kupuję   0,00 zł
Kategorie bloga
Tagi bloga
Kanał YouTube

YouTube Lampomat

Odkryj nasz kanał YouTube, to idealne uzupełnienie bloga lub wygodna alternatywa dla zabieganych. Znajdziesz tam prezentacje produktów, poradniki montażu i inspirujące aranżacje wnętrz.

Chroń swoje oczy i wybierz odpowiednią lampę do czytania

0
Chroń swoje oczy i wybierz odpowiednią lampę do czytania

Chroń swoje oczy i wybierz odpowiednią lampę do czytania

Według statystyk aż 43,3% Polaków ankietowanych w 2022 roku deklaruje, że czyta książki. Na temat zalet tej metody spędzania wolnego czasu nie trzeba nikogo przekonywać. Bardzo ważne jest aby podczas czytania zadbać o prawidłowe oświetlenie. Nie ma lepszego źródła niż światło dzienne, ale kiedy nie ma go pod dostatkiem trzeba skorzystać z lamp. W tym artykule podpowiadamy na jakie cechy zwrócić uwagę aby chronić swoje oczy i wybrać odpowiednią, a więc i komfortową, lampę do czytania.

Wskazówka dla Ciebie: w kategorii lampy biurkowe do pracy i nauki umieściliśmy najlepsze do czytania modele z naszej oferty. Korzystając z filtrów na górze strony można ułatwić sobie wyszukiwanie, wyświetlając tylko produkty spełniające dane kryterum.

Zadbaj o ekologię i niskie zużycie energii

Wybór właściwej lampy do czytania rozpoczniemy od skierowania się w stronę opraw wyposażonych we wbudowany moduł LED lub w tradycyjną żarówkę, ale zamontowanie w niej źródła światła LED. Tego typu rozwiązanie zapewni niski pobór mocy przy dużej ilości dawanego światła, co przełoży się na niższe zużycie energii i w rezultacie obniżone rachunki za prąd. Jednak nie jest to jedyna zaleta lamp do czytania LED. W przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek, moduł LED nie nagrzewa się tak bardzo, ponieważ większość energii przemieniania jest w światło, a nie w ciepło, jak w przypadku zwykłych żarówek. Dzięki temu klosz lampki nocnej do czytania albo lampy do czytania w łóżku, jeżeli jest wykonany z metalu, nie nagrzeje się. Pozwoli to chwycić go ręką i skierować padające światło w odpowiednim kierunku, bez obawy o oparzenie.

Wybierz właściwy kształt klosza

Klosz, który nie oparzy czytelnika po jego dotknięciu, podczas próby regulacji to jedna kwestia, natomiast kolejna, która z niej wynika, to odpowiedni kształt i materiał klosza. Do czytania bardzo dobrze sprawdzą się lampy stojące wyposażone w zamknięty klosz o tubularnym kształcie. Pozwala to skierować światło tylko w wybranym kierunku, np. na powierzchnię książki lub czasopisma. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest fakt, że światło nie razi w oczy osób z naszego otoczenia. Klosze szklane lub materiałowe mogą nie być najlepsze do czytania, ponieważ rozpraszają światło po całym pomieszczeniu. Nie oznacza to, że należy z nich całkowicie zrezygnować, jednak przed ich wyborem warto zastanowić się nad funkcją, którą ma spełnić lampa i tym ile osób będzie z niej korzystać w danym momencie.

Lampa do czytania z odpowiednim kloszem

Lampa do czytania z włącznikiem na kablu czy na obudowie?

W przypadku tej alternatywy nie ma rozwiązania lepszego lub gorszego, ponieważ to czy w danym przypadku sprawdzi się lampa do czytania w łóżku z włącznikiem na kablu lub na obudowie zależy od naszych indywidualnych preferencji. Mimo tego warto przed zakupem zwrócić uwagę na ten aspekt. Nie każdy model lampy do czytania wyposażony jest we włącznik na obudowie, często produkty wykonywane są z przyciskiem na kablu. W tej sytuacji jeżeli preferujemy dane rozwiązanie warto upewnić się co do niego przed zakupem. Nie bez znaczenia pozostanie też długość samego kabla. Najczęściej lampy do czytania wyposażone są w przewód o długości 150 cm. Przed złożeniem zamówienia należy upewnić się czy podana długość będzie dla nas odpowiednia i pozwoli na właściwe ulokowanie lampy, z możliwością sięgnięcia do kontaktu. Jeżeli na stronie internetowej nie ma tej informacji warto skontaktować się ze sklepem aby to potwierdzić.

Lampa do czytania z kablem

Odpowiednia barwa światła do lamp do czytania

Neutralna barwa światła na poziomie 4000K doskonale sprawdzi się w miejscu pracy i nauki, w którym zależy nam na tym aby podtrzymać skupienie i ukierunkować się na efektywne wykorzystanie czasu. Barwa światła ciepła na poziomie 2700K lub 3000K będzie dobra do zastosowania w przypadku gdy podczas czytania chcemy się trochę zrelaksować i odpocząć, np. w salonie w lampie podłogowej do czytania lub w sypialni korzystając z lampy do czytania w sypialni.

Lampa do czytania z możliwością regulacji

Możliwość regulacji kąta nachylenia lub tak zwane giętkie ramię w lampie do czytania to cenna zaleta, która podnosi funkcjonalność produktu. Podobnie jak obudowany klosz pozwala to skierować światło tylko w wybrane miejsce. Osoby, którym zależy na tym aspekcie powinny rozważyć zakup lampy do czytania regulowanej. Jednak w przypadku gdy ważniejszą rolę odgrywa kwestia estetyki, a więc spójny z aranżacją całego pomieszczenia, stonowany wygląd lampy, można postawić na oprawę bez możliwości regulacji i również cieszyć się z niej i wykorzystywać w formie lampy do czytania.

Lampa do czytania regulowana

Podsumowanie

Najważniejsze cechy lamp do czytania, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem to:

  • LED jako źródło światła;
  • odpowiedni materiał i kształt klosza;
  • włącznik na kablu lub na obudowie;
  • odpowiednia barwa światła;
  • możliwość regulacji.

Dokonując zakupu lampy do czytania w naszym sklepie można skorzystać z filtrów, które umieściliśmy na górze strony. Wśród nich można zaznaczyć wiele z poruszanych tutaj aspektów, czyli typ źródła światła, materiał, miejsce włącznika czy możliwość regulacji. Natomiast do naszej indywidualnej decyzji pozostają takie kwestie jak styl lampy czy jej kolorystyka. Uwzględnienie wszystkich podanych informacji sprawi, że dokonamy odpowiedniego zakupu i będziemy zadowoleni z otrzymanego produktu.

Wskazówka dla Ciebie. Już teraz zacznij oglądać nasz niezrównany kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych poradników, filmy z prezentacją produktów i dobre rady w aranżacji wnętrz. Dzięki temu zakupy oświetlenia przeprowadzisz łatwo i dokonasz dobrego wyboru.

Nasz artykuł skomentowano 0 razy. Podziel się swoją opinią.

Submit

YouTube Lampomat

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Dlaczego szynoprzewody magnetyczne są na 48V

Szynoprzewody magnetyczne są obecnie popularnym rozwiązaniem w przestrzeniach prywatnych i komercyjnych. Jednakże, charakteryzują się one napięciem 48V, co wymusza konieczność stosowania zasilacza, co dla wielu osób może być uciążliwe. W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego szynoprzewody używają napięcia 48V i dlaczego nie są projektowane bezpośrednio na napięcie 230V, co pozwoliłoby uniknąć potrzeby stosowania dodatkowego zasilacza.

Oświetlenie salonu z aneksem za pomocą białych szynoprzewodów 3-fazowych i 1-fazowych

W tej realizacji inwestor zmierzył się z wyzwaniem oświetlenia salonu z jadalnią i aneksem kuchennym, tak aby każda część wspólnego pomieszczenia była odpowiednio oświetlona. Jednocześnie chciano, aby lampy włączone w jednej części nie przeszkadzały osobom znajdującym się w innym obszarze. Dlatego zdecydowano się na połączenie szynoprzewodów 3-fazowych i 1-fazowych, w kolorze białym. Efekt? Funkcjonalne, estetyczne i zróżnicowane oświetlenie, które można zobaczyć w pełni w tym artykule.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium