
Czarne szynoprzewody 1-fazowe Maytoni w salonie z aneksem kuchennym
W tym projekcie wykorzystano czarne, natynkowe szynoprzewody 1-fazowe marki Maytoni. Całkowity koszt realizacji wyniósł około 1300 zł, a oświetlenie zamontowano w salonie z aneksem kuchennym. Ułożono dwie równoległe linie szyn, na których umieszczono reflektory Virar. Wybór padł na te reflektory ze względu na ich interesujący stożkowy kształt oraz możliwość regulacji kąta nachylenia, co pozwala na precyzyjne skierowanie światła. Zastosowano żarówki GU10 o szerokim kącie świecenia.
Aby zwiększyć funkcjonalność, dodano prostopadłą linię do jednej z szyn i zainstalowano trzy adaptery do lamp wiszących. Dzięki temu na szynoprzewodzie można zawiesić dowolne oprawy oświetleniowe, co daje większą swobodę w aranżacji. Wybrano lampy z dymnym szklanym kloszem, w których zamontowano dekoracyjne żarówki LED w stylu vintage, idealnie komponujące się z wyspą kuchenną.
W przypadku potrzeby, zawsze istnieje możliwość dokupienia i dodania dodatkowych reflektorów na szynoprzewód 1-fazowy, na przykład w sekcji kuchennej, co zapewnia elastyczność i możliwość dalszej rozbudowy oświetlenia.
W tej inwestycji wykorzystano następujące produkty:
- Żarówka LED E27 6W 560LM 2200K Nowodvorski 10594 Vintage
- Virar Reflektor na szynoprzewód 1-fazowy Maytoni TR022-1-GU10-B
- Szyna Natynkowa 2M 1F Czarna Maytoni TRX001-112B
- Szyna Natynkowa 1M 1F Czarna Maytoni TRX001-111B
- Końcówka zasilająca do szyny 1F natynkowej czarnej Maytoni TRA001B-11B
- Czarny łącznik L do szyn natynkowych 1F Maytoni TRA001CL-11B
- Adapter czarny do lamp wiszących do szynoprzewodu 1-fazowego Maytoni TRA011-1-A-B
Wskazówka dla Ciebie. Już teraz zacznij oglądać nasz niezrównany kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych poradników, filmy z prezentacją produktów i dobre rady w aranżacji wnętrz. Dzięki temu zakupy oświetlenia przeprowadzisz łatwo i dokonasz dobrego wyboru.