kupuję   0,00 zł

Lampy ogrodowe na prąd

0
Lampy ogrodowe na prąd

Lampy ogrodowe na prąd

Odpowiednia aranżacja ogrodu nadaje mu wyjątkowego charakteru, dzięki któremu staje się on ozdobą domu oraz zapewnia wyjątkową atmosferę, zachęcającą do spędzania w nim każdej wolnej chwili. Składa się na nią jednak nie tylko odpowiednio rozplanowana nasada drzewna, krzewna i kwiatowa, elementy małej architektury czy wytyczone ścieżki, ale także lampy ogrodowe na prąd, które oświetlają ogród po zmroku. Aby były one jednak w stanie spełnić wszystkie swoje funkcje, czyli zagwarantować magiczny nastrój oraz jednocześnie bezpieczeństwo powinny zostać odpowiednio dobrane.

Jaką lampę na prąd wybrać do ogrodu?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie jaką lampę na prąd wybrać do ogrodu. Wszystko zależy bowiem w tym przypadku od indywidualnych potrzeb, umiejscowienia jej oraz efektu jaki ma być uzyskany za pomocą oświetlenia ogrodowego. Warto jednak pamiętać, że lampy do ogrodu powinny spełniać dwie podstawowe funkcje. Pierwsza z nich związana jest z estetyką ogrodu, natomiast druga z bezpieczeństwem poruszania się po nim nawet po zmroku. Dlatego oświetlenie ogrodowe na prąd najczęściej składa się z kilku rodzajów lamp o odpowiednich parametrach.

Wskazówka dla Ciebie: naszą ofertę lamp zewnętrznych znajdziesz w kategorii lampy ogrodowe, która jest widoczna w menu na górze strony, w zakładce Pomieszczenie.

Rodzaje lamp ogrodowych na prąd

Lampy ogrodowe na prąd można podzielić na kilka głównych rodzajów ze względu na ich formę oraz funkcje, jakie pełnią one w ogrodach. W związku z tym wyróżnia się:

  • lampy ogrodowe stojące na prąd, w postaci opraw osadzonych na wysokich, jak i niskich słupkach, doskonale sprawdzające się jako główne oświetlenie,
  • lampy ogrodowe na prąd w formie ściennej, przeznaczone do montażu na ścianach budynków, altan czy zabudowanych tarasów, 
  • dekoracyjne lampy ogrodowe na prąd, w formie niewielkich opraw przeznaczonych do montażu w gruncie, doskonale sprawdzające się przy oczkach wodnych czy innych elementach małej architektury ogrodowej.

Jakie parametry powinno spełniać oświetlenie ogrodowe na prąd?

Oświetlenie ogrodowe na prąd powinno być dobrane odpowiednio nie tylko pod względem swojego rodzaju, ale także parametrów. Najważniejsza w jego przypadku jest klasa szczelności, która odpowiada za odporność lamp na działanie szkodliwych czynników, takich jak opady atmosferyczne czy zmienne temperatury oraz chroni przed dostępem do ich podzespołów elektronicznych. W związku z tym lampy ogrodowe na prąd powinny cechować się klasą szczelności minimum IP44, a najlepiej IP54. 

Lampa zewnętrzna Norlys Bologna

Ważne jest także to, aby lampy do ogrodu na prąd zapewniały odpowiednią ilość światła w zależności od ich przeznaczenia. Dlatego przy ich zakupie należy zwracać uwagę na rodzaj źródła światła oraz jego moc. Wyróżnić można w tym przypadku przede wszystkim lampy ogrodowe LED na prąd oraz modele oświetlające ogród za pomocą klasycznych żarówek. Dodatkowymi funkcjami, którymi wyróżniają się dobre lampy ogrodowe na prąd, są:

  • czujnik ruchu z możliwością regulacji jego czułości, 
  • czujnik zmierzchu,
  • możliwość zdalnego sterowania.

Co jest potrzebne do montażu lampy w ogrodzie?

Wybór odpowiedniej lampy ogrodowej na prąd to dopiero połowa sukcesu. Pozostaje jeszcze pytanie, jak zamontować lampę ogrodową na prąd, aby korzystanie z niej było bezpieczne. Najważniejszym etapem jest wobec tego zadbanie o prąd w ogrodzie, który powinien być doprowadzony za pomocą odpowiednich przewodów do miejsca montażu oświetlenia. Samo podłączenie odbywa się natomiast poprzez połączenie przewodów z kostką znajdującą się przy podstawie lampy ogrodowej stojącej na prąd czy w każdej innej formie. Jeśli chodzi natomiast o to, co jest potrzebne do montażu lampy w ogrodzie, wszystko zależy od jej rodzaju. Lampy ogrodowe stojące na prąd najlepiej montować na betonowych bloczkach, które zapewnią im stabilność. W przypadku modeli naściennych wystarczy natomiast wyłącznie zamocować je za pomocą wkrętów czy innych łączników do ściany.

3 najlepsze lampy ogrodowe na prąd dostępne w naszej ofercie

Jeśli zastanawiasz się jak oświetlić ogród i masz problem z dobraniem w tym celu odpowiedniego modelu lampy ogrodowej na prąd, poniżej prezentujemy 3 najlepsze lampy ogrodowe przeznaczone do różnych zadań. 

Lampa stojąca ogrodowa na prąd

Jeśli chodzi o lampy stojące ogrodowe na prąd, na szczególną uwagę zasługuje model lampy ogrodowej Bologna 364B marki Norlys. Przede wszystkim wyróżnia się uniwersalnym designem, który świetnie komponuje się z niemal każdą aranżacją ogrodową. Do tego wyposażony jest on w aż 3 źródła światła, a jego wysokość może być regulowana w zakresie od 165 do 254 centymetrów.

Lampy gruntowe na prąd

Punktowa lampa ogrodowa na prąd

Dla poszukujących punktowego oświetlenia ogrodowego na prąd polecamy natomiast model oświetlenia ogrodowego Lucide Arne-Led 14868/05/30. Ta niewielka lampa, przeznaczona do montażu w gruncie pozwala skutecznie oświetlić ścieżki, alejki czy oczka wodne, wyróżniając je na tle całego ogrodu. Dodatkowo kolekcja, z jakiej się ona wywodzi, pozwala skompletować spójne oświetlenie całej posesji utrzymane w tym samym stylu. 

Ścienna lampa ogrodowa na prąd

Do oświetlenia drzwi wejściowych, budynku, czy altany lub tarasy doskonale sprawdzi się natomiast ścienna lampa ogrodowa na prąd Leds Cosmos C4 05-9955-Z5-CM. Jest to lampa ogrodowa LED na prąd, o nowoczesnym designie, utrzymana w kolorze ponadczasowego antracytu.

Wskazówka dla Ciebie. Już teraz zacznij oglądać nasz niezrównany kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych poradników, filmy z prezentacją produktów i dobre rady w aranżacji wnętrz. Dzięki temu zakupy oświetlenia przeprowadzisz łatwo i dokonasz dobrego wyboru.

Nasz artykuł skomentowano 0 razy. Podziel się swoją opinią.

Submit

YouTube Lampomat

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Lampy w stylu orientalnym

Styl orientalny, zwany także stylem wschodnim, to rodzaj aranżacji wnętrz i wzornictwa, który czerpie inspirację z kultur i tradycji Dalekiego Wschodu, takich jak Chiny, Japonia, Indie, Korea czy Persja. Charakteryzuje się bogatą ornamentyką, harmonią oraz wyrafinowaną prostotą. Pomimo tego, że w tym stylu można znaleźć rozbudowane wzory i ozdoby, dominuje tu dążenie do minimalizmu i prostoty, które stanowią fundament każdej aranżacji.

Lampy w stylu cottage

Styl cottage to przytulna i urokliwa estetyka wnętrz, inspirowana wiejskim życiem i naturą. Charakteryzuje się jasnymi kolorami, naturalnymi materiałami oraz rustykalnymi detalami. Meble często są drewniane, a tkaniny - kwieciste i delikatne. Ten styl emanuje ciepłem i spokojem, tworząc atmosferę bliskości i relaksu. W niniejszym przewodniku odkryjesz istotę stylu cottage, sposoby komponowania detali, takich jak dodatki, barwy oraz oświetlenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium