kupuję   0,00 zł
Kategorie bloga
Tagi bloga
Kanał YouTube

YouTube Lampomat

Odkryj nasz kanał YouTube, to idealne uzupełnienie bloga lub wygodna alternatywa dla zabieganych. Znajdziesz tam prezentacje produktów, poradniki montażu i inspirujące aranżacje wnętrz.

Czym się różnią szynoprzewody?

0
Czym się różnią szynoprzewody?

Czym się różnią szynoprzewody?

Szynoprzewody oświetleniowe to systemy montażowe składające się z metalowej szyny zainstalowanej na suficie lub ścianie, do której można łatwo podłączać różne typy lamp i akcesoriów oświetleniowych. Pozwalają na elastyczne i łatwe dostosowanie oświetlenia w pomieszczeniu, umożliwiając swobodną zmianę rozmieszczenia i typów lamp w zależności od potrzeb i zmieniającej się aranżacji. Szynoprzewody są często stosowane w przestrzeniach biurowych, handlowych oraz wystawienniczych, gdzie wymagana jest możliwość szybkiej i efektywnej modyfikacji oświetlenia, a ostatnio zyskały sobie bardzo dużą popularność w przestrzeni prywatnej i są często oraz chętnie wykorzystywane w projektach przez architektów wnętrz.

W niniejszym praktycznym przewodniku omawiamy różnice między szynoprzewodami w kontekście montażu, technologii i liczby faz. Jeśli posiadasz zdjęcie aranżacji wnętrza i chciałbyś zidentyfikować rodzaj szynoprzewodu, skorzystaj z naszego poradnika z ilustracjami, który pomoże Ci dokładnie rozpoznać wykorzystany system.

Więcej na temat szynoprzewodów piszemy na naszym blogu w kategorii poradników o szynoprzewodach. Na naszym kanale YouTube znajduje się sporo filmów z prezentacją szynoprzewodów oraz reflektorów. Gotowe zestawy szynowe są w naszym sklepie w kategorii oświetlenie szynowe.

Jakie są typy szynoprzewodów?

Wyróżniamy następujące typy szynoprzewodów.

Podział ze względu na metodę montażu:

Na obrazku w kolejności od lewej (zwieszane, natynkowe, podtynkowe - zaprezentowano na wersji magnetycznej).

Podział szynoprzewodów ze względu na metodę montażu

Podział ze względu na liczbę faz:

  • Szynoprzewody 1-fazowe - wszystkie źródła światła na szynie włączane są jednocześnie, nie ma możliwości podziału;
  • Szynoprzewody 3-fazowe - źródła światła mogą być włączane niezależnie, za pomocą przycisku podwójnego lub potrójnego. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wszystkie reflektory włączać przyciskiem pojedynczym. Na każdym reflektorku jest pokrętło ze zmianą fazy (1, 2, 3 i 0)
  • Szynoprzewody magnetyczne - głównie na 1 obwodzie, czyli wszystkie włączane jednocześnie, ale wiele marek przygotowuje te szynoprzewody również w wersji na dwa obwody, czyli z możliwością włączania dwoma klawiszami na przycisku.

Na poniższym nagraniu pokazujemy jak wyglądają szyny natynkowe magnetyczne, 3-fazowe i 1-fazowe.

Na poniższym nagraniu pokazujemy różnicę pomiędzy szynami podtynkowymi w wersji magnetycznej, a 3-fazowej i 1-fazowej.

Podział ze względu na technologię:

  • Szynoprzewody tradycyjne - napięcie 230V, nie wymagają zastosowania zasilacza, montaż reflektorów do szyny na zaczepy, mogą być 3-fazowe lub 1-fazowe;
  • Szynoprzewody magnetyczne - najczęściej napięcie 48V, wymagają zastosowanie zasilacza, montaż reflektorów do szyny na magnesy.

Wszystkie typy szynoprzewodów według montażu

Poniżej film z szynoprzewodami magnetycznymi.

Poniżej film z szynoprzewodami 1-fazowymi.

Przykładowe identyfikacje typów szynoprzewodów na podstawie aranżacji

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć aranżacji z różnymi szynoprzewodami. Pod każdym zdjęciem podajemy informacje dotyczące użytych szynoprzewodów.

Szynoprzewody do identyfikacji

Na powyższej aranżacji są czarne szynoprzewody magnetyczne w wersji podtynkowej. W suficie podwieszanym utworzono korytko, w którym umieszczono wpuszczane szyny. W naszym sklepie może to być na przykład: Czarny szynoprzewód magnetyczny natynkowy i podtynkowy Matyoni Exility.

Identyfikacja szynoprzewodów

Na powyższym zdjęciu występuje identyczny typ szynoprzewodów jak na poprzednim - czarne, podtynkowe szyny magnetyczne. Za pomocą łączników kątowych oraz szyn, w suficie podwieszanym utworzono kwadrat, w którym umieszczono reflektory podłużne i wystające.

Identyfikacja szynoprzewodów

Na powyższym zdjęciu zastosowano czarne szynoprzewody natynkowe 3-fazowe. W naszym sklepie to może być: Czarny zestaw szynowy Light Prestige 3-fazy.

Identyfikacja szynoprzewodów

Na powyższym zdjęciu znajdują się zwykłe czarne szynoprzewody natynkowe 1-fazowe. W naszym sklepie to może być: Czarny natynkowy zestaw szynowy Maytoni 1-faza.

Identyfikacja szynoprzewodów

Na powyższym zdjęciu znajdują się białe, magnetyczne natynkowe szynoprzewody, zastosowano przy nich łącznik ścienny, który umożliwia poprowadzenie szyny z sufitu na ścianę. W naszym sklepie to może być: Białe magnetyczne szyny natynkowe 1F Shilo.

Identyfikacja szynoprzewodów

Na powyższym zdjęciu znajdują się czarne 3-fazowe szynoprzewody natynkowe zwieszone na linkach. To zdjęcie pochodzi z naszego sklepu i jest na nim: Czarny zestaw szynowy Light Prestige 3-fazy.

Identyfikacja szynoprzewodów

Na powyższym zdjęciu znajdują się dwa typy szynoprzewodów. Po lewej stronie są zawieszone szynoprzewody magnetyczne natynkowe, na linkach. Po prawej stronie są podtynkowe szynoprzewody magnetyczne, które poprowadzono na suficie i na ścianie. W naszym sklepie może to być na przykład: Czarny szynoprzewód magnetyczny natynkowy i podtynkowy Matyoni Exility.

Podsumowanie

Jeśli potrzebujesz wsparcia przy doborze odpowiednich szynoprzewodów lub masz wątpliwości co do wyboru na podstawie wizualizacji lub aranżacji wnętrza, serdecznie zachęcamy do skontaktowania się z nami. Napisz na adres e-mail: sklep@lampomat.pl, a nasi eksperci chętnie Ci pomogą.

Przykładowe zestawy szynoprzewodów 1-fazowych:

Przykładowe zestawy szynoprzewodów 3-fazowych:

Przykładowe zestawy szynoprzewodów magnetycznych:

Wskazówka dla Ciebie. Już teraz zacznij oglądać nasz niezrównany kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych poradników, filmy z prezentacją produktów i dobre rady w aranżacji wnętrz. Dzięki temu zakupy oświetlenia przeprowadzisz łatwo i dokonasz dobrego wyboru.

Nasz artykuł skomentowano 0 razy. Podziel się swoją opinią.

Submit

YouTube Lampomat

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Ranking szynoprzewodów magnetycznych

Sprzedajemy szynoprzewody od wielu lat. Zaczynaliśmy od 1-fazowych, potem dominowały 3-fazowe, a obecnie największym zainteresowaniem cieszą się magnetyczne. W naszej ofercie znajdziesz mnóstwo reflektorów, szyn i zasilaczy różnego rodzaju. Współpracujemy z klientami, monterami i biurami projektowymi, więc doskonale wiemy, na co zwracać uwagę przy wyborze produktów. Nasze filmy na YouTube, gdzie prezentujemy szynoprzewody, reflektory i ich podłączenia, są bardzo popularne. Dzięki temu zdobyliśmy ogromną wiedzę i możemy przeprowadzić ranking najlepszych marek, do którego serdecznie zapraszamy.

Szynoprzewody magnetyczne Nowodvorski LVM w salonie z aneksem kuchennym

W tej realizacji kluczowe było staranne dopasowanie elementów, aby efektywnie wykorzystać ograniczoną przestrzeń. Inwestorowi zależało na nowoczesnym, spójnym i minimalistycznym wyglądzie, zapewniającym wszystkie niezbędne funkcje bez nadmiaru. Postawiono na innowacyjne oświetlenie za pomocą szynoprzewodów magnetycznych Nowodvorski LVM, które doskonale wpisały się w założenia projektu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium