kupuję   0,00 zł

Jak przed zakupem sprawdzić czy lampa będzie odpowiednia?

0
Jak przed zakupem sprawdzić czy lampa będzie odpowiednia?

Jak przed zakupem sprawdzić czy lampa będzie odpowiednia?

Zakup lamp za pośrednictwem sklepu internetowego to metoda, na którą decyduje się coraz więcej osób. Jest to rozwiązanie szybkie i wygodne, a ceny oświetlenia najczęściej są znacznie niższe niż w sklepach stacjonarnych, ponieważ sklepy internetowe nie generują tak dużych kosztów (np. nie muszą mieć magazynu w dogodnej lokalizacji). Dodatkowo kupujący on-line zyskują dostęp do nieograniczonej oferty lamp z całego świata. Jednak z zamawianiem oświetlenia przez sklep internetowy wiążą się również trudności, które nie występują w sklepach stacjonarnych. Wśród nich największym kłopotem jest kwestia doboru odpowiedniego produktu. Jak wybrać właściwą lampę, kiedy nie można obejrzeć jej przed zakupem? Co zrobić, aby od razu dokonać trafnego wyboru? Na tę kwestię odpowiemy w tym poradniku. 

Postępowanie zgodnie z poniższymi czterema krokami bardzo mocno zwiększa szansę na wybór odpowiedniego produktu za pierwszym razem.

Wskazówka dla Ciebie: aby wyświetlić lampy tylko danego rodzaju wybierz z górnego menu zakładkę typ lampy, a następnie odpowiednią kategorię, np. lampy wiszące. Na stronie z listą produktów zaznacz potrzebne filtry aby ułatwić sobie znalezienie właściwego modelu.

1. Ustal jakie funkcje ma spełniać lampa

Zanim zaczniemy poszukiwania należy określić czego w ogóle będziemy szukać. Nasza propozycja funkcji, które może spełniać lampa:

  • główne źródło światła w pomieszczeniu;
  • dodatkowe źródło światła w pomieszczeniu;
  • oświetlenie stołu lub blatu;
  • lampa do czytania lub do pracy;
  • lampa do podkreślenia elementu wystroju wnętrz np. obrazu, lustra, szafki;

Jako główne źródło światła w pomieszczeniu świetnie sprawdzi się lampa na kilka żarówek. Żarówki mogą być odsłonięte, ważne aby światło było dobrze rozprowadzone po całym pokoju. Lampa nie może być za wysoka, aby można było pod nią przechodzić. Lampa musi wyglądać interesująco, ponieważ będzie widoczna od razu po wejściu.

Dodatkowe źródło światła w pomieszczeniu nie musi być tak jasne jak główne. Może mieć charakter dekoracyjny i nastrojowy, żarówki nie muszą być zbyt mocne. Może to być lampa podłogowa lub stołowa.

Oświetlenie stołu lub blatu powinno posiadać zamknięty klosz, tak aby światło nie raziło w oczy i padało tylko na obszar pod lampą. Dobrze sprawdzi się tutaj lampa wisząca.

Lampa do pracy lub czytania powinna mieć możliwość regulacji i zamknięty klosz, tak aby światło można było skierować tylko w wybrane miejsce.

Wszelkiego rodzaju kinkiety i reflektory doskonale sprawdzą się do podkreślenia elementów wystroju wnętrz i zabudowy.

Jakie funkcje ma spełniać lampa

2. Zmierz pomieszczenie i określ wymiary lampy

Lampa nie może być za duża ani za mała w stosunku do metrażu pomieszczenia, tak aby nie ginęła w nim, ani nie przytłaczała swoim rozmiarem.

  • Do średniej wielkości pomieszczeń o metrażu 15-25m2 rekomendujemy lampy sufitowe o średnicy do 50 cm.
  • Do małych pomieszczeń o metrażu około 12 m2 rekomendujemy lampy sufitowe o średnicy do 35 - 40 cm.
  • Do pomieszczeń o wysokości sufitu około 2,5 m rekomendujemy lampy sufitowe o wysokości do 40 cm (lampy zamontowane nad stołem mogą być wyższe).
  • Do pomieszczeń o wysokości sufitu około 2,5 m rekomendujemy lampy podłogowe o wysokości do 210 cm.

Wymiary pomieszczenia do lampy

3. Przyłóż miarę lub wytnij prostokąt o określonych wymiarach z kartonu

Samo odczytanie wymiarów z danych technicznych na stronie internetowej może nie być wystarczające. Przed zakupem warto spisać wymiary i wyciąć z kartonu odpowiedni element, a następnie przyłożyć go do wybranego miejsca. Taka próba doskonale zwizualizuje to jak będzie wyglądała zajęta przestrzeń przez produkt, który zamierzamy kupić. Pozwoli zobaczyć jak gabaryty potencjalnej lampy będą korespondować z innymi elementami wystroju wnętrza.

Wytnij szablon lampy

4. Sprawdź moc lampy

Przed zakupem warto upewnić się, że lampa dostarczy odpowiednią ilość światła. W przypadku lamp na żarówki będzie można manewrować ich mocą, dobierając źródła słabsze i mocniejsze. Lampa z modułem LED od razu powinna mieć właściwą moc.

Zwróć uwagę na takie parametry jak moc żarówki i strumień świetlny.

Na każdy metr kwadratowy pomieszczenia rekomendujemy 150 LM. Średnio żarówka LED o mocy około 8-10W powinna gwarantować 800 LM światła. Uproszczony schemat doboru liczby żarówek do pomieszczenia może wyglądać następująco.

  • Pomieszczenia od 5 do 10 m2 - 1500 LM - 1 lub 2 żarówki LED.
  • Pomieszczenia od 10 do 15 m2 - 2250 LM - 3 lub 4 żarówki LED.
  • Pomieszczenia od 15 do 20 m2 - 3000 LM - 4 lub 5 żarówek LED.
  • Pomieszczenia powyżej 20 m2 - 4000 LM i więcej - 5-6 żarówek LED lub więcej.

Analogicznie będzie wyglądać dobór lampy z wbudowanym modułem LED.

  • Pomieszczenia od 5 do 10 m2 - 1500 LM - lampa LED o mocy około 10W i 1500LM
  • Pomieszczenia od 10 do 15 m2 - 2250 LM - lampa LED o mocy około 15W-20W i 2250LM
  • Pomieszczenia od 15 do 20 m2 - 3000 LM - lampa LED o mocy około 25-30W i 3000LM
  • Pomieszczenia powyżej 20 m2 - 4000 LM - lampa LED o mocy około 35-40W i 4000LM

Określenie jaka ma być moc lampy

Podsumowanie

Wykonanie kilku czynności i odpowiedzenie sobie na proste pytania przed zakupem lamp przez Internet znacznie ułatwia znalezienie odpowiedniego modelu i dokonanie właściwego zakupu. Gdyby jednak to się nie udało nie trzeba się przejmować. Do naszego sklepu produkt można zwrócić w terminie 45 dni. Następnie, bogatszych o nowe doświadczenia, zapraszamy do ponownych zakupów. Możesz również przejść do zakładki bestsellery i tam obejrzeć najchętniej kupowane lampy w naszym sklepie internetowym.

Teraz już wiesz jak przed zakupem sprawdzić czy lampa będzie odpowiednia. Wybierz kategorię spośród poniższych i sprawdź czy dokonasz najlepszego wyboru za pierwszym razem.

Wskazówka dla Ciebie. Już teraz zacznij oglądać nasz niezrównany kanał na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych poradników, filmy z prezentacją produktów i dobre rady w aranżacji wnętrz. Dzięki temu zakupy oświetlenia przeprowadzisz łatwo i dokonasz dobrego wyboru.

Nasz artykuł skomentowano 0 razy. Podziel się swoją opinią.

Submit

YouTube Lampomat

Ostatnie wpisy na naszym blogu

Jakie oświetlenie do salonu?

W salonie, miejscu pełnym życia i różnorodnych aktywności, tworzymy własną oazę komfortu i relaksu. To tu, w sercu domu, przenosimy się zatopieni w chwilach relaksu, spotkań z bliskimi czy rozrywki. Dobierając lampy do salonu, warto zwrócić uwagę na ich funkcjonalność, zgodność ze stylem wnętrza, regulację intensywności światła oraz energooszczędność. Optymalny wybór sprawi, że oświetlenie stanie się nie tylko praktycznym elementem, ale również doskonałym dodatkiem do aranżacji przestrzeni. W niniejszym poradniku omówimy kluczowe kwestie dotyczące wyboru oświetlenia do salonu. Dzięki praktycznym wskazówkom dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas selekcji lamp, jak sprawnie łączyć różne style, kolory, oraz jak uwzględnić aspekty praktyczne, aby stworzyć idealne oświetlenie dla Twojej przestrzeni w salonie.

Jaka lampa do sypialni

Sypialnia, to intymne i osobiste miejsce w naszym domu, gdzie spędzamy znaczną część życia. Przeciętnie, dorosły człowiek potrzebuje około 7-9 godzin snu dziennie, co sprawia, że sypialnia staje się centralnym punktem naszego codziennego życia. Odpowiednio zaprojektowane i urządzone to pomieszczenie może znacząco wpłynąć nie tylko na jakość naszego snu, ale także na ogólny stan samopoczucia i komfortu psychicznego. Odpowiednio dobrane oświetlenie sypialni odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu atmosfery sypialni. Lampy nocne do sypialni oraaz lampy wiszące do sypialni pełnią funkcję nie tylko praktyczną, oświetlając przestrzeń, ale również dekoracyjną, nadając charakter całemu wnętrzu.





do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium