kupuję   0,00 zł
Kategorie bloga
Tagi bloga
Kanał YouTube

YouTube Lampomat

Odkryj nasz kanał YouTube, to idealne uzupełnienie bloga lub wygodna alternatywa dla zabieganych. Znajdziesz tam prezentacje produktów, poradniki montażu i inspirujące aranżacje wnętrz.

Jak wybrać dobry naświetlacz LED

0
Jak wybrać dobry naświetlacz LED

Jak wybrać dobry naświetlacz LED

Naświetlacze LED to doskonałe źródło światła, które znajdują swoje zastosowanie zarówno w przestrzeniach prywatnych, jak i publicznych, na zewnątrz budynku. Wybierając naświetlacze LED, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników, takich jak kolor światła, moc źródła czy kąt rozproszenia. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wybrane lampy będą działały efektywnie i zapewnią nam odpowiednie oświetlenie. W tym artykule omówimy, na co zwrócić uwagę przy wyborze naświetlaczy LED oraz jakie są ich zalety.

Co to jest naświetlacz LED?

Naświetlacz LED to źródło światła zbudowane na bazie diod LED (Light Emitting Diode), które charakteryzuje się wysoką wydajnością, energooszczędnością i trwałością. Naświetlacze LED są stosowane do oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego, w tym w pomieszczeniach domowych, biurach, halach magazynowych, obiektach sportowych, a także w ogrodach i na elewacjach budynków. Dostępne są w różnych kształtach, rozmiarach, mocach i kolorach światła, co umożliwia dostosowanie oświetlenia do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika.

Przykładowe zdjęcia naświetlaczy LED

Jakie cechy powinien mieć dobry naświetlacz LED

Najważniejsze cechy, które powinien posiadać dobry naświetlacz LED to:

  • Odpowiednie uszczelnienie przed wodą i pyłem - naświetlacze montowane na zewnątrz budynku powinny mieć zabezpieczenie przed bryzgami wody oraz kurzem i pyłem. Natomiast w przypadku montażu w magazynie lub schowku, wystarczy samo uszczelnienie przed kurzem i pyłem. Więcej na ten temat piszemy w poradniku Klasa szczelności IP - tylko to co musisz wiedzieć aby kupić lampy.
  • Wykonanie z materiału odpornego na korozję - obudowa naświetlacza powinna być wykonana z materiału, który nie zardzewieje. Może to być aluminium, stal nierdzewna lub tworzywo sztuczne.
  • Wysoka skuteczność świetlna - samo określenie mocy nie jest wystarczające aby stwierdzić, czy lampa jest wydajna i daje dużo światła. Współczynnik, który należy wziąć pod uwagę to strumień świetlny, który wyraża liczba lumenów (LM). Strumień świetlny określa to ile lampa daje światła. Naświetlacz o mocy 10W może mieć strumień świetlny 600LM, podczas gdy inny przy mocy 6W może mieć strumień świetlny 800LM. Bazując jedynie na mocy można by stwierdzić, że naświetlacz 10W da więcej światła, jednak po sprawdzeniu lumenów wiemy, że naświetlacz 6W przy niższym poborze mocy zapewnia go więcej. Aby określić skuteczność świetlną należy podzielić liczbę lumenów przez moc, dzięki temu można ustalić ile światła wydobywa się z jednego W poboru. Np. dla 10W 600LM jest to 60lm/w, natomiast dla 6W 800LM jest to 133lm/w, zatem naświetlacz 6W będzie prawie dwa razy jaśniej świecił niż 10W.
  • Wydłużona gwarancja - standardowa gwarancja na oprawy oświetleniowe wynosi 2 lata. Marki, które oferują produkty lepszej jakości obejmują je 3 lub 5-letnią gwarancją, co świadczy o ich wysokiej jakości wykonania.
  • Długa żywotność diod LED - warto porównać między sobą czas świecenia diod LED, jaki estymują producenci. Najczęściej żywotność diod wynosi około 25 000 godzin. Zakładając świecenie około 4h dziennie, moduł powinien działać około 15 lat. 

Cechy dobrego naświetlacza LED

Dodatkowe cechy, które może posiadać naświetlacz LED

Prócz wymienionych wyżej parametrów naświetlacze mogą posiadać liczne cechy dodatkowe. Nie zawsze będą one dla nas przydatne, jednak warto wiedzieć o ich istnieniu.

  • Czujnik ruchu i zmierzchu - naświetlacze mogą być wyposażone w czujnik ruchu i zmierzchu, co pozwoli na włączenie światła tylko po zmroku, w przypadku wykrycia ruchu.
  • Czujnik ruchu, który nie wykrywa małych zwierząt - niektóre naświetlacze posiadają czujniki, które nie włączą światła gdy w nocy przebiegnie obok nich kot lub inne zwierzę, jest to pożądany efekt.
  • Możliwość obrotu i nachylenia tarczy - tarcze niektórych modeli można obracać na boki i przechylać w górę lub w dół, co pozwala na kierowanie światła na wybrany obszar.
  • Możliwość obrotu i nachylenia czujnika ruchu - podobnie jak tarczę, czujnik ruchu w niektórych modelach również można przesuwać, co pozwala na zmianę pola wykrywania.
  • Współpraca z aplikacją - poszczególne naświetlacze mogą współpracować z aplikacją, dzięki czemu można nimi zdalnie sterować i np. łączyć je w grupy.

Dobre naświetlacze LED, które polecamy

Mając na uwadze powyższe kryteria rekomendujemy poniższe naświetlacze:

  1. Steinel XLED Home 13,7W 3000K Czarny z czujnikiem ST033071 - 5 lat gwarancji, IP44, 1550 LM (113 LM/W), żywotność 50 tys. godzin. Dodatkowe funkcje: czujnik ruchu i zmierzchu, regulacja kąta nachylenia, regulacja czasu świecenia. Lampa dostępna jest w różnych wersjach kolorystycznych, z opcjonalnym czujnikiem i aplikacją, wszystkie modele są tutaj.
  2. Steinel XLED One 43,5W 3000K Antracyt z czujnikiem ST065263 - 4400 LM światła (100 LM/W) w nieproporcjonalnie niskiej cenie, dodatkowo 3 lata gwarancji, IP44 i możliwość regulacji kąta nachylenia. W serii są dwa rozmiary, dwa kolory i wersje z czujnikiem oraz bez, wszystkie produkty są tutaj.

W tym miejscu można znaleźć więcej lamp Steinel. Natomiast tutaj umieściliśmy wszystkie naświetlacze LED, które oferujemy. Zachęcamy do sprawdzania oferty i analizowania oferowanych produktów pod kątem wyżej opisanych cech, w celu wyboru najlepszego modelu.

Lampy ogrodowe ze względu na kategorie

Wskazówka dla Ciebie. Już teraz zacznij oglądać nasz niezrównany kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych poradników, filmy z prezentacją produktów i dobre rady w aranżacji wnętrz. Dzięki temu zakupy oświetlenia przeprowadzisz łatwo i dokonasz dobrego wyboru.

Nasz artykuł skomentowano 0 razy. Podziel się swoją opinią.

Submit

YouTube Lampomat

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Białe szynoprzewody 3-fazowe Maytoni linia prosta 3 m z 6 lampami

Tym razem prezentujemy zdjęcia ukazujące efekt montażu trójfazowych szynoprzewodów natynkowych marki Maytoni. Z odcinków o długości 2 m i 1 m stworzono prostą linię, a zasilanie zostało podłączone do łącznika środkowego. Na szynie zamontowano 6 lamp, co daje średnio 2 lampy na metr – efekt końcowy prezentuje się świetnie. Zapraszamy do zapoznania się z wpisem i obejrzenia zdjęć!

Recenzja szynoprzewodów magnetycznych Azzardo Alfa 2Line

Szynoprzewody magnetyczne obecne są na rynku od dłuższego czasu, a w ostatnich latach zyskały na popularności, przechodząc swoisty renesans. Klienci mają różnorodne oczekiwania wobec tego typu systemów – od możliwości ściemniania, przez zdalne sterowanie, po podział na kilka obwodów. W odpowiedzi na te potrzeby niektóre firmy wprowadzają innowacyjne rozwiązania. Jednym z takich przykładów są szynoprzewody magnetyczne Azzardo Alfa 2Line, które znacząco ułatwiają korzystanie z tego systemu.

Szynoprzewody do biura – jakie oświetlenie sprawdzi się w przestrzeni roboczej?

Oświetlenie biurowe odgrywa kluczową rolę, nie tylko w zapewnieniu odpowiednich warunków do pracy, ale także w kreowaniu profesjonalnego wizerunku firmy. Dobrze zaprojektowane oświetlenie poprawia efektywność pracowników, pomaga zredukować zmęczenie i sprzyja lepszej koncentracji. Co więcej, wpływa na estetykę przestrzeni biurowej, co jest istotne, jeśli zależy nam na stworzeniu profesjonalnego i atrakcyjnego środowiska pracy. W tym poradniku omówimy, dlaczego szynoprzewody są dobrym wyborem do biura, a także podpowiemy, jak odpowiednio je dobrać, aby sprostały zarówno wymaganiom funkcjonalnym, jak i estetycznym.





do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium