kupuję   0,00 zł
Kategorie bloga
Tagi bloga
Kanał YouTube

YouTube Lampomat

Odkryj nasz kanał YouTube, to idealne uzupełnienie bloga lub wygodna alternatywa dla zabieganych. Znajdziesz tam prezentacje produktów, poradniki montażu i inspirujące aranżacje wnętrz.

Montaż kinkietu w łazience - jak zamontować kinkiet nad lustrem?

0
Jak zamontować kinkiet nad lustrem w łazience

Jak zamontować kinkiet nad lustrem w łazience

Montaż kinkietu nad lustrem w łazience to czynność, którą możemy wykonać sami lub zlecić elektrykowi. Jeżeli decydujemy się na przytwierdzenie lampy do ściany we własnym zakresie trzeba przygotować niezbędne narzędzia i wszystkie czynności wykonać w odpowiedniej kolejności. W tym poradniku przedstawiamy jak prawidłowo zamontować kinkiet nad lustrem w łazience. W artykule umieściliśmy również film z prezentacją w praktyce jak zamontować kinkiet na lustrze, jak umieścić kinkiet w łazience i dlaczego tak ważne jest oświetlenie nad lustrem w łazience.

Wskazówka dla Ciebie: najciekawsze lampy do łazienki znajdziesz w kategorii lampy do łazienki. Za pomocą filtrów na górze strony możesz wybrać czy lampa ma być ścienna, czy sufitowa, czy ma być w połysku lub macie, a także zaznaczysz inne ważne cechy.

1. Przygotowanie odpowiednich narzędzi

Do zamontowania kinkietu nad lustrem w łazience należy przygotować następujące narzędzia:

  • wiertarka;
  • kołki rozporowe oraz wkręty (powinny być w zestawie z lampą);
  • próbnik;
  • śrubokręt lub wkrętarka;
  • poziomica (opcjonalnie).

Montaż kinkietu nad lustrem w łazience narzędzia

2. Zabezpieczenie lustra

Jeżeli lustro jest już zamontowane, a nad nim wyprowadzony jest kabel, to szkło warto zabezpieczyć. W tym celu można użyć folii bąbelkowej lub folii stretch oraz taśmy malarskiej, z których łatwo przygotujemy powłokę ochronną.

Zabezpieczenie lustra w łazience

3. Wyłączenie prądu

Przed przystąpieniem do podłączenia kinkietu, ze względów bezpieczeństwa, najlepiej wyłączyć korki.

Wyłączenie prądu w łazience

4. Odrysowanie miejsc na otwory i ich wywiercenie

Z podstawy kinkietu należy wyjąć element montażowy. Najczęściej jest to metalowy mostek lub płytka. Element powinien posiadać dwa otwory na kołki rozporowe i większy otwór na przewód, na środku. Przewód należy przełożyć przez środek, a następnie wypoziomować mostek i odrysować na ścianie dwie dziury na kołki rozporowe. Kołki powinny być w zestawie, jednak jeżeli ich nie ma, można zastosować standardowe kołki o rozmiarze 6-7. W wybranych miejscach należy wywiercić otwory i za pomocą wkrętów przytwierdzić mostek do ściany.

Wiercenie dziur pod lustro

5. Podłączenie kinkietu

Kostka łączeniowa powinna być w zestawie z kinkietem, już założona na przewód w lampie. Przed przykręceniem lampy do elementu montażowego należy podłączyć wyprowadzony ze ściany kabel do kostki łączeniowej. W tym celu przydatny jest próbnik.

Podłączenie kinkietu do prądu

6. Montaż kinkietu nad lustrem

Ostatnia czynność to umieszczenie kinkietu na mostku lub innym elemencie montażowym i przykręcenie jego obudowy. Najczęściej odbywa się to przy zastosowaniu dwóch śrubek umieszczonych po bokach lampy. Pozostaje już tylko włączyć prąd, wyczyścić lampę jeżeli są na niej ślady palców i cieszyć się z dokonanego we własnym zakresie montażu.

Montaż kinkietu nad lustrem

Film - Jak zamontować kinkiet nad lustrem w łazience

Dla naszych odbiorców przygotowaliśmy film, na którym prezentujemy cały proces montażu lampy ściennej nad lustrem w łazience.

Pytania i odpowiedzi

1. Dlaczego kinkiet po zamontowaniu i podłączeniu do prądu nie świeci?

Przewód mógł wysunąć się z kostki łączeniowej lub lampa uległa awarii.

2. Co się stanie po zamontowaniu lampy bez uszczelnienia w łazience?

Produkt straci gwarancję. Lampa może przestać działać lub może nie stać się nic i lampa będzie działać prawidłowo. To zależy od wielkości łazienki, poziomu wilgotności i stopnia wentylacji.

Kategorie lamp łazienkowych, które mogą Cię zainteresować

Wskazówka dla Ciebie. Już teraz zacznij oglądać nasz niezrównany kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych poradników, filmy z prezentacją produktów i dobre rady w aranżacji wnętrz. Dzięki temu zakupy oświetlenia przeprowadzisz łatwo i dokonasz dobrego wyboru.

Nasz artykuł skomentowano 0 razy. Podziel się swoją opinią.

Submit

YouTube Lampomat

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Dlaczego szynoprzewody magnetyczne są na 48V

Szynoprzewody magnetyczne są obecnie popularnym rozwiązaniem w przestrzeniach prywatnych i komercyjnych. Jednakże, charakteryzują się one napięciem 48V, co wymusza konieczność stosowania zasilacza, co dla wielu osób może być uciążliwe. W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego szynoprzewody używają napięcia 48V i dlaczego nie są projektowane bezpośrednio na napięcie 230V, co pozwoliłoby uniknąć potrzeby stosowania dodatkowego zasilacza.

Oświetlenie salonu z aneksem za pomocą białych szynoprzewodów 3-fazowych i 1-fazowych

W tej realizacji inwestor zmierzył się z wyzwaniem oświetlenia salonu z jadalnią i aneksem kuchennym, tak aby każda część wspólnego pomieszczenia była odpowiednio oświetlona. Jednocześnie chciano, aby lampy włączone w jednej części nie przeszkadzały osobom znajdującym się w innym obszarze. Dlatego zdecydowano się na połączenie szynoprzewodów 3-fazowych i 1-fazowych, w kolorze białym. Efekt? Funkcjonalne, estetyczne i zróżnicowane oświetlenie, które można zobaczyć w pełni w tym artykule.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium