kupuję   0,00 zł
Kategorie bloga
Tagi bloga
Kanał YouTube

YouTube Lampomat

Odkryj nasz kanał YouTube, to idealne uzupełnienie bloga lub wygodna alternatywa dla zabieganych. Znajdziesz tam prezentacje produktów, poradniki montażu i inspirujące aranżacje wnętrz.

Jak umyć / wyczyścić kryształowy żyrandol?

0
Jak czyścić kryształowy żyrandol?

Jak czyścić kryształowy żyrandol?

Kryształowy żyrandol to niezwykły element dekoracji przestrzeni, który w tym sezonie z wielką siłą powrócił do trendów wnętrzarskich i aktualnych nurtów w wystroju wnętrz. Odpowiednio pielęgnowany i właściwie czyszczony kryształowy żyrandol będzie służył nam przez długie lata, doskonale oświetlając przestrzeń dookoła, a przy tym prezentując się znakomicie i wciąż jak nowy. W tym poradniku przedstawiamy w prostych krokach jak czyścić kryształowy żyrandol. Osoby, które posiadają mosiężny żyrandol zapraszamy do wpisu W jaki sposób czyścić mosiężny żyrandol.

Jeżeli zależy nam na super efekcie i maksymalnej czystości, przed przystąpieniem do czyszczenia można założyć gumowe rękawiczki, które sprawią, że tłuszcz ze skóry nie będzie przechodził na kryształowy żyrandol i odciski dłoni nie zostawią żadnych śladów.

Założenie gumowych rękawiczek

Odłączenie kryształowego żyrandola od prądu

Czyszczenie kryształowego żyrandola należy zacząć od odłączenia go od prądu. W tym celu wystarczy wyłączyć światło, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby dla większego bezpieczeństwa wyłączyć korki.

Odłączenie żyrandola od prądu

Odkręcenie żarówek i zdjęcie osłonek gwintów

Po odłączeniu lampy od prądu możemy bezpiecznie wykręcić żarówki. Warto je od razu przetrzeć delikatnie zwilżoną ścierką z mikrofibry, a następnie wypolerować drugą ścierką z mikrofibry, tym razem suchą. Podobnie postępujemy z osłonami na gwinty. Często są one wykonane z metalu lub szkła. W niektórych modelach żyrandoli może nie być tego elementu. 

Jeżeli żyrandol posiada inne elementy, które można odkręcić, warto to zrobić, aby nie odpadły podczas kolejnych kroków. Unikamy przy tym demontażu całej lampy. 

Odkręcenie żarówek

Umieszczenie parasola lub miski pod żyrandolem kryształowym

W następnym kroku będziemy spryskiwać żyrandol płynem, więc należy zabezpieczyć obszar pod spodem. Często stosowanym rozwiązaniem jest zawieszenie pod żyrandolem lub położenie na ziemi odwróconego, otwartego parasola, który zbierze cały opad. Jeżeli nie dysponujemy parasolem lub nie ma na to miejsca, można zastosować miskę lub podłożyć ręczniki.

Spryskanie kryształowego żyrandola płynem

W tym celu można zastosować zwykły płyn do szyb lub rozcieńczony płyn do szyb z wodą z mydłem. Spryskujemy obficie cały żyrandol i pozostawiamy do czasu, aż ciecz spłynie razem z brudem do zbiornika lub parasola, który był umieszczony pod spodem.

Spryskanie żyrandola

Osuszenie kryształowego żyrandola

Za pomocą ścierki z mikrofibry osuszamy żyrandol, delikatnie przykładając materiał w różne miejsca.

Osuszenie żyrandola 

Polerowanie kryształowego żyrandola

Do tej czynności znów używamy ścierki z mikrofibry. Nowej i suchej. Przed przystąpieniem do wycierania należy zwrócić uwagę na to, czy nie wystaje metka z materiału i czy końcówki ścierki nie są twarde, gdyż mogą porysować żyrandol. Jeżeli tak jest, wystarczy złożyć ścierkę z mikrofibry tak aby ostre elementy były skierowane do wewnątrz. Następnie polerujemy żyrandol wycierając go ostrożnie aż do połysku.

Polerowanie żyrandola

Po skończeniu wycierania można zamontować odkręcone wcześniej elementy.

Jak często należy czyścić kryształowy żyrandol?

Częstotliwość czyszczenia zależy od tego na ile intensywnie używane jest dane pomieszczenie, na ile jest ono wietrzone i co znajduje się za oknem. Częstszej pielęgnacji wymagać będzie kryształowy żyrandol umieszczony w pokoju, który znajduje się przy szutrowej ulicy. Można jednak przyjąć, że jedno czyszczenie na pół roku w zupełności wystarczy. Teraz już wiemy jak umyć kryształowy żyrandol, nie sprawi nam więcej kłopotu kwestia jak wyczyścić kryształowy żyrandol lub 
jak wyczyścić żyrandol z kryształkami.

Wskazówka dla Ciebie. Już teraz zacznij oglądać nasz niezrównany kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych poradników, filmy z prezentacją produktów i dobre rady w aranżacji wnętrz. Dzięki temu zakupy oświetlenia przeprowadzisz łatwo i dokonasz dobrego wyboru.

Nasz artykuł skomentowano 0 razy. Podziel się swoją opinią.

Submit

YouTube Lampomat

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Dlaczego szynoprzewody magnetyczne są na 48V

Szynoprzewody magnetyczne są obecnie popularnym rozwiązaniem w przestrzeniach prywatnych i komercyjnych. Jednakże, charakteryzują się one napięciem 48V, co wymusza konieczność stosowania zasilacza, co dla wielu osób może być uciążliwe. W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego szynoprzewody używają napięcia 48V i dlaczego nie są projektowane bezpośrednio na napięcie 230V, co pozwoliłoby uniknąć potrzeby stosowania dodatkowego zasilacza.

Oświetlenie salonu z aneksem za pomocą białych szynoprzewodów 3-fazowych i 1-fazowych

W tej realizacji inwestor zmierzył się z wyzwaniem oświetlenia salonu z jadalnią i aneksem kuchennym, tak aby każda część wspólnego pomieszczenia była odpowiednio oświetlona. Jednocześnie chciano, aby lampy włączone w jednej części nie przeszkadzały osobom znajdującym się w innym obszarze. Dlatego zdecydowano się na połączenie szynoprzewodów 3-fazowych i 1-fazowych, w kolorze białym. Efekt? Funkcjonalne, estetyczne i zróżnicowane oświetlenie, które można zobaczyć w pełni w tym artykule.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium