kupuję   0,00 zł
Kategorie bloga
Tagi bloga
Kanał YouTube

YouTube Lampomat

Odkryj nasz kanał YouTube, to idealne uzupełnienie bloga lub wygodna alternatywa dla zabieganych. Znajdziesz tam prezentacje produktów, poradniki montażu i inspirujące aranżacje wnętrz.

Jakie mogą być problemy z lampami wiszącymi LED

0
Jakie mogą być problemy z lampami wiszącymi LED

Jakie mogą być problemy z lampami wiszącymi LED

Lampy wiszące LED zyskują coraz większą popularność, ponieważ dzięki modułom LED możliwe jest tworzenie unikalnych form, np. lampy wiszące led spiralne, co idealnie wpisuje się w nowoczesne trendy. Dodatkowo, energooszczędność i wysoka wydajność świetlna sprawiają, że są one również przyjazne środowisku. Najszerszy wybór lamp tego typu znajduje się online, co niestety oznacza, że przed zakupem często nie ma możliwości obejrzenia produktu na żywo. W naszym sklepie staramy się rozwiązać ten problem, oferując filmy prezentacyjne na naszym kanale YouTube oraz zdjęcia aranżacji na Instagramie. Jednak to może być niewystarczające, dlatego w tym poradniku przedstawimy kluczowe wyzwania związane z lampami wiszącymi LED oraz sposoby ich rozwiązania.

1. Niewłaściwy rozmiar

Z samego zdjęcia trudno ocenić wielkość lampy, a perspektywa aranżacji może być myląca. Dlatego zawsze warto sprawdzić wymiary techniczne, takie jak wysokość, szerokość i długość lampy. Aby uniknąć problemów z rozmiarem, prostym rozwiązaniem jest wycięcie modelu lampy z kartonu zgodnie z podanymi wymiarami. Dzięki temu można lepiej ocenić, czy lampa będzie odpowiednia do danego wnętrza i uniknąć konieczności zwrotów.

Rozmiar lampy LED

2. Zbyt dużo lub za mało światła

Częstym problemem w przypadku lamp, zarówno wiszących lamp podłużnych led, jak i lamp wiszących led ściemnialnych, jest wybór odpowiedniej mocy światła. W tradycyjnych lampach można łatwo zmienić żarówki, ale w przypadku lamp z wbudowanym modułem LED moc jest stała. Aby dobrać odpowiednią lampę, można przyjąć, że do oświetlenia salonu lub sypialni potrzeba około 300 lumenów na metr kwadratowy, a w kuchni lub łazience 400 lumenów. Przykładowo, w pomieszczeniu o powierzchni 10 m² lampa powinna emitować około 3000 lumenów, jeśli ma być jedynym źródłem światła. Więcej na ten temat piszemy w poradniku Jak określić ile światła daje żarówka LED, który ułatwia również zrozumienie tej kwestii w odniesieniu do lamp ledowych.

3. Źle dopasowana podsufitka

Podsufitki w lampach LED mogą mieć różne kształty i rozmiary. Czasami są to duże prostokątne puszki, innym razem okrągłe rozety. Aby dobrze dopasować lampę do miejsca montażu, warto przed zakupem obejrzeć zdjęcia podsufitki oraz rysunek techniczny lampy, zwłaszcza jeśli lampy montowane są w kilku punktach, jak to ma miejsce np. w przypadku okrągłych lamp wiszących ledowych typu ring.

4. Nieodpowiednia barwa światła

Kiedy dokupujemy nową lampę do pomieszczenia, w którym już są inne źródła światła, ważne jest, aby dopasować barwę światła. Warto sprawdzić, jaka jest barwa obecnych lamp, szukając liczby kelwinów (K) na opakowaniu lub produkcie. Ciepła barwa to 2700–3000K, neutralna to 4000K, a zimna powyżej 6000K. Więcej na temat barwy światła piszemy w poradniku Co to jest barwa światła i temperatura barwowa.

5. Uszkodzenie zasilacza

Lampy LED wymagają zasilaczy, ponieważ diody LED działają na obniżonym napięciu. Choć zasilacze są zazwyczaj dołączone do lamp, mogą się uszkodzić. Dlatego warto unikać najtańszych modeli z marketów, które są bardziej narażone na awarie. Lepsze lampy LED mają dłuższe gwarancje (3–5 lat), co zwiększa bezpieczeństwo zakupu.

6. Uszkodzenie modułu LED

Wbudowane moduły LED mogą ulec uszkodzeniu, choć zazwyczaj można je samodzielnie wymienić. Nie jest to jednak tak proste, jak wymiana żarówki – często trzeba zdjąć klosz, odlutować moduł i zamontować nowy, który musi być kompatybilny z zasilaczem. Aby uniknąć problemów, warto inwestować w lampy średniej półki cenowej, które często oferują dłuższą gwarancję. Więcej na ten temat piszemy w poradniku Jak naprawić lampę LED.

Awaria lamp LED

Podsumowanie

Przed zakupem lamp wiszących LED warto być świadomym potencjalnych problemów i dowiedzieć się, jak je rozwiązać. Pozwala to lepiej dopasować produkt do swoich potrzeb i uniknąć rozczarowań związanych z jego użytkowaniem, a także zminimalizować ryzyko konieczności zwrotów.

Wskazówka dla Ciebie. Już teraz zacznij oglądać nasz niezrównany kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych poradników, filmy z prezentacją produktów i dobre rady w aranżacji wnętrz. Dzięki temu zakupy oświetlenia przeprowadzisz łatwo i dokonasz dobrego wyboru.

Nasz artykuł skomentowano 0 razy. Podziel się swoją opinią.

Submit

YouTube Lampomat

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Funkcjonalne lampy do zamontowania obok łóżka w sypialni

W sypialni zazwyczaj wykorzystujemy dwa podstawowe źródła światła. Pierwsze to oświetlenie główne, umieszczone najczęściej nad łóżkiem. Może to być klasyczna lampa wisząca, choć coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne rozwiązania, takie jak szynoprzewody, które dają większą swobodę w rozmieszczeniu punktów świetlnych. Drugim typem oświetlenia są lampy boczne, montowane po obu stronach łóżka. Pełnią one nie tylko funkcję użytkową - zapewniają światło do czytania lub delikatne oświetlenie nocne - ale są także istotnym elementem dekoracyjnym. Dzięki odpowiednio dobranym materiałom, np. abażurom, można je z łatwością dopasować do innych tekstyliów w sypialni, takich jak poduszki czy dywany. Coraz częściej stosuje się także dodatkowe taśm led, montowane w zagłówkach, szafkach nocnych lub pod łóżkiem. W tym artykule skupimy się na szczególnym rodzaju lamp nocnych - kinkietach - i przyjrzymy się ich funkcjom, estetyce oraz praktycznym zastosowaniom przy łóżku.

Wzory lamp zaczerpnięte z klasyki

Na świecie istnieje mnóstwo ikonicznych produktów - od mebli, przez dodatki, po oświetlenie. Wśród nich znajdziemy lampy, które mimo upływu dekad wciąż zachwycają swoją formą i funkcjonalnością. To nie są wymyślne czy przesadnie designerskie projekty - to klasyki. Proste, eleganckie i ponadczasowe.

W tym artykule zebraliśmy najbardziej znane modele lamp, które stały się wzorcem dla wielu późniejszych projektów. Dzięki temu możesz łatwiej znaleźć ich tańsze odpowiedniki lub - jeśli wolisz - zdecydować się na oryginał. Nie trzeba od razu urządzać całego domu wyłącznie w kultowych produktach (choć można!), ale nawet jedna taka lampa potrafi odmienić wnętrze. Może stać się jego najmocniejszym akcentem, szczególnie gdy znamy jej historię i wiemy, co sprawia, że jest tak wyjątkowa.

Białe natynkowe szynoprzewody magnetyczne w salonie i korytarzu

Dotarły do nas kolejne zdjęcia prezentujące aranżacje szynoprzewodów magnetycznych w domowej przestrzeni. Po raz kolejny pojawiają się białe wersje, które zyskują na popularności, choć wciąż najczęściej wybierane są czarne systemy. Mimo że jakość zdjęć nie jest idealna, sama realizacja robi bardzo dobre wrażenie i zdecydowanie zasługuje na uwagę. Tym razem mamy dwie instalacje: pierwsza znajduje się w salonie, gdzie szynoprzewody ułożono w kształt litery L nad narożnikiem; druga z kolei została wykonana w korytarzu przy schodach, również w formie litery L, prowadząc wzdłuż ciągu komunikacyjnego. W tym wpisie przyjrzymy się wybranemu systemowi, jego elementom oraz efektom, jakie udało się uzyskać.





do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium