kupuję   0,00 zł
Kategorie bloga
Tagi bloga
Kanał YouTube

YouTube Lampomat

Odkryj nasz kanał YouTube, to idealne uzupełnienie bloga lub wygodna alternatywa dla zabieganych. Znajdziesz tam prezentacje produktów, poradniki montażu i inspirujące aranżacje wnętrz.

Szynoprzewody magnetyczne jako główne oświetlenie kuchni

0
Szynoprzewody magnetyczne jako główne oświetlenie kuchni

Szynoprzewody magnetyczne jako główne oświetlenie kuchni

W tym projekcie inwestor chciał stworzyć nowoczesną, minimalistyczną kuchnię. Czarne meble, ściany pomalowane farbą tablicową, brak uchwytów oraz czarna bateria podkreślały minimalistyczny styl. Wyzwanie stanowiło dobranie odpowiedniego oświetlenia, które współgrałoby z estetyką kuchni, a jednocześnie zapewniało odpowiednie doświetlenie. Ostatecznie zdecydowano się na szynoprzewody magnetyczne Oxyled Multiline, w wersji podtynkowej, które idealnie wkomponowały się w nowoczesny wystrój.

Szynoprzewody magnetyczne podtynkowe to idealne rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz. Te szynoprzewody działają jak podłużne korytka, w których można zamontować reflektory, uzyskując efekt zlicowania z sufitem. Lampy można przesuwać wzdłuż szyn, umieszczając je w dowolnym miejscu, co umożliwia elastyczne dopasowanie oświetlenia do danej przestrzeni.

Szynoprzewody magnetyczne w kuchni

Kuchnię zaprojektowano w duchu minimalizmu, gdzie mniej znaczy więcej, co stanowiło pewne wyzwanie. Na blacie znajdują się jedynie najpotrzebniejsze przedmioty: termomix, designerski czajnik i uchwyt na noże. Wybrano reflektory Stripe M marki Oxyled o długości 60 cm, z neutralną barwą światła 4000K. Te lampy, dzięki wysokiemu współczynnikowi oddawania barw CRI 90, wiernie oddają kolory, co jest niezwykle istotne w kuchni. Dodatkowo lampy posiadają aż 5 lat gwarancji.

Szyny magnetyczne w kuchni

Pomiędzy reflektorami zamontowano czarną maskownicę, która pozwala ukryć wnętrze korytka i zabezpiecza przed dostawaniem się kurzu i pyłu. Jest to opcjonalne rozwiązanie, zależne od gustu. Teraz cała kuchnia jest nowocześnie oświetlona i bardzo funkcjonalna, stanowiąc spójną całość.

Kuchnia oświetlona szynoprzewodami


W tej aranżacji zastosowano szynoprzewody magnetyczne w kształcie litery L, w wersji podtynkowej, typ C, z szynami o długości 2 m x 2 m i czterema reflektorami Stripe M. Mimo że sufit jest podwieszany, wybrano zasilacz montowany w szynie aby był do niego łatwy dostęp. Alternatywa do zasilacz zewnętrzny ukryty w szafce lub pod płytami z karton gipsu. Wszystkie lampy są włączane jednocześnie, co zapewnia spójne i jednolite oświetlenie całej przestrzeni kuchennej.

Lista produktów:

Dopełnieniem tej aranżacji może być nowoczesna, smukła czarna lampa wisząca, taka jak model widoczny na pierwszym zdjęciu. W naszej ofercie świetnie sprawdzi się nowoczesna lampa Vivida International In & Out, która idealnie wpisuje się w minimalistyczny, nowoczesny styl kuchni.

Osoby planujące zakup szynoprzewodów zapraszamy do przesłania zapytania na nasz adres e-mail. Oferujemy indywidualną wycenę z dodatkowymi rabatami oraz pomoc w doborze odpowiednich elementów i produktów. Doradzimy w kwestii ilości światła, typów szyn i montażu. Jeśli Państwa elektryk lub monter napotka problem, można do nas zadzwonić, a odpowiemy na wszystkie pytania.

Wskazówka dla Ciebie. Już teraz zacznij oglądać nasz niezrównany kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych poradników, filmy z prezentacją produktów i dobre rady w aranżacji wnętrz. Dzięki temu zakupy oświetlenia przeprowadzisz łatwo i dokonasz dobrego wyboru.

Nasz artykuł skomentowano 0 razy. Podziel się swoją opinią.

Submit

YouTube Lampomat

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Dlaczego szynoprzewody magnetyczne są na 48V

Szynoprzewody magnetyczne są obecnie popularnym rozwiązaniem w przestrzeniach prywatnych i komercyjnych. Jednakże, charakteryzują się one napięciem 48V, co wymusza konieczność stosowania zasilacza, co dla wielu osób może być uciążliwe. W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego szynoprzewody używają napięcia 48V i dlaczego nie są projektowane bezpośrednio na napięcie 230V, co pozwoliłoby uniknąć potrzeby stosowania dodatkowego zasilacza.

Oświetlenie salonu z aneksem za pomocą białych szynoprzewodów 3-fazowych i 1-fazowych

W tej realizacji inwestor zmierzył się z wyzwaniem oświetlenia salonu z jadalnią i aneksem kuchennym, tak aby każda część wspólnego pomieszczenia była odpowiednio oświetlona. Jednocześnie chciano, aby lampy włączone w jednej części nie przeszkadzały osobom znajdującym się w innym obszarze. Dlatego zdecydowano się na połączenie szynoprzewodów 3-fazowych i 1-fazowych, w kolorze białym. Efekt? Funkcjonalne, estetyczne i zróżnicowane oświetlenie, które można zobaczyć w pełni w tym artykule.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium