kupuję   0,00 zł
Kategorie bloga
Tagi bloga
Kanał YouTube

YouTube Lampomat

Odkryj nasz kanał YouTube, to idealne uzupełnienie bloga lub wygodna alternatywa dla zabieganych. Znajdziesz tam prezentacje produktów, poradniki montażu i inspirujące aranżacje wnętrz.

Oświetlenie wejścia do domu – jakie wybrać?

0
Oświetlenie wejścia do domu – jakie wybrać?

Oświetlenie wejścia do domu - jakie wybrać?

Właściwie dobrane oświetlenie wejścia do domu ma kilka ważnych znaczeń. Po pierwsze, zapewnia bezpieczeństwo dla osób wchodzących i wychodzących z domu, zwłaszcza wtedy, gdy na zewnątrz jest ciemno. Lampy umieszczone przy wejściu pozwalają uniknąć niepotrzebnych wypadków i potencjalnych zagrożeń, takich jak potknięcia lub przewrócenia się. Po drugie, odpowiednie oświetlenie wejścia dodaje stylu i charakteru do wyglądu domu, co może zwiększyć jego atrakcyjność w oczach naszych gości lub potencjalnych nabywców. Po trzecie lampy mogą również pomóc w właściwym oznaczeniu budynku, kierując światła na jego numer lub nazwę ulicy. W tym artykule podpowiadamy jakie wybrać oświetlenie wejścia do domu.

Jeżeli potrzebujesz więcej porad dotyczących aranżacji lamp, koniecznie zajrzyj na naszego bloga oświetleniowego. Możesz przejść również do kategorii artykułów z lampami ogrodowymi. Znajdziesz tam przydatne wskazówki dotyczące oświetlenia na zewnętrz budynku, takie jak: trendy w oświetleniu ogrodów i tarasów, idealne oświetlenie altany - jak dobrać oraz ciekawe propozycje jak efektywnie oświetlić ogród.

Warto również zajrzeć do kategorii z bestsellerami spośród lamp ogrodowych. Umieściliśmy tam tylko najchętniej kupowane produkty z tego segmentu. Dzięki temu można porównać swoje plany zakupowe z wyborem innych osób i zweryfikować, który model będzie najlepszy.

Poniższe odnośniki prowadzą bezpośrednio do poszczególnych podkategorii z zakresu lamp ogrodowych i zewnętrznych.

Podświetlenie oznakowania domu - numer na dom i nazwa ulicy

Odpowiednie podświetlenie numeru na domu i nazwy ulicy znacznie ułatwia orientację i znalezienie właściwego adresu, zwłaszcza gdy jest ciemno. Lampy pomagają osobom z zewnątrz łatwiej zidentyfikować i znaleźć nasz adres, co jest szczególnie ważne dla służb ratunkowych, kurierów i gości. Doskonałym rozwiązaniem, które nie wymaga posiadania wyprowadzonej instalacji elektrycznej jest zastosowanie lampy solarnej z numerem na dom. Kinkiety wyposażone są w panel, który w ciągu dnia ładuje akumulator za pomocą światła słonecznego. Po zmroku lampa emituje światło, które podświetla numer domu i nazwę ulicy, nie pobierając przy tym w ogóle prądu.

Tego typu oprawy oświetleniowe występują w dwóch formach:

  • cyfry od 0 do 9 i litery, które są oddzielnymi produktami;
  • lampy solarne ze szklaną tarczą, na którą nakleja się numer i nazwę ulicy.

Pierwszy wariant sprawdzi się w przypadku krótkich numerów, bez nazw ulic, np. 1a lub 25b, gdyż umieszczenie w ten sposób pełnego adresu byłoby zbyt długie i nie wyglądało estetycznie. W drugim przypadku, w zależności od tego jak duża jest tarcza, za pomocą naklejanych liczb i liter można wstawić dłuższe napisy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć własnych naklejek, jeżeli brakuje nam liter lub gdy czcionka jest za duża.

Lampy solarne z numerem na dom

Oświetlenie obszaru przed budynkiem za pomocą naświetlacza

Oświetlenie obszaru przed budynkiem może zwiększyć estetykę elewacji i stworzyć przyjazne, atrakcyjne dla oka otoczenie. Jednak to nie wszystko. Lampy emitujące światło na obszar przed budynkiem mogą również zwiększyć poczucie bezpieczeństwa, pomagając w identyfikacji osób i zapobieganiu kradzieżom i napadom. W tym obszarze idealnie sprawdzają się naświetlacze LED wyposażone w czujnik ruchu i zmierzchu. Największe zalety tych produktów to:

  • niskie zużycie energii dzięki modułom LED;
  • dodatkowe ograniczenie marnowania energii przez zastosowanie czujników ruchu i zmierzchu;
  • duża ilość emitowanego światła;
  • nowoczesny wygląd;
  • możliwość określenia obszaru, który ma być oświetlony;
  • długa żywotność.

Czujnik ruchu w połączeniu z czujnikiem zmierzchu stanowi bardzo praktyczne rozwiązanie, które ogranicza do zera ilość zmarnowanego prądu. Światło aktywowane jest dopiero wtedy, kiedy czujka wykryje ruch i jednocześnie jest już po zmroku. Oznacza to, że lampa nie włączy się sama w ciągu dnia lub kiedy nikogo nie będzie w jej otoczeniu. Wiele nowoczesnych modeli, takich jak Naświetlacz XLED Home 2 13,7W 3000K Czarny Czujnik Steinel ST033071 posiadają specjalny czujnik, który nie wykrywa małych zwierząt. Dzięki temu światła w nocy nie aktywuje np. przebiegający kot.

Naświetlacze do oświetlenia wejścia do budynku

Oświetlenie wejścia do budynku za pomocą kinkietu

Alternatywą dla naświetlaczy wyposażonych w czujniki ruchu i zmierzchu są tradycyjne kinkiety zewnętrzne włączane za pomocą umieszczonego w domu przycisku ściennego. Jest to praktyczne rozwiązanie, które pozwala na zapalenie światła kiedy uznamy to za stosowne. Nic nie stoi na przeszkodzie aby lampa świeciła całą noc lub była wyłączona. Nawet kiedy światło jest zgaszone lampy ścienne umieszczone w okolicy drzwi wejściowych stanowią doskonałą ozdobę i element dekoracji elewacji oraz całego domu.

Kinkiety do oświetlenia wejscia do budynku

Inne możliwości oświetlenia wejścia do budynku

Prócz wymienionych wyżej typów opraw oświetleniowych istnieją również inne produkty, które zapewniają światło w obszarze wejściowym do domu. Mogą to być lampy najazdowe lub lampy sufitowe. Oświetlenie montowane w ziemi stanowi dyskretne źródło, które musi być odpowiednio umiejscowione, aby nie raziło w oczy osób wchodzących do budynku. W przypadku wejść, które umieszczone są we wnęce lub klatce istnieje możliwość zastosowania lampy sufitowej. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które również dodatkowo wpływa na aspekt estetyczny całego obszaru.

Lampy do oświetlenia wejścia do budynku

Wskazówka dla Ciebie. Już teraz zacznij oglądać nasz niezrównany kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych poradników, filmy z prezentacją produktów i dobre rady w aranżacji wnętrz. Dzięki temu zakupy oświetlenia przeprowadzisz łatwo i dokonasz dobrego wyboru.

Nasz artykuł skomentowano 0 razy. Podziel się swoją opinią.

Submit

YouTube Lampomat

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Jakie czynniki mają wpływ na żywotność zasilacza do szynoprzewodów magnetycznych

Szynoprzewody magnetyczne zyskują na popularności dzięki nowoczesnemu designowi, intensywnemu oświetleniu i dużej elastyczności konfiguracji. Większość modeli działa na napięciu 48V, co oznacza konieczność użycia zasilacza. W tym poradniku omówimy czynniki wpływające na trwałość zasilacza oraz jak o niego dbać, aby zapewnić długą i bezawaryjną pracę.

Dlaczego szynoprzewody 3-fazowe tak się nazywają

Szynoprzewody trójfazowe zdobyły ogromną popularność, ponieważ przeniknęły do sektora prywatnego, oświetlając domy i mieszkania. Jednak wybór odpowiednich elementów tego systemu oraz zrozumienie jego działania wciąż sprawia trudności, zarówno konsumentom, jak i pracownikom sklepów oświetleniowych oraz biur projektowych. Dlatego dzisiaj postaramy się przybliżyć to zagadnienie, wyjaśniając, dlaczego szynoprzewody trójfazowe noszą tę nazwę i co to oznacza.

Jak dobrać szynoprzewody 3-fazowe

Szynoprzewody 3-fazowe to system oświetlenia, gdzie reflektory montowane są na szynach. Można je przesuwać i montować w różnych miejscach, a z szyn można tworzyć różne kształty. System ten wywodzi się z sektora komercyjnego, gdzie służył do oświetlenia sklepów i biur. Po dziś dzień można znaleźć szynoprzewody trójfazowe w centrach handlowych. Obecnie jest bardzo szeroko stosowany w sektorze prywatnym. Jednak dobór elementów w prawidłowy sposób bywa kłopotliwy, często nawet sprzedawcy nie rozumieją jak działają poszczególne funkcje produktów. Dlatego w tym poradniku dokładnie omówimy każdą kwestię. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium