kupuję   0,00 zł

Co oznacza źródło światła w lampie?

0
Co oznacza źródło światła w lampie?

Co oznacza źródło światła w lampie?

Ze względu na zastosowaną technologię lampa może emitować światło za pomocą żarówki lub modułu LED. Żarówka stanowi wymienne źródło światła i może również występować w wersji LED-wej. Główne ograniczenie wynikające z zastosowania żarówki to wpływ na kształt oprawy oświetleniowej, który zawsze musi być skonstruowany tak, aby uwzględniał miejsce na wkręcenie żarówki i dostęp do niej. Jako największą zaletę wskazuje się możliwość łatwej wymiany w przypadku przepalenia lub chęci zmiany parametrów (np. na jaśniejszą, zdalnie sterowaną itp.).

W przypadku diod wbudowanych w lampę źródłem światła jest LED. Oznacza to, że oprawę wyposażono w diody, które emitują światło. Główne zalety tego rozwiązania to niskie zużycie energii i brak ograniczeń w kwestii kształtu lampy (np. bardzo płaskie, okrągłe plafony lub smukłe podłużne kinkiety). Jako wadę najczęściej wskazuje się na brak możliwości wymiany modułu LED w przypadku uszkodzenia, dlatego polecamy nie wybierać najtańszych lamp z modułem LED lub wybierać produkty z długą gwarancją/żywotnością.

Sprawdź też jakie są najważniejsze zalety lamp w technologii LED.

Co oznacza źródło światła w lampie - informacje w uproszczeniu

Lampy mogą używać dwóch rodzajów świateł: żarówek lub diod LED.

Żarówka to taka, którą można wyjąć i wymienić, jak baterię w zabawce. 

Dioda LED jest jak małe światełko, które jest już wbudowane w lampę. Jest to bardzo oszczędne w zużyciu energii i lampy z LED mogą mieć różne kształty, nawet bardzo płaskie albo okrągłe. Ale czasami, jeśli dioda LED przestanie działać, nie można jej wymienić, więc ważne jest, aby wybierać dobrej jakości lampy z LED albo takie, które mają długą gwarancję.

Więcej informacji na temat wyboru pomiędzy lampą na tradycyjną żarówkę, a modułem LED podajemy w wpisie Lampy LED z wbudowanym modułem czy lampy z wymienną żarówką?

Wskazówka dla Ciebie. Już teraz zacznij oglądać nasz niezrównany kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych poradników, filmy z prezentacją produktów i dobre rady w aranżacji wnętrz. Dzięki temu zakupy oświetlenia przeprowadzisz łatwo i dokonasz dobrego wyboru.

Nasz artykuł skomentowano 0 razy. Podziel się swoją opinią.

Submit

YouTube Lampomat

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Co to jest strumień świetlny?

Każdy z nas korzysta z oświetlenia, znacznie mniej osób zastanawiało się do tej pory, co oznacza pojęcie "strumień świetlny"? To jeden z terminów, który może wydawać się tajemniczy dla osób spoza branży oświetleniowej, jednak w rzeczywistości jest to bardzo przystępne i jednocześnie istotne zagadnienie, które warto poznać.

Co oznacza źródło światła w lampie?

Ze względu na zastosowaną technologię lampa może emitować światło za pomocą żarówki lub modułu LED. Żarówka stanowi wymienne źródło światła i może również występować w wersji LED-wej. W przypadku diod wbudowanych w lampę źródłem światła jest LED. Oznacza to, że oprawę wyposażono w diody, które emitują światło. Jaki typ produktu wybrać, zależy od naszych potrzeb.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium