kupuję   0,00 zł
Kategorie bloga
Tagi bloga
Kanał YouTube

YouTube Lampomat

Odkryj nasz kanał YouTube, to idealne uzupełnienie bloga lub wygodna alternatywa dla zabieganych. Znajdziesz tam prezentacje produktów, poradniki montażu i inspirujące aranżacje wnętrz.

Dobre lampy solarne do ogrodu - jaką lampę solarną wybrać?

0
Jaką lampę solarną do ogrodu wybrać?

Jaką lampę solarną do ogrodu wybrać?

Lampa solarna do ogrodu to rozwiązanie, które z jednej strony zapewni w nim subtelne oświetlenie, natomiast z drugiej udekoruje również przydomową przestrzeń, dlatego warto wybrać dobre lampy solarne do ogrodu. Lampy solarne zewnętrzne mają jeszcze jedną zaletę, nie wymagają zasilania z sieci energetycznej, dzięki temu gwarantują nieograniczone możliwości aranżacyjne w ogrodach. Jeśli więc planujesz kupić solarne lampy ogrodowe, koniecznie zapoznaj się wcześniej z naszym poradnikiem, który pomoże wybrać Ci ich odpowiedni model. Dzięki temu wybierzesz profesjonalne lampy solarne do ogrodu. Skorzystaj z naszych porad i postaw na nowoczesne lampy solarne do ogrodu.

Wskazówka dla Ciebie: aby wyświetlić lampy tylko danego rodzaju wybierz z górnego menu zakładkę typ lampy, a następnie odpowiednią kategorię, np. lampy wiszące. Na stronie z listą produktów zaznacz potrzebne filtry aby ułatwić sobie znalezienie właściwego modelu.

Jak działa oświetlenie solarne do ogrodu?

Solarne lampy ogrodowe to oświetlenie, które nie wymaga zasilania z sieci energetycznej. W związku z tym do ich zamontowania w ogrodzie nie potrzeba kabli ani specjalistycznej wiedzy. Każda lampa z panelem solarnym opiera natomiast swoje działanie na przemianie fotowoltaicznej, zamieniając energię słoneczną padającą na jej panel solarny w energię elektryczną. Dzięki temu lampy solarne zewnętrzne ładują się w ciągu dnia, magazynując wytworzony prąd w bateriach, a po zmierzchu włączają się automatycznie, zapewniając skuteczne oświetlenie w ogrodzie. 

Lampa z panelem solarnym jest w stanie po pełnym naładowaniu baterii bezproblemowo świecić całą noc. Z kolei zastosowane w niej diody emitujące światło mają żywotność nawet do 10 000 godzin. Dodatkowo warto także podkreślić, że lampy solarne zewnętrzne to rozwiązanie zapewniające oświetlenie w ogrodzie nie tylko latem, ale także zimą. Z powodzeniem mogą być one wobec tego wykorzystywane przez cały rok. 

Lampy solarne do ogrodu

Na co zwrócić uwagę przed zakupem lampy solarnej na zewnątrz?

Przy zakupie lamp solarnych do ogrodu należy zwrócić uwagę nie tylko na ich design, który powinien być jak najlepiej dopasowany do architektury budynku oraz posesji wokół niego. Istotne są także parametry techniczne, dzięki którym nowoczesne lampy solarne do ogrodu będą w 100% spełniać swoje funkcje użytkowe. W związku z tym dobre lampy solarne do ogrodu powinny cechować się:

  • odpowiednią klasą szczelności, zapewniającą im odporność na działanie niszczących czynników zewnętrznych minimum IP44, 
  • wykonaniem z trwałych materiałów, odpornych na promieniowanie UV oraz działanie zmiennych temperatur takich jak tworzywa sztuczne lub stal nierdzewna, 
  • źródłem światła LED, które zapewnia skuteczne oświetlenie, przy jednoczesnym niewielkim poborze energii, a jego diody są o wiele żywotniejsze od tradycyjnych rozwiązań.

Oprócz tego wybierając solarne lampy ogrodowe, należy także odpowiednio dopasować ich moc, barwę światła, strumień świetlny oraz dodatkowe wyposażenie do funkcji, jakie mają one pełnić. Przykładowo do oświetlania ścieżek w ogrodzie idealnie sprawdzi się lampa solarna z czujnikiem ruchu XSolar GL-S ST671211, która jest modelem osadzonym na ponad metrowym słupku i cechuje się mocą 1,2 W oraz neutralną barwą światła o strumieniu świetlnym równym 150 lumenom. Zastosowany w niej czujnik ruchu posiada z kolei zasięg do 5 metrów, dzięki temu lampa słoneczna załącza się automatycznie po wykryciu ruchu w obszarze jego detekcji. 

Jaką lampę solarną wybrać do ogrodu — rodzaje lamp z panelem solarnym

Nowoczesne solarne lampy do ogrodu dostępne są w wielu rodzajach do wyboru pozwalających dopasować je do danych potrzeb nie tylko pod względem użytkowym, ale także ze względu na ich design. Wśród najpopularniejszych rodzajów lamp solarnych ogrodowych wyróżnić można wobec tego:

  • Lampy solarne do ogrodu wysokie — montowane najczęściej na słupkach takie jak lampa solarna gruntowa Soley 94280 o nowoczesnym designie w antracytowym kolorze lub lampa solarna gruntowa XSolar GL-S ST009830 wyposażona w czujnik ruchu. 
  • Lampy solarne zewnętrzne najazdowe — na przykład lampa solarna ogrodowa Domenic 94578, doskonale sprawdzające się do oświetlania ścieżek, podjazdów oraz schodów i tarasów. Przystosowane do montażu w gruncie, kostce brukowej lub płytkach i odporne na nacisk. 
  • Solarne lampy zewnętrzne w formie kinkietów ściennych — idealnie sprawdzające się jako oświetlenie przestrzeni przed wejściem do domu, przystosowane do montażu naściennego. Opcjonalnie mogą być także wyposażone w numer do oznaczania budynku jak na przykład w przypadku modelu kinkiet solarny Neda 94577 lub kinkiet solarny Dayton 95388 marki Paulmann.
  • Lampy solarne na taras lub balkon — również najczęściej przeznaczone do montażu naściennego, zapewniające subtelne światło pozwalające korzystać z tarasów lub balkonów nawet po zmroku. 
  • Lampy solarne gruntowe — przeznaczone do zamontowania bezpośrednio w gruncie, doskonale sprawdzające się do oświetlania ścieżek, wyróżnienia na tle całego ogrodu rabat kwiatowych czy elementów małej architektury. Bardzo często w designerskich, nowoczesnych formach jak model lampa solarna gruntowa Ufo 93764

Podsumowując, aby wybrana lampa solarna na taras, balkon lub po prostu do ogrodu, zapewniająca oświetlenie bez zasilania energią elektryczną, była w stanie spełnić swoją funkcję, powinna być odpowiednio dobrana pod względem jej mocy, rodzaju, a tym samym przeznaczenia oraz designu, który idealnie będzie się wpisywał w stylistykę otoczenia, w jakim ma być ona zastosowana. 

Answer Solarne lampy ogrodowe to oświetlenie, które nie wymaga zasilania z sieci energetycznej. W związku z tym do ich zamontowania w ogrodzie nie potrzeba kabli ani specjalistycznej wiedzy. Każda lampa z panelem solarnym opiera natomiast swoje działanie na przemianie fotowoltaicznej, zamieniając energię słoneczną padającą na jej panel solarny w energię elektryczną. Dzięki temu lampy solarne zewnętrzne ładują się w ciągu dnia, magazynując wytworzony prąd w bateriach, a po zmierzchu włączają się automatycznie, zapewniając skuteczne oświetlenie w ogrodzie. Schema.org's references: FAQPage Google's documentation: FAQ Page

Wskazówka dla Ciebie. Już teraz zacznij oglądać nasz niezrównany kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych poradników, filmy z prezentacją produktów i dobre rady w aranżacji wnętrz. Dzięki temu zakupy oświetlenia przeprowadzisz łatwo i dokonasz dobrego wyboru.

Nasz artykuł skomentowano 0 razy. Podziel się swoją opinią.

Submit

YouTube Lampomat

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Funkcjonalne lampy do zamontowania obok łóżka w sypialni

W sypialni zazwyczaj wykorzystujemy dwa podstawowe źródła światła. Pierwsze to oświetlenie główne, umieszczone najczęściej nad łóżkiem. Może to być klasyczna lampa wisząca, choć coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne rozwiązania, takie jak szynoprzewody, które dają większą swobodę w rozmieszczeniu punktów świetlnych. Drugim typem oświetlenia są lampy boczne, montowane po obu stronach łóżka. Pełnią one nie tylko funkcję użytkową - zapewniają światło do czytania lub delikatne oświetlenie nocne - ale są także istotnym elementem dekoracyjnym. Dzięki odpowiednio dobranym materiałom, np. abażurom, można je z łatwością dopasować do innych tekstyliów w sypialni, takich jak poduszki czy dywany. Coraz częściej stosuje się także dodatkowe taśm led, montowane w zagłówkach, szafkach nocnych lub pod łóżkiem. W tym artykule skupimy się na szczególnym rodzaju lamp nocnych - kinkietach - i przyjrzymy się ich funkcjom, estetyce oraz praktycznym zastosowaniom przy łóżku.

Wzory lamp zaczerpnięte z klasyki

Na świecie istnieje mnóstwo ikonicznych produktów - od mebli, przez dodatki, po oświetlenie. Wśród nich znajdziemy lampy, które mimo upływu dekad wciąż zachwycają swoją formą i funkcjonalnością. To nie są wymyślne czy przesadnie designerskie projekty - to klasyki. Proste, eleganckie i ponadczasowe.

W tym artykule zebraliśmy najbardziej znane modele lamp, które stały się wzorcem dla wielu późniejszych projektów. Dzięki temu możesz łatwiej znaleźć ich tańsze odpowiedniki lub - jeśli wolisz - zdecydować się na oryginał. Nie trzeba od razu urządzać całego domu wyłącznie w kultowych produktach (choć można!), ale nawet jedna taka lampa potrafi odmienić wnętrze. Może stać się jego najmocniejszym akcentem, szczególnie gdy znamy jej historię i wiemy, co sprawia, że jest tak wyjątkowa.

Białe natynkowe szynoprzewody magnetyczne w salonie i korytarzu

Dotarły do nas kolejne zdjęcia prezentujące aranżacje szynoprzewodów magnetycznych w domowej przestrzeni. Po raz kolejny pojawiają się białe wersje, które zyskują na popularności, choć wciąż najczęściej wybierane są czarne systemy. Mimo że jakość zdjęć nie jest idealna, sama realizacja robi bardzo dobre wrażenie i zdecydowanie zasługuje na uwagę. Tym razem mamy dwie instalacje: pierwsza znajduje się w salonie, gdzie szynoprzewody ułożono w kształt litery L nad narożnikiem; druga z kolei została wykonana w korytarzu przy schodach, również w formie litery L, prowadząc wzdłuż ciągu komunikacyjnego. W tym wpisie przyjrzymy się wybranemu systemowi, jego elementom oraz efektom, jakie udało się uzyskać.





do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium