kupuję   0,00 zł
Kategorie bloga
Tagi bloga
Kanał YouTube

YouTube Lampomat

Odkryj nasz kanał YouTube, to idealne uzupełnienie bloga lub wygodna alternatywa dla zabieganych. Znajdziesz tam prezentacje produktów, poradniki montażu i inspirujące aranżacje wnętrz.

Montaż szynoprzewodów

0
Montaż szynoprzewodów

Montaż szynoprzewodów

Szynoprzewody ze względu na metodę montażu dzielą się na trzy typy:

  • szynoprzewody natynkowe – szyny montowane są na powierzchni sufitu tradycyjnego lub podwieszanego;
  • szynoprzewody podtynkowe – szyny montowane są w suficie podwieszanym (np. na stelażu pod płytami GK) lub w bruździe w suficie tradycyjnym;
  • szynoprzewody wiszące – najczęściej jest to wersja szynoprzewodów natynkowych z dokupionymi dodatkowo linkami oraz doprowadzonym kablem zasilającym. Szynoprzewody wiszące mają zastosowanie w przypadku nierównych sufitów, łuków i skosów lub wysokich sufitów.

Poniżej na zdjęciu zaprezentowano typy montażu szynoprzewodów na przykładzie szyn magnetycznych.

Typy montażu szynoprzewodów

Na poniższym filmie pokazana jest różnica pomiędzy szynoprzewodami magnetycznymi, a szynoprzewodami 1-fazowymi lub szynoprzewodami 3-fazowymi w wersji podtynkowej.

Przykładowe zestawy szynoprzewodów 1-fazowych:

Przykładowe zestawy szynoprzewodów 3-fazowych:

Przykładowe zestawy szynoprzewodów magnetycznych:

Wskazówka dla Ciebie. Już teraz zacznij oglądać nasz niezrównany kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych poradników, filmy z prezentacją produktów i dobre rady w aranżacji wnętrz. Dzięki temu zakupy oświetlenia przeprowadzisz łatwo i dokonasz dobrego wyboru.

Nasz artykuł skomentowano 0 razy. Podziel się swoją opinią.

Submit

YouTube Lampomat

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Dlaczego szynoprzewody magnetyczne są na 48V

Szynoprzewody magnetyczne są obecnie popularnym rozwiązaniem w przestrzeniach prywatnych i komercyjnych. Jednakże, charakteryzują się one napięciem 48V, co wymusza konieczność stosowania zasilacza, co dla wielu osób może być uciążliwe. W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego szynoprzewody używają napięcia 48V i dlaczego nie są projektowane bezpośrednio na napięcie 230V, co pozwoliłoby uniknąć potrzeby stosowania dodatkowego zasilacza.

Oświetlenie salonu z aneksem za pomocą białych szynoprzewodów 3-fazowych i 1-fazowych

W tej realizacji inwestor zmierzył się z wyzwaniem oświetlenia salonu z jadalnią i aneksem kuchennym, tak aby każda część wspólnego pomieszczenia była odpowiednio oświetlona. Jednocześnie chciano, aby lampy włączone w jednej części nie przeszkadzały osobom znajdującym się w innym obszarze. Dlatego zdecydowano się na połączenie szynoprzewodów 3-fazowych i 1-fazowych, w kolorze białym. Efekt? Funkcjonalne, estetyczne i zróżnicowane oświetlenie, które można zobaczyć w pełni w tym artykule.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium