kupuję   0,00 zł
Kategorie bloga
Tagi bloga
Kanał YouTube

YouTube Lampomat

Odkryj nasz kanał YouTube, to idealne uzupełnienie bloga lub wygodna alternatywa dla zabieganych. Znajdziesz tam prezentacje produktów, poradniki montażu i inspirujące aranżacje wnętrz.

Czarne podtynkowe szynoprzewody 1-fazowe Maytoni w salonie

0
Czarne podtynkowe szynoprzewody 1-fazowe Maytoni w salonie

Czarne podtynkowe szynoprzewody 1-fazowe Maytoni w salonie

Szynoprzewody 1-fazowe najczęściej zamawiane są w wersji natynkowej, montowanej bezpośrednio na powierzchni sufitu. Wśród typu wpuszczanego, czyli podtynkowego dominują szynoprzewody magnetyczne, głównie ze względu na możliwość utworzenia korytka w suficie, do którego można wkładać lampy, tak aby uzyskać efekt zlicowania. Jednak od czasu do czasu zdarzają się również zamówienia na systemy wpuszczane 1-fazowe oraz szynoprzewody 3-fazowe. W tej realizacji, do oświetlenia salonu zastosowano właśnie czarne 1-fazowe szynoprzewody Maytoni w wersji podtynkowej. Efekt jest bardzo ciekawy, a sama tego typu aranżacja ma swoje wady i zalety, które zostaną omówione w tym wpisie.

Główną zaletą szynoprzewodów 1-fazowych jest przede wszystkim ich niska cena. Inwestycja w ten sam układ szyn i lamp, w segmencie 1-fazowym, może być nawet połowę tańsza niż w system trójfazowy i 3-4 krotnie tańsza od systemu magnetycznego. Na poniższym nagraniu przedstawiamy jak kształtują się koszty dla układu w kształcie litery "L".

Kolejna dodatnia cecha systemu szyn 1-fazowych to duża ilość dostępnych lamp i marek na rynku oraz szeroka kompatybilność między nimi. Oznacza to, że najczęściej produkty różnych firm pasują do siebie, co daje poczucie bezpieczeństwa. W przypadku gdyby za kilka lat doszło do awarii lampy lub wycofania danej marki z rynku bez problemu będzie można kupić reflektory od innego dostawcy.

Szynoprzewody 1-fazowe podtynkowe Maytoni w salonie

Wśród wad lub istotnych ograniczeń tego systemu najczęściej wskazuje się na konieczność włączania wszystkich lamp jednocześnie, bez możliwości dzielenia ich na grupy, tak by np. włączać światło naprzemiennie. Kolejna kwestia, na którą często zwraca się uwagę to widoczny rant szyny, przy montażu w wersji podtynkowej, a także brak możliwości schowania lamp w korytku szyny, jak ma to miejsce w przypadku systemów magnetycznych. Czyli krawędź jest widoczna, a lampy wystają. Właściwie nie jest to wada, tylko cecha tego systemu, ale warto mieć to na uwadze, kiedy planujemy aranżację z ukrytymi w suficie, zlicowanymi lampami. 

Warto zaznaczyć, że brak możliwości włączania lamp niezależnie niektóre osoby decydują się obejść, tworząc oddzielne linie zasilania. Tak np. w zaprezentowanym prostokącie można by dokonać podłączenia w ten sposób, że lampy na każdym boku włączałyby się innym przyciskiem. Inna możliwość to zakup żarówek LED ściemnialnych i regulowanie poziomu jasności przy użyciu ściemniacza.

Szynoprzewody 1-fazowe podtynkowe Maytoni w salonie

W tej realizacji dla inwestora nie stanowiło to ograniczenia i w salonie za pomocą czarnych podtynkowych szynoprzewodów 1-fazowych marki Maytoni utworzono prostokąt o łącznej długości wszystkich szyn na poziomie 10 metrów. Jak widać na umieszczonych zdjęciach szynoprzewody nie stanowią jedynego źródła światła w pomieszczeniu. W centralnym punkcie znajduje się ciekawa lampa wisząca z szklanymi kloszami na linkach, model, który nie był zamówiony w naszym sklepie.

Na szynach zamontowano oświetlenie w kreatywny, nieregularny sposób. Znajduje się na nich jedna lampa wisząca kula, przymocowana do adaptera do lamp wiszących. Do tego pięć reflektorów Focus S ułożonych na przeciwległych szynach w układzie 2 + 3. Natomiast ogólne światło zapewniają długie na 38 cm lampy Basis, z obracanym kloszem. Wszystkie lampy emitują światło w barwie ciepłej, na poziomie 3000K.

Dodatkowo pusty obszar w szynach zakryto plastikowymi maskownicami. Ich zastosowanie jest opcjonalne i często decydujecie się zostawić te obszary odkryte.

Całkowity koszt tej inwestycji wyniósł około 3500,00 zł z uwzględnieniem dodatkowych rabatów dostępnych w naszym sklepie. Zastosowano następujące produkty:

Osoby zainteresowane zakupem szynoprzewodów 1-fazowych zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem jak kupić szynoprzewody 1-fazowe. Można również skierować do nas wiadomość e-mail z zapytaniem lub odwiedzić sklep stacjonarny.

Szynoprzewody 1-fazowe podtynkowe Maytoni w salonie

Przydatne poradniki i informatory dotyczące szynoprzewodów 1-fazowych:

Wskazówka dla Ciebie. Już teraz zacznij oglądać nasz niezrównany kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych poradników, filmy z prezentacją produktów i dobre rady w aranżacji wnętrz. Dzięki temu zakupy oświetlenia przeprowadzisz łatwo i dokonasz dobrego wyboru.

Nasz artykuł skomentowano 0 razy. Podziel się swoją opinią.

Submit

YouTube Lampomat

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Dlaczego niektóre lampy nie mają podziału na dwa obwody

Oświetlenie dekoracyjne może różnić się pod względem jasności – niektóre lampy dają możliwość jej regulacji poprzez funkcję ściemniania lub oddzielne włączanie poszczególnych źródeł światła. Dzięki temu możemy dostosować intensywność światła do wielkości wnętrza albo sytuacji – wieczorem, w czasie relaksu, korzystamy z delikatniejszego oświetlenia, a podczas spotkania towarzyskiego możemy rozświetlić całe pomieszczenie. Aby to było możliwe, potrzebny jest ściemniacz albo podwójny włącznik. O tym, jak działa ściemnianie, już pisaliśmy wcześniej – tym razem skupimy się na opcji podziału lampy na dwa obwody. Zastanowimy się, na czym polega takie rozwiązanie i dlaczego nie wszystkie lampy, nawet te z wieloma źródłami światła, mają możliwość niezależnego sterowania ich częściami, mimo że wydawałoby się to bardzo praktyczne.

Jak mierzy się żywotność żarówek i modułów LED

Wybierając lampy i żarówki LED, często zwracamy uwagę na konkretne parametry – takie jak pobór mocy, ilość światła (wyrażaną w lumenach) czy współczynnik oddawania barw (CRI). Jednak oprócz tych użytkowych cech są też parametry, które wpływają na ocenę jakości i trwałości produktu. Zalicza się do nich m.in. długość gwarancji, renoma producenta, a także deklarowana żywotność danego źródła światła. Ta ostatnia może, ale nie musi być powiązana z okresem gwarancyjnym. W tym artykule przyjrzymy się właśnie żywotności lamp i żarówek LED, a dokładnie temu, w jaki sposób jest określana.

Kiedy stosować lampy na Bluetooth, Zigbee i Dali

Systemy smart home cieszą się dziś ogromnym zainteresowaniem – i trudno się temu dziwić. Dla wielu osób to po prostu sposób na wygodniejsze codzienne funkcjonowanie: możliwość sterowania roletami, bramą garażową, oświetleniem czy ogrzewaniem bez wstawania z kanapy, a nawet wtedy, gdy jesteśmy poza domem. Inni traktują to jako ciekawą zabawę technologią i sposób na stworzenie wnętrza przyszłości.

Zdalnie możemy sterować nie tylko roletami czy kamerami, ale też oświetleniem – od pojedynczych żarówek, przez całe lampy, po nowoczesne systemy szynoprzewodowe. Do wyboru mamy kilka różnych rozwiązań technologicznych, które umożliwiają sterowanie światłem: Bluetooth, Zigbee i DALI. Każde z nich ma swoje mocne strony i sprawdza się w trochę innych sytuacjach. W tym artykule podpowiemy, kiedy które z nich będzie dobrym wyborem i na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji.





do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium