kupuję   0,00 zł
Kategorie bloga
Tagi bloga
Kanał YouTube

YouTube Lampomat

Odkryj nasz kanał YouTube, to idealne uzupełnienie bloga lub wygodna alternatywa dla zabieganych. Znajdziesz tam prezentacje produktów, poradniki montażu i inspirujące aranżacje wnętrz.

Grubość płyty montażowej szynoprzewodów magnetycznych

0
Grubość płyty montażowej szynoprzewodów magnetycznych

Grubość płyty montażowej szynoprzewodów magnetycznych

Grubość płyt montażowych zależy od typu szynoprzewodu magnetycznego. Różne marki stosują szyny przystosowane do różnych grubości płyt kartonowo gipsowych. 

W tym miejscu znajduje się nasz Ranking szynoprzewodów magnetycznych. Zapraszamy do zapoznania się z nim przed zakupem.

Płyty kartonowo-gipsowe, znane również jako płyty gipsowo-kartonowe, są dostępne w różnych grubościach, co umożliwia dostosowanie ich do różnych zastosowań budowlanych. Najpopularniejsze grubości płyt kartonowo-gipsowych do których produkowane są szynoprzewody to:

  1. Grubość 9,5 mm: Jest to najcieńsza dostępna płyta i jest stosowana przede wszystkim do wykonywania lekkich konstrukcji ścian działowych wewnątrz pomieszczeń.
  2. Grubość 12,5 mm: Jest to najczęściej stosowana grubość i znajduje zastosowanie w budowie ścian działowych, sufitów podwieszanych, obudowy kanałów wentylacyjnych i innych konstrukcji.
    Poniżej znajdują się rysunki techniczne prezentujące możliwość montażu szynoprzewodu podtynkowego na płytach kartonowo-gipsowych o poszczególnych grubościach.

Montaż szynoprzewodu podtynkowego na płycie 12,5 mm

W wersji z podwójną płytą lub z pojedynczą płytą.

Montaż szynoprzewodu podtynkowego na płycie 12,5 mm

Montaż szynoprzewodu podtynkowego na płycie 9 mm

Montaż szynoprzewodu podtynkowego na płycie 9 mm

Inne typy montażu szynoprzewodu magnetycznego podtynkowego

Istnieje również możliwość zamontowania szynoprzewodów magnetycznych podtynkowych w gotowym suficie podwieszanym, przez wycięcie odpowiedniego otworu i zastosowanie uchwytów montażowych w formie skrzydełek, które działają na zasadzie sprężyn stosowanych w lampach wpuszczanych w sufit podwieszany typu oczka.

Uchwyty do montażu szyn

Przykładowe zestawy szynoprzewodów magnetycznych:

Wskazówka dla Ciebie. Już teraz zacznij oglądać nasz niezrównany kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych poradników, filmy z prezentacją produktów i dobre rady w aranżacji wnętrz. Dzięki temu zakupy oświetlenia przeprowadzisz łatwo i dokonasz dobrego wyboru.

Nasz artykuł skomentowano 0 razy. Podziel się swoją opinią.

Submit

YouTube Lampomat

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Dlaczego szynoprzewody magnetyczne są na 48V

Szynoprzewody magnetyczne są obecnie popularnym rozwiązaniem w przestrzeniach prywatnych i komercyjnych. Jednakże, charakteryzują się one napięciem 48V, co wymusza konieczność stosowania zasilacza, co dla wielu osób może być uciążliwe. W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego szynoprzewody używają napięcia 48V i dlaczego nie są projektowane bezpośrednio na napięcie 230V, co pozwoliłoby uniknąć potrzeby stosowania dodatkowego zasilacza.

Oświetlenie salonu z aneksem za pomocą białych szynoprzewodów 3-fazowych i 1-fazowych

W tej realizacji inwestor zmierzył się z wyzwaniem oświetlenia salonu z jadalnią i aneksem kuchennym, tak aby każda część wspólnego pomieszczenia była odpowiednio oświetlona. Jednocześnie chciano, aby lampy włączone w jednej części nie przeszkadzały osobom znajdującym się w innym obszarze. Dlatego zdecydowano się na połączenie szynoprzewodów 3-fazowych i 1-fazowych, w kolorze białym. Efekt? Funkcjonalne, estetyczne i zróżnicowane oświetlenie, które można zobaczyć w pełni w tym artykule.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium