kupuję   0,00 zł

Jak skorzystać z gwarancji na lampy

2
Jak skorzystać z gwarancji na lampy

Jak skorzystać z gwarancji na lampy i inne produkty

Każdy produkt oferowany przez nasz sklep objęty jest gwarancją. Gwarancji dobrowolnie udziela producent na określony czas. Gwarancja obejmuje wszystkie wady, które ujawniły się mimo tego, że produkt w okresie przez nią objętym był użytkowany w sposób prawidłowy i zgodny z przeznaczeniem.  Na jej podstawie nasz sklep zobowiązuje się do naprawy lub wymiany produktu, a w przypadku gdy nie jest to możliwe, do zwrotu wpłaty, na rzecz kupującego.

W tym artykule wyjaśnimy:

 • Jaki jest czas gwarancji na lampy w sklepie Lampomat;
 • Co to jest wada powstała z przyczyn tkwiących w sprzedawanym przedmiocie;
 • Jakie zgłoszenia nie zostaną objęte gwarancją;
 • W jaki sposób i do kogo kupujący ma przesłać zgłoszenie reklamacyjne;
 • Jakie dokumenty są potrzebne aby gwarancja była aktywna.

Czas gwarancji na lampy

Okres gwarancji podany jest w sklepie Lampomat na stronie każdego produktu, w dwóch miejscach. Czas gwarancji podajemy w sekcji pod ceną produktu, a także w zakładce dane techniczne.

W przypadku większości produktów jest to dwa lata. Niektóre żarówki objęte są gwarancją, która wynosi rok. Przy modelach najlepszej jakości producenci zapewniają 3 lata lub 5 lat gwarancji.

Czym jest wada powstała z przyczyn tkwiących w sprzedawanym przedmiocie

Jest to wada powstała nie z winy kupującego, która ujawniła się mimo tego, że produkt w okresie objętym gwarancją był użytkowany w sposób prawidłowy i zgodny z przeznaczeniem.

Przykłady:

 • Moduł LED po roku przestał świecić lub przestała świecić jego część;
 • Żarówka miga;
 • Przestał działać ściemniacz do lampy;
 • Przestała działać kamera w lampie wyposażonej w kamerę;
 • Woda dostała się do lampy zewnętrznej, która była prawidłowo zamontowana;
 • Czujnik zmierzchu w lampie przestał działać i produkt cały czas świeci.

Jakie zgłoszenia nie zostaną objęte gwarancją

Zgłoszenia, w których wada produktu powstała z winy kupującego, tj. nieprawidłowego użytkowania lub użytkowania niezgodnie z przeznaczeniem.

Przykłady:

 • Zamontowanie lampy bez uszczelnienia w miejscu narażonym na kontakt z wodą (np. poza budynkiem lub w łazience);
 • Umieszczenie żarówki o mocy 100W w lampie, która dopuszcza zastosowanie żarówki o mocy maksymalnej 60W;
 • Wymiana elementu produktu lub przebudowa produktu we własnym zakresie;
 • Zbicie klosza podczas czyszczenia;
 • Wygięcie lampy po przewróceniu w domu.

W jaki sposób i do kogo kupujący ma przesłać zgłoszenie reklamacyjne

Zgłoszenia reklamacyjne prosimy kierować na adres e-mail sklep@lampomat.pl. Do zgłoszenia prosimy dołączyć formularz reklamacji ze strony Druki do pobrania. Jeżeli wadę produktu widać na zdjęciu (np. część modułu LED przestała świecić) prosimy o dołączenie zdjęcia. Można też dołączyć film, jeżeli jest to konieczne. Wtedy będziemy mogli potwierdzić wadę zdalnie, dzięki temu potrwa to szybciej i nie będzie trzeba odsyłać lampy do weryfikacji.

Poniżej prezentujemy wzór, jak może wyglądać zgłoszenie reklamacyjne wysłane do nas w wiadomości e-mail.

Jakie dokumenty są potrzebne aby gwarancja była aktywna

W naszym sklepie wystarczy, że posiadają Państwo numer zamówienia. Jeżeli jednak ta informacja się nie zachowała, to na podstawie danych (imię, nazwisko, adres wysyłki, adres e-mail) w systemie wyszukamy Państwa zamówienie. Będzie tam również zapisana data sprzedaży oraz wystawiony rachunek (który możemy ponownie przysłać). Jeżeli istnieje taka potrzeba można zachować dowód zakupu, który w wersji elektronicznej otrzymają Państwo w momencie wysyłki zamówienia.

Wskazówka dla Ciebie. Już teraz zacznij oglądać nasz niezrównany kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych poradników, filmy z prezentacją produktów i dobre rady w aranżacji wnętrz. Dzięki temu zakupy oświetlenia przeprowadzisz łatwo i dokonasz dobrego wyboru.

Nasz artykuł skomentowano 2 razy. Podziel się swoją opinią.

2 stycznia 2023

Wreszcie prosty poradnik, który wszystko wyjaśnia normalnym językiem, bez zbędnego urzędowego bełkotu.

2 stycznia 2023

@Kamil, super, cieszymy się, że tak uważasz.

Submit

YouTube Lampomat

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Jaka lampa do kuchni?

W każdym domu kuchnia pełni nie tylko funkcję kulinarną, ale również stanowi serce całego mieszkania. To tutaj rodzi się aromatyczna magia smaków, a przy jednym stole zbierają się domownicy, dzieląc chwile radości i codziennego życia. Kuchnia staje się miejscem inspiracji, a odpowiednie oświetlenie odgrywa kluczową rolę w tworzeniu atmosfery tego istotnego obszaru domowego. W niniejszym artykule skupimy się na kluczowych aspektach, które warto rozważyć, wybierając odpowiednią lampę do kuchni i odpowiemy na pytanie jaka lampa do kuchni. Przeanalizujemy czynniki, które wpływają zarówno na funkcjonalność, jak i estetykę oświetlenia w tym ważnym pomieszczeniu domowym. Sprawdzimy co sprawdzi się lepiej - lampa wisząca, czy może nowoczesny plafon?

Ile lumenów do salonu

W naszym salonie nie tylko odpoczywamy po intensywnym dniu, ale również spędzamy czas z najbliższymi, czytamy ulubione książki, oglądamy filmy czy też przyjmujemy gości. Z tego powodu właściwe oświetlenie w tym pomieszczeniu ma kluczowe znaczenie. To nie tylko kwestia estetyki, ale także funkcjonalności i atmosfery, którą chcemy stworzyć. Prawidłowo dobrana i rozmieszczona lampa może znacząco wpłynąć na komfort naszych codziennych czynności, a także podkreślić charakter wnętrza, nadając mu niepowtarzalny klimat. W naszym salonie stawiamy na oświetlenie, które nie tylko spełnia praktyczne funkcje, ale również stanowi stylowy element dekoracyjny, nadający pomieszczeniu wyjątkowy wyraz.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium