kupuję   0,00 zł
Kategorie bloga
Tagi bloga
Kanał YouTube

YouTube Lampomat

Odkryj nasz kanał YouTube, to idealne uzupełnienie bloga lub wygodna alternatywa dla zabieganych. Znajdziesz tam prezentacje produktów, poradniki montażu i inspirujące aranżacje wnętrz.

Projektantki i projektanci oświetlenia, którzy tworzą lampy Nordlux

0
Projektantki i projektanci oświetlenia, którzy tworzą lampy Nordlux

Projektantki i projektanci oświetlenia, którzy tworzą lampy Nordlux

Marka Nordlux to duński wytwórca oświetlenia, który słynie z dostarczania na rynek europejski wspaniałych lamp w zachwycającym skandynawskim stylu. Metoda Nordluxa to współpraca z najlepszymi projektantami z Danii. Dzięki temu oprawy oświetleniowe Nordlux charakteryzuje niepowtarzalne i innowacyjne wzornictwo, które kształtuje obowiązujące trendy i jest wyznacznikiem dla innych producentów oświetlenia, którzy bacznie śledzą decyzje duńskiego wytwórcy. W tym artykule przybliżamy naszym użytkownikom sylwetki najlepszych projektantów, którzy współpracują z Nordluxem.  

Lampy Nordlux to doskonała propozycja dla osób, które odnajdują się w skandynawskiej stylistyce, a przy tym zależy im na niepowtarzalnym i innowacyjny, autorskim projekcie oświetlenia.

W tym miejscu można sprawdzić pełną ofertę lamp Nordlux. Poniżej można przejść do wybranej kategorii lamp Nordlux.

Maria Berntsen projektuje lampy dla Nordlux

Maria Berntsen mówi o sobie, że lampy dla belgijskiej marki Nordlux stara się projektować z z odwagą, funkcjonalnością i tożsamością. Artystka posiada własne studio w projektowe w Kopenhadze, gdzie od 1992 roku prowadzi działalność w zakresie projektowania i architektury.

Na łamach strony Nordlux Maria Berntsen mówi: „Na początku nowego projektu szukam pomysłu z odwagą, funkcjonalnością i tożsamością. Modelując i wizualizując, testuję pomysł, sposób jego wykorzystania i jego obecność. Dobry design komunikuje się i nawiązuje dialog z odbiorcą. Wzornictwo to nie tylko funkcjonalność — chodzi w równym stopniu o emocjonalne połączenie i wpływ. Dla mnie sukces jest wtedy, gdy mój projekt przynosi radość w codziennym życiu ludzi".

W ofercie naszego sklepu zamówić można następujące kolekcje lamp z projektu Marii Bernsten:

Lampy Nordlux z projektu Marii Bernsten 

Charlotte Høncke projektuje lampy dla Nordlux

Kolejne wielkie nazwisko wśród projektantek tworzących dla marki Nordlux to Charlotte Høncke, która od najmłodszych lat wiedziała, że chce rozwijać karierę w projektowaniu lub architekturze. Charlotte w 2002 roku ukończyła Aarhus School of Architecture na wydziale wzornictwa przemysłowego, a kilka lat później otworzyła własne biuro projektowe.

Na łamach strony Nordlux Charlotte Høncke mówi o sobie: „Lubię odkrywać nowe materiały, kształty i techniki i nigdy nie wybieram łatwego wyjścia. To czasami powoduje wyzwania, zarówno dla mnie jako projektanta, jak i dla producenta. Ale odkrywanie nowych metod jest również tym, co sprawia, że praca jest różnorodna i ekscytująca”.

W ofercie naszego sklepu zamówić można następujące kolekcje lamp z projektu Charlotte Høncke:

Lampy z projektu Charlotte Høncke

Sofie Lefèvre projektuje lampy dla Nordlux

Sofie Lefèvre podaje, że jej droga do zostania projektantką nie była taka prosta. Początkowo studiowała medycynę, jednak po roku zmieniła kierunek na projektowanie. Dopiero kilka kolejnych lat spędzonych w Londynie i uzyskany dyplom z projektowania innowacji w Royal College of Art dały jej praktyczne doświadczenie i motywację.

Na łamach strony Nordlux Sofie Lefèvre mówi o sobie „Uważam, że praca z atmosferą tworzoną przez światło jest bardzo interesująca. Jest tak wiele aspektów, w których moje wewnętrzne dziecko może zostać uwolnione, bawiąc się kątami, materiałami i otworami, aby stworzyć pożądane odbicie lub rozproszenie światła”.

W ofercie naszego sklepu zamówić można następujące kolekcje lamp z projektu Sofie Lefèvre:

Lampy Nordlux z projektu Sofie Lefèvre

Pozostali projektanci Nordlux

Wśród pozostałych projektantów, którzy tworzą wspaniałe skandynawskie wzory dla Nordluxa jest biuro Bønnelycke MDD oraz Bjørn + Balle, a także Anker Studio i Carlo Volf oraz Asger Risborg odpowiedzialni za takie kultowe serie lamp Nordlux jak:

Podsumowanie

Marka Nordlux nie była by dziś w tym miejscu, gdzie jest, gdyby nie śmiała decyzja o współpracy z najlepszymi projektantami z branży. Wiele firm ślepo odwzorowuje trendy i powtarza hity sprzedażowe innych marek. Jednak Nordlux zamiast tego sam kreuje przyszłość i wyznacza trendy dotyczące wzornictwa oraz jakości. Dzięki temu lampy Nordlux są jednymi z najlepszych produktów oświetleniowych w całej Europie.

Wskazówka dla Ciebie. Już teraz zacznij oglądać nasz niezrównany kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych poradników, filmy z prezentacją produktów i dobre rady w aranżacji wnętrz. Dzięki temu zakupy oświetlenia przeprowadzisz łatwo i dokonasz dobrego wyboru.

Nasz artykuł skomentowano 0 razy. Podziel się swoją opinią.

Submit

YouTube Lampomat

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Dlaczego szynoprzewody magnetyczne są na 48V

Szynoprzewody magnetyczne są obecnie popularnym rozwiązaniem w przestrzeniach prywatnych i komercyjnych. Jednakże, charakteryzują się one napięciem 48V, co wymusza konieczność stosowania zasilacza, co dla wielu osób może być uciążliwe. W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego szynoprzewody używają napięcia 48V i dlaczego nie są projektowane bezpośrednio na napięcie 230V, co pozwoliłoby uniknąć potrzeby stosowania dodatkowego zasilacza.

Oświetlenie salonu z aneksem za pomocą białych szynoprzewodów 3-fazowych i 1-fazowych

W tej realizacji inwestor zmierzył się z wyzwaniem oświetlenia salonu z jadalnią i aneksem kuchennym, tak aby każda część wspólnego pomieszczenia była odpowiednio oświetlona. Jednocześnie chciano, aby lampy włączone w jednej części nie przeszkadzały osobom znajdującym się w innym obszarze. Dlatego zdecydowano się na połączenie szynoprzewodów 3-fazowych i 1-fazowych, w kolorze białym. Efekt? Funkcjonalne, estetyczne i zróżnicowane oświetlenie, które można zobaczyć w pełni w tym artykule.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium