kupuję   0,00 zł
Kategorie bloga
Tagi bloga
Kanał YouTube

YouTube Lampomat

Odkryj nasz kanał YouTube, to idealne uzupełnienie bloga lub wygodna alternatywa dla zabieganych. Znajdziesz tam prezentacje produktów, poradniki montażu i inspirujące aranżacje wnętrz.

Końcówka zasilająca do szyn 3-fazowych

0
Końcówka zasilająca do szyn 3-fazowych

Końcówka zasilająca do szyn 3-fazowych

Końcówka zasilająca do szynoprzewodów 3-fazowych występuje w wersji natynkowej oraz podtynkowej (np. na płytach kartonowo gipsowych). Element ten służy do podłączenia zasilania do szynoprzewodów, z możliwością podziału na 3 sekcje, które będą włączane niezależnie za pomocą różnych klawiszy, gdyż znajdą się na oddzielnych obwodach. Możliwe jest też podłączenie wszystkich elementów na jednym lub dwóch obwodach, w zależności od potrzeb. Reflektory na szynach 3-fazowych najczęściej wyposażone są w przełącznik, który umożliwia zmianę obwodu po ich zamontowaniu.

Oprócz końcówki zasilającej w szynoprzewodach 3-fazowych większości marek można doprowadzić zasilanie do łącznika kątowego, łącznika prostego lub łączników „T” oraz łącznika „X”.

Końcówki zasilające i łączniki do szynoprzewodów 3-fazowych często dzielą się na lewe i prawe. Oznaczenie to określa układ przewodów wewnątrz elementu.

Przykładowe zestawy szynoprzewodów 3-fazowych:

Końcówka zasilająca do szynoprzewodów 3-fazowych w wersji natynkowej

Końcówka zasilająca do szynoprzewodów 3-fazowych w wersji natynkowej

Końcówka zasilająca do szynoprzewodów 3-fazowych w wersji podtynkowej

Końcówka zasilająca do szynoprzewodów 3-fazowych w wersji podtynkowej

Przykładowe poprowadzenie biegunów systemu określane przez nazwy „lewy” i „prawy” element.

Przykładowe poprowadzenie biegunów systemu określane przez nazwy „lewy” i „prawy” element.

Powyższy schemat graficzny pochodzi od systemu CTLS marki Nowodvorski.

Otwarta końcówka zasilająca do szynoprzewodów 3-fazowych

Wskazówka dla Ciebie. Już teraz zacznij oglądać nasz niezrównany kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych poradników, filmy z prezentacją produktów i dobre rady w aranżacji wnętrz. Dzięki temu zakupy oświetlenia przeprowadzisz łatwo i dokonasz dobrego wyboru.

Nasz artykuł skomentowano 0 razy. Podziel się swoją opinią.

Submit

YouTube Lampomat

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Dlaczego szynoprzewody magnetyczne są na 48V

Szynoprzewody magnetyczne są obecnie popularnym rozwiązaniem w przestrzeniach prywatnych i komercyjnych. Jednakże, charakteryzują się one napięciem 48V, co wymusza konieczność stosowania zasilacza, co dla wielu osób może być uciążliwe. W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego szynoprzewody używają napięcia 48V i dlaczego nie są projektowane bezpośrednio na napięcie 230V, co pozwoliłoby uniknąć potrzeby stosowania dodatkowego zasilacza.

Oświetlenie salonu z aneksem za pomocą białych szynoprzewodów 3-fazowych i 1-fazowych

W tej realizacji inwestor zmierzył się z wyzwaniem oświetlenia salonu z jadalnią i aneksem kuchennym, tak aby każda część wspólnego pomieszczenia była odpowiednio oświetlona. Jednocześnie chciano, aby lampy włączone w jednej części nie przeszkadzały osobom znajdującym się w innym obszarze. Dlatego zdecydowano się na połączenie szynoprzewodów 3-fazowych i 1-fazowych, w kolorze białym. Efekt? Funkcjonalne, estetyczne i zróżnicowane oświetlenie, które można zobaczyć w pełni w tym artykule.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium