Szynoprzewody magnetyczne Nowodvorski z lampami Azzardo
Trafiły do nas zdjęcia z kolejnej realizacji oświetlenia mieszkania za pomocą szynoprzewodów magnetycznych. Tym razem projekt bazuje na prostych liniach, które wyposażono w podłużne lampy z mlecznymi kloszami. Wykorzystano tu szynoprzewody podtynkowe Nowodvorski LVM, jednak do oświetlenia wybrano reflektory o długości 60 cm z systemu szynowego Azzardo Alfa, ponieważ Nowodvorski oferuje modele o długości jedynie 40 cm lub 20 cm. Początkowo zastosowano reflektorki z systemu Max Light Magnetic, jednak delikatnie wystawały z szyn od Nowodvorskiego, a te z Azzardo doskonale się licują.

W mieszkaniu zainstalowano szynoprzewody w dwóch miejscach. Pierwszym jest korytarz o długości pięciu metrów, gdzie wzdłuż centralnej linii zamontowano cztery podłużne lampy LED z mlecznymi kloszami, każda generująca 1200 lumenów. Łącznie zestaw zapewnia aż 4800 lumenów światła. Po uwzględnieniu strat przez mleczny klosz (około 30%), efektywne oświetlenie wynosi około 3360 lumenów.
Przy standardowej potrzebie 300–350 lumenów na m², taka ilość jest idealna dla przestrzeni o powierzchni około 10 m², co sprawdza się znakomicie w korytarzu. Jeśli jednak zajdzie potrzeba, można dołożyć kolejne lampy, ponieważ zasilacz został dobrany z zapasem mocy.

W salonie zamontowano dwie równoległe linie o długości dwóch metrów, każda wyposażona w dwie takie same lampy LED jak te w korytarzu. Emitowane światło ma neutralną białą barwę o temperaturze 4000K, co nadaje wnętrzu przytulny charakter. Inwestor zdecydował się na zasilacze montowane bezpośrednio w szynach, co zapewnia łatwy dostęp do tych elementów.

Koszt całego oświetlenia wyniósł około 3000 zł, co stanowi solidną inwestycję w elegancki i funkcjonalny system oświetleniowy.
Do realizacji tego projektu zastosowano następujące produkty:
- Czarna szyna 1m podtynkowa magnetyczna LVM Nowodvorski 10156 płyta GK pojedyncza lub podwójna 9,5 mm lub 12,5 mm
- Reflektor na szynę magnetyczną Azzardo Saga 24W 4000K AZ4609 Czarny
- Mechaniczny łącznik do szyn magnetycznych LVM Nowodvorski 10171
- Moduł przewodzący prosty do szyn magnetycznych Nowodvorski LVM 10167
- Szyna magnetyczna 2M podtynkowa Nowodvorski LVM 10157
- Zasilacz wewnętrzny 48V 150W do szyn magnetycznych Nowodvorski LVM 10161
Osoby zainteresowane zakupem tego systemu lub podobnych rozwiązań zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, odwiedzenia sklepu w Poznaniu, bądź kontaktu mailowego lub telefonicznego. Dla tych, którzy potrzebują dodatkowych informacji, polecamy poradnik Jak kupić szynoprzewody magnetyczne, który może być bardzo pomocny przy wyborze odpowiedniego produktu. Zachęcamy również do obejrzenia poniższego filmu z prezentacją systemu, który ukazuje wszystkie jego zalety i możliwości. Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć z innych naszych realizacji oświetlenia za pomocą szynoprzewodów.
Wskazówka dla Ciebie. Już teraz zacznij oglądać nasz niezrównany kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych poradników, filmy z prezentacją produktów i dobre rady w aranżacji wnętrz. Dzięki temu zakupy oświetlenia przeprowadzisz łatwo i dokonasz dobrego wyboru.


Kategorie bloga
Kanał YouTube
