 3-fazowe

Adapter do lamp wiszących na szynoprzewód 3-fazowy to element, który umożliwia podłączenie lampy wiszącej, pierwotnie nie przystosowanej do takiego montażu, do szyny 3-fazowej.

Jakie lampy wiszące można podłączyć za pomocą adaptera?

  • Lampy wiszące na tradycyjną żarówkę;
  • Lampy wiszące z modułem LED przy źródle światła.

Kłopotliwe lub niemożliwe może być podłączenie lamp wiszących z modułem LED, gdzie zasilacz umieszczony został w rozecie. Podłączenie będzie omijało zasilacz, przez co lampa nie będzie świecić.

Adapter do lamp wiszących do synoprzewodów 3-fazowych

Jak podłączyć lampę wiszącą do adaptera do szynoprzewodów?

W tym celu należy odłączyć kostkę łączeniową na końcu przewodu i wyciągnąć kabel lub jeżeli jest to niemożliwe, należy uciąć kabel. Następnie kabel musi zostać doprowadzony do adaptera, który jest wpinany w szynę. Wewnątrz adaptera nie ma miejsca na schowanie przewodu, co oznacza, że trzeba uciąć go do odpowiedniej długości. Aby uniknąć problemu wynikającego ze zbyt długiego docięcia, polecamy na początku wykonać przymiarkę i podłączenie na pełnej długości, aby określić ile przewodu i żył faktycznie wejdzie do adaptera, a dopiero później dociąć kabel

Adapter do lamp wiszących do szynoprzewodów 3-fazowych występuje między innymi w zestawach:

Adapter pasuje do innych marek szyn 3-fazowych, np. Azzardo.

Adapter do lamp wiszących na szyny 3-fazowe

Wskazówka dla Ciebie. Już teraz zacznij oglądać nasz niezrównany kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych poradników, filmy z prezentacją produktów i dobre rady w aranżacji wnętrz. Dzięki temu zakupy oświetlenia przeprowadzisz łatwo i dokonasz dobrego wyboru.

Nasz artykuł skomentowano 0 razy. Podziel się swoją opinią.

Submit

YouTube Lampomat

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Co oznacza żywotność lampy LED

Lampy z wbudowanym modułem LED mają wiele różnych cech, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu. Nie wszystkie z tych parametrów są jednak dla nas istotne w każdej sytuacji. Przykładowo, jedna lampa może mieć skuteczność świetlną na poziomie 80 lm/W, a inna 90 lm/W, ale jeśli montujemy ją w garażu czy wiatrołapie, to różnica na takim poziomie nie będzie dla nas kluczowa. Podobnie, wskaźnik oddawania barw (CRI) 80 czy 90 może nie mieć większego znaczenia w miejscach, gdzie precyzyjne odwzorowanie kolorów nie jest istotne. Mimo to, analiza tych parametrów może pomóc w ocenie jakości samego produktu – zazwyczaj lepsze parametry techniczne oznaczają zastosowanie lepszych komponentów. Może to być również pomocne w ocenie, czy cena danej lampy jest adekwatna do jej możliwości. Jednym z istotnych parametrów, który warto przeanalizować, jest żywotność modułów LED. W tym wpisie wyjaśnimy, co oznacza ten parametr, co na niego wpływa i dlaczego warto brać go pod uwagę przy wyborze oświetlenia.

Czarne podtynkowe szynoprzewody 1-fazowe Maytoni w salonie

Szynoprzewody 1-fazowe najczęściej zamawiane są w wersji natynkowej, montowanej bezpośrednio na powierzchni sufitu. Wśród typu wpuszczanego, czyli podtynkowego dominują szynoprzewody magnetyczne, głównie ze względu na możliwość utworzenia korytka w suficie, do którego można wkładać lampy, tak aby uzyskać efekt zlicowania. Jednak od czasu do czasu zdarzają się również zamówienia na systemy wpuszczane 1-fazowe oraz szynoprzewody 3-fazowe. W tej realizacji, do oświetlenia salonu zastosowano właśnie czarne 1-fazowe szynoprzewody Maytoni w wersji podtynkowej. Efekt jest bardzo ciekawy, a sama tego typu aranżacja ma swoje wady i zalety, które zostaną omówione w tym wpisie.

Relacja z wizyty w firmie Lemir, która produkuje klasyczne lampy

W zeszłym roku, po spotkaniu z jednym z naszych dostawców zrodził się pomysł, by odwiedzić każdą firmę, z którą współpracujemy, o ile wyrazi na to chęć. Koniec roku był dla nas bardzo intensywny, więc do realizacji planu wróciłem dopiero teraz. Na pierwszy ogień poszła firma Lemir, z którą współpracuję od 2018 roku i mam z nią bardzo dobry kontakt. Początkowo zastanawiałem się, czy nie połączyć kilku wizyt w jedną podróż, żeby zaoszczędzić czas i koszty noclegów. Ostatecznie uznałem jednak, że lepiej w pełni skupić się na jednej firmie i poświęcić jej maksymalnie dużo uwagi. W Lemirze spędziłem aż siedem godzin - mam nadzieję, że nie mieli mi tego za złe! W tym wpisie podzielę się wrażeniami z tej wizyty i opowiem, czego się dowiedziałem.





do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium