Taśma LED COB kolorowa i biała RGB+CCT rolka 5m 20W 24V 1100LM 840LED 12mm CRI90 Prescot 24EC840-036-12-RGBCC
Lampa Prescot  24EC840-036-12-RGBCC
ilość szt.
Numer: PCT040
Marka: Prescot
Stan produktu: Nowy
Wysyłka: 48 godzin
RATY PAY PO
45 dni na zwrot
GWARANCJA
3
na zwrot
3 lata
gwarancji
Przewiń w prawo »
Taśma LED RGB CCT w technologii COB została przeze mnie osobiście przetestowana, co pokazuję na poniższym filmie. To bardzo dobre rozwiązanie, gdy zależy nam na uzyskaniu jednolitej, ciągłej linii światła. Ważne jest jednak odpowiednie dobranie profilu – najlepiej, żeby miał on co najmniej 1 cm głębokości, aby dobrze rozproszyć światło. Równie istotna jest szerokość – powinna być jak najbardziej zbliżona do szerokości taśmy, która w tym przypadku wynosi 12 mm.
Co to jest taśma LED?
Jakie zastosowanie ma taśma LED RGB w domu lub mieszkaniu?
1. Dekoracyjne oświetlenie wnętrz
2. Oświetlenie nastrojowe
3. Oświetlenie imprezowe
4. Oświetlenie ogrodowe i zewnętrzne
5. Oświetlenie akcentujące
6. Oświetlenie komputerowe i gamingowe
7. Oświetlenie regałów i witryn
8. Oświetlenie telewizyjne
Jak dobrać zasilacz do taśmy LED?
Zasilacz do taśmy LED musi mieć takie samo napięcie jak taśma. Oznacza to, że jeśli taśma LED ma napięcie 12V, zasilacz również musi mieć 12V. Analogicznie, jeśli taśma LED ma napięcie 24V, to zasilacz również musi być 24V. W tym miejscu znajdują się inne typy zasilaczy do taśm LED.
Dodatkowo, zasilacz powinien mieć nieco większą moc niż taśma LED, najlepiej o około 10% większą. Na przykład, jeśli taśma LED na całym odcinku ma moc 30W, to zasilacz powinien mieć moc 36W. Dzięki temu zapewni się stabilne działanie systemu i zapobiegnie przeciążeniu zasilacza, co może przedłużyć jego żywotność oraz zapewnić bezproblemowe działanie taśmy LED.
Sprawdź poradniki dotyczące doboru produktów z kategorii Taśmy LED kolorowe RGB 24V.
Producent Prescot
Numer katalogowy 24EC840-036-12-RGBCC
Napięcie (V) 24
Moc na metr (W) 20
Strumień świetlny na metr (LM) 1100
Barwa światła kolorowa (RGB) (dowiedz się więcej)
Temperatura barwowa (K) zmienna (dowiedz się więcej)
Liczba diod LED na metr ciągła linia (dowiedz się więcej)
Typ diod LED COB
Kąt świecenia 120 stopni (dowiedz się więcej)
Szerokość taśmy LED 12 mm
Dodatkowe informacje Kolory RGB i odcienie bieli CCT. Cięcie co 36 mm.